30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"  (Přečteno 14085 krát)

slozka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #15 kdy: 06 Září 2018, 18:06:01 »

Tak mám informaci zatím od úředníka městské části, který se zabývá dopravou, ale změnu značení neřeší ... to řeší magistrát.
Údajně mám smůlu.
Prý nevadí, že je tam zábrana, ale pokud tam bude stát auto, tak jedině s označením invalidy.
To, že je pozemek můj je prý irelevantní a toto omezení není nutné mít zapsáno na katastru, ale je dáno jakýmsi jiným informačním systémem, kam to bylo zaneseno, když to takto bylo kdysi schváleno.
Není mu znám jakýkoli postup jak to změnit, protože počet míst pro invalidy musí být zachován.
Jinými slovy: Nemusím nikomu umožnit tam parkovat, protože je to moje, ale sám tam parkovat nemůžu, protože je to určeno pro invalidy....

Uvidím co mi řeknou na magistrátu....
IP zaznamenána

slozka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #16 kdy: 06 Září 2018, 19:20:43 »

.
« Poslední změna: 07 Září 2018, 08:28:49 od slozka »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #17 kdy: 06 Září 2018, 19:56:10 »

nechal bych tu znacku zmizet , pak se tam objevi znacka soukrome parkoviste a zabrana.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #18 kdy: 07 Září 2018, 09:19:17 »

Asi se vrátím k původnímu.. bylo by fajn, pokud by nějaký vandal znehodnotil (resp. zneplatnil) svislou značku.

Abych ještě doplnil odpověď na to, co psal 2M. Nemyslím, že fakt, že věděl o tom, že tam značka někdy byla (protože předpokládám, že bude vyznačena na kupní smlouvě/předávacím protokolu?) a pak jí náhle někdo celou posprejoval/jí někdo pro zábavu ukradl ( :) ) , tak by měl přesto značení dodržovat.. Podle téhle logiky by to znamenalo, že je lepší jezdit "po paměti", než-li sledovat aktuální dopravní značení a to je holej nesmysl.

Pokud např. bouřka vyvrátí dopravní značení a značka odlítne bůhví kam, tak v daný okamžik prostě dle zákona neplatí..
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #19 kdy: 07 Září 2018, 09:37:14 »

je tam vodorovné značení?
osobně bych se k tomu postavil tak, že bych nechal značku zmizet. A až by byla zmizelá (a oškrábané vod. značení), tak by se vidělo. Povinnost vybudovat parkplatz pro invalidy je povinnost developera. Pokud vám prodal parkovací místo, které je pro vás prakticky nepoužitelné (protože nejste invalida) a neupozornil vás na to, tak reklamovat. Ale osobně bych vsadil na to, že zmizení značky nikdo řešit nebude, protože to bude tak složitý právní uzlik, že se do rozmotávání nebude nikomu chtít. Značka samozřejmě může zmizet několikrát, ideálně vč. sloupku a patky....
IP zaznamenána

slozka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #20 kdy: 07 Září 2018, 10:22:18 »

Značku likvidovat nechci, to je pro mě osobně za hranou. Navíc není ani fyzicky na mém pozemku (stejně jako značky na silnici nejsou přímo na ní, ale u ní)
Co bych považoval za schůdné, je likvidace vodorovného značení (to je na mém pozemku) a bez něj ta značka stejně neplatí .... co jsem tak vyčetl.

Zkouším dohledat, jestli lze toto místo vůbec považovat za pozemní komunikaci... tudíž jestli na ní lze vymáhat platnost dopravního značení ... z dosud načteného ji lze považovat snad jedině za účelovou komunikaci, ale evidentně nesplňuje nutné parametry ... nic nespojuje, neumožňuje přístup odněkud někam ...

Uvidím jak mi dopoví magistrát ...
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #21 kdy: 07 Září 2018, 11:48:41 »

soustředil bych se spíš na svislé dopravní značení   ;)  vodorovným nic nezískáte
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #22 kdy: 07 Září 2018, 12:10:04 »

Z čeho usuzujete, že vodorovným nic nezíská? Viz poslední věta textu k IP 12 Informativní značky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

slozka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #23 kdy: 29 Května 2019, 08:22:42 »

Pokud toto tema nekoho zaujalo tak zasilam aktualizaci soucasneho stavu (velmi zkracene).
Odbor dopravy me celkem prekvapil, protoze v reakci na zadost o odstraneni znacky vyrukoval s necim, co jsme necekal.
Tvrdi, ze ho nezajima co je na katastru, ale parkovaci misto kvuli existenci te znacky povazuje za majetek mesta (ne pozemek, ale tu "stavbu" na nem).
Mesto (odbor majetku) mi na dotaz, zda se povazuje za vlastnika toho stani, odpovedelo, ze nepovazuje a necini si na pozemek ani stani zadny narok.
Odbor dopravy tvrdi, ze ho tvrzeni mesta nezajima a stale povazuje stani za majetek mesta....
Odbor dopravy dosud nezjistil kdo, kdy, proc tam tu znacku dal, ale je pry zanesena v jakemsi pasportu, takze je tam urcite spravne a nejde to zmenit ...

Puvodni majitel, pokud by se zjistilo, ze stani opravdu patri mestu (coz nepredpokladam) odmita pripadne odstoupeni od smlouvy, protoze jsem si ten pravni stav zpusobil sam, protoze jsem se o to zajimal

:))
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #24 kdy: 29 Května 2019, 08:37:51 »

Z vašeho popisu soudím, že to všechno proběhlo v rovině "orální" - tedy ústní. Úředník je pověstný tím, že z huby vypustí leccos, takže ho musíte donutit to vysmolit to na papír. Uvidíte, jak rychle zmizí ty názory, že "považuje stavbu na pozemku za svojí" (mimochodem  dle § 506 OZ: Součástí pozemku je prostor nad povrchem i pod povrchem, stavby zřízené na pozemku a jiná zařízení (dále jen „stavba“) s výjimkou staveb dočasných, včetně toho, co je zapuštěno v pozemku nebo upevněno ve zdech.). Nebo vám to snad dali písemně?
Takže je písemně vyzvěte k odstranění značení z vašeho soukromého parkovacího místa a doporučte, aby si z hlediska počtu parkovacích míst pro invalidy označili jiné parkovací místo v majetku města a změnili pasport.
IP zaznamenána

slozka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #25 kdy: 29 Května 2019, 08:42:44 »

Nikoli... vse zdokumentovane a oficialne ...pres datovou schranku ... aktualne jsem poprosil o pomoc ombudsmanku ...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #26 kdy: 29 Května 2019, 09:18:01 »

osobně se domnívám, že značka platí bez ohledu na vlastnictví, takže bych se ji asi měl pokusit nechat odstranit.
Co jsou lidi ochotny udělat kvůli dvěma M10 šroubům a troše barvy...
Kdyby si nějaký váš kamarád vzal černý brejle, mikinu s kapucí, reflexní vestu z auta a přijel se štafličkama pickupem, může to povolit na blikačkách v pravé poledne pod dohledem celé ulice.
Můžete si pak na internetu dokoupit značku rezervé.
IP zaznamenána

slozka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #27 kdy: 29 Května 2019, 09:52:46 »

no ta znacka je v tuto chvili minoritni problem. /mimochodem z pasportu tu znacku sroubovakem neodstranim, takze tim problem jen odsouvam na neurcito/
To ze  urad zpochybnuje me vlastnictvi, je neco co musim resit.


IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #28 kdy: 29 Května 2019, 10:29:26 »

Pokud odbor dopravy považuje to zřízené stání na Vašem pozemku za majetek města, nebylo by dobré jim předložit výzvu k podpisu nájemní smlouvy.
IP zaznamenána

slozka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Soukromé parkovací místo - značka "P invalidé"
« Odpověď #29 kdy: 29 Května 2019, 10:44:58 »

to je trochu slozitejsi (a nechtel jsem tady jit do takovych detailu)
V zasade oni svuj postoj opiraji o zakon, ktery rika ze dalnice, silnice I. tridy a mistni komunikace apod patri statu/obci  (nechci to ted dohledavat)
Pointa je, ze na tento pozemek se to dle me i mesta nevztahuje, ale oni se na tom toci, byt k tomu nemaji zadne podklady a evidenci (coz dle stejneho zakona mit musi)

Dam zas nekdy vedet, jak jsem pochodil .. :)
IP zaznamenána