30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Máme nové dalekohledy. Natočíme řidiče s telefonem, říká šéf dopravní policie  (Přečteno 5755 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

https://zpravy.idnes.cz/tomas-lerch-reditel-dopravni-policie-rozhovor-dalekohledy-telefon-za-volantem-gcd-/domaci.aspx?c=A180908_144030_domaci_hell

Tak teď pro změnu už není nejčastější příčina nehod rychlost, ale telefon. Tak hlavně aby se zaměřili i na své kolegy. Telefonovat fízla za volantem vidím pravidelně..
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Nejlepe v kolone pri popojizdeni.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Telefonující řidiče taky moc nemusím. Jedou nevypočitatelně, pomalu, nestíhají sledovat provoz..... Nejsem si jistý, jestli tohle vyřeší dalekohledy. Jen přibude další důvod k buzeraci. Používání mobilu za volantem tady bude do té doby, dokud nebude v mobilu natvrdo nastaveno, že se při určité rychlosti prostě odpojí od sítě  ;D  Spíš by měli snížit stavy opicejních měřičů rychlosti a vyhnat je do ulic: https://zlin.idnes.cz/policie-zlinsky-kraj-napajedla-slavicin-uhersky-ostroh-ruseni-obvodni-oddeleni-gf1-/zlin-zpravy.aspx?c=A180905_425215_zlin-zpravy_ras
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Telefonující řidiče taky moc nemusím. Jedou nevypočitatelně, pomalu, nestíhají sledovat provoz..... Nejsem si jistý, jestli tohle vyřeší dalekohledy. Jen přibude další důvod k buzeraci. Používání mobilu za volantem tady bude do té doby, dokud nebude v mobilu natvrdo nastaveno, že se při určité rychlosti prostě odpojí od sítě  ;D  Spíš by měli snížit stavy opicejních měřičů rychlosti a vyhnat je do ulic: https://zlin.idnes.cz/policie-zlinsky-kraj-napajedla-slavicin-uhersky-ostroh-ruseni-obvodni-oddeleni-gf1-/zlin-zpravy.aspx?c=A180905_425215_zlin-zpravy_ras

Vidíte, já jsem schopen jet třeba hodinu průměrnou cca 180 km/h s telefonem v ruce. Nijak mě to nerozptyluje, cesta mi subjektivně rychleji ubývá a zaměstnává to pouze 1 ruku, ne oči. Nesrovnatelně nebezpečnější i za pomalé jízdy je psaní sms, nastavování navigace, ladění rádia a hraní si s palubním počitačem, sbírání spadlých věcí z podlahy auta a konzumace jídla.... když tak někomu vystříkne kečup na košili nebo upadne kus karbanátku z hambáče do klína.....  i kouření rozptyluje více, než telefon. O ukecaných spolujezdcích nebo rozjívených dětech ani nemluvě..........
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Vidíte, já jsem schopen jet třeba hodinu průměrnou cca 180 km/h s telefonem v ruce.
.. a bez blinkrů.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Vidíte, já jsem schopen jet třeba hodinu průměrnou cca 180 km/h s telefonem v ruce.
.. a bez blinkrů.  ;D

Většinou i s blinkrama......  :P
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil

Já si v autě při řízení četl tohle téma na telefonu, ale jelikož jsem měl telefon uchycen v držáku na přístrojové desce a nedržel jsem jej tak rukou nebo jiným způsobem, nedopustil jsem se přestupku. A asi jsem ani nebyl nebezpečný, zmrd Lerch (a možná i Šmarjá Josef) by mne určitě pochválil, jak jsem disciplinovaný.
IP zaznamenána