30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pojištění proti pokutám je přitěžující okolnost, rozhodl Nejvyšší správní soud  (Přečteno 9865 krát)

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Nebudeme si tady nalhávat, že všechny tyhle pojišťovny jsou supervěc, nicméně už teď bliju nad tou diskuzí ovcí pod tím.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Pockejte az bude i "Registrace na foru 30kmh.cz je pritezujici okolnost"...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

tak to by měli zakázat i DAS, ne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

lerion> To už je přitěžující okolnost.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

K tématu uvádím opět pasáž z již podaných žalob, takže uvidíme:

Obludnost celého výše analyzovaného výkladu NSS podtrhuje úvaha NSS uvedená v rozsudku 15. 12 2017, č. j. 4 As 199/2017 – 30, ve kterém pochopitelně vystupují jako zástupci FLEET + Topol, a kde provozovatelovo placení za tzv. „pojištění“ proti přestupkům údajně „svědčí o jeho celkově negativním vztahu k dodržování povinností stanovených právními předpisy upravujícími provoz na pozemních komunikacích. (…) Netřeba zdůrazňovat, že jednání řidičů, kteří již předem počítají s tím, že pravidla silničního provozu nebudou respektovat a že jim za to nehrozí žádná sankce, je vysoce společensky nebezpečné a znamená ohrožení životů, zdraví a majetku jiných účastníků silničního provozu.“ Tato totální zkratka NSS samozřejmě hrubě přehání, protože v těchto případech většinou nehrozí jiným účastníků ani jen potencionální ohrožení. Naopak pojištění proti způsobené škodě, které je obdobně svázáno s odpovědností provozovatele za provoz vozidla, je dokonce povinné a nikoho by ani nenapadlo tvrdit, že uzavření pojistky svědčí o negativním vztahu k majetku ostatních, a dovozovat z toho, že dotyčný bude schválně ohrožovat život, zdraví a majetek jiných účastníků silničního provozu.

Nicméně mnohem pozoruhodnější je, že výklad NSS, který je založen nejen na akceptování, ale dokonce na preferování nátlakového vydírání odpustků, ve svých důsledcích nabízí totéž, jako zmíněné pojištění – zaplatit poplatek nižší než pokuta.
« Poslední změna: 14 Září 2018, 11:12:25 od uziv »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Neberte si u soudu advokáta, je to přitěžující okolnost a dostanete větší trest  :D

Pojištění mám a soud ani SO nemá šanci zjistit od koho.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil

Pockejte az bude i "Registrace na foru 30kmh.cz je pritezujici okolnost"...
Proto se tu důsledně anonymizuje...
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil

http://www.outpost-of-freedom.com/jimbellap.htm + Monero a jedem. Mrdat tyhle vyjebané zkurvysyny... Už střádám funding na development :D
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil

Ta logika argumentace NSS je opravdu ... neuveritelna a nemuze v mych obcich obstat (coz neznamena, ze neobstoji).

To je jak kdyby nekdo z toho, ze si uzavru pojistku pro pripad vyhoreni nekdo vyvozoval, ze to ergo znamena, ze pohrdam pozarni bezpecnosti a planuju si vedomne a svevolne zapalit barak.... WTF
« Poslední změna: 14 Září 2018, 15:54:46 od Stilg »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Stilg: Jeden "kamarad" to ted pred chvili vychvaloval, jak je to dobre.

Tak mu rikam:

- Mas urazovy pojisteni?
- Ano, proc?
- A ty si planujes neco udelat?
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil

lerion: já to měl obdobně, přikyvoval jsem mu:


Tak já bych zrušil i právníky, protože kdo si k soudu vezme právníka, tak pohrdá soudem. Přece kdo je nevinný tak právníka nepotřebuje, protože ho soudce neodsoudí a kdo je vinný tak se hrdě přizná jako chlap i bez právnika. Vzít si k soudu právníka by mělo být bráno jako přitěžující okolnost.


A taky bych zrušil havarijní pojištění, protože kdo řídí slušně a zodpovědně tak nebourá a pojištění nepotřebuje. Pojištěním dávají lidé najevo, že pohrdají pravidly silničního provozu, jezdí nezodpovědně a očekávají, že způsobí dopravní nehodu.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Nebudeme si tady nalhávat, že všechny tyhle pojišťovny jsou supervěc, nicméně už teď bliju nad tou diskuzí ovcí pod tím.

Zcela výjimečně jsem si otevřel diskusi k článku na iDnes, abych zjistil, co Vám způsobilo onu nevolnost. A musím konstatovat, že jsem zcela šokován - ovšem v positivním smyslu. Prvních pět příspěvku zní, jako by je psali (byť umírněnější) návštěvníci tohoto fóra. A nejen to, mají mnoho positivních reakcí. Že už by toho ovečky začínaly mít dost?
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil

Chce se mi blejt  :x všechny WTF už zde byly popsány, tak je nebudu opakovat
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Nepadlo jediné - konečně jsme dosáhli cílového stavu státní moci, obhajoba je součáístí obžaloby. Systémově je to horší, než politické proecsy z 50. let, tam sice obhájci žádali pro obžalované tresty, ale soud jim k tíži obhajobu nepřičítal.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.