30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nahlížení do spisu  (Přečteno 5367 krát)

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Nahlížení do spisu
« kdy: 30 Srpna 2018, 00:28:31 »

Zdravíčko
Byl jsem se na ouřadě podívat do spisu a při té příležitosti jsem se chtěl mrknout do spisu i kolegovi. Plnou moč jsem měl. Ale teď to má ve fázi podávání vysvětlení (tedy SŘ ještě nezapočalo?) a Gertruda za stolem mi tvrdila, že teď není možno do spisu nahlédnout. Dokud se nevyjádří resp. nezačne SŘ. Neměl jsem jí na to co říct, tak jsem s nepochopením sklopil uši a šel. Podle mě, pokud ten spis už existuje (a mávala mi s ním pod nosem), tak bych se do něho snad mohl podívat, pokud se to týká mojí osoby (resp. kolegovi ale byl jsem zplnomocněn). Tak jak to je?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2018, 00:44:02 »

téma

Můj amatérský náhled na věc je takový, že záleží na situaci. Pokud je kolega provozovatelem vozidla, pak má oprávněný zájem a nahlížení by mělo být umožněno i když správní řízení ještě neběží. Jiná situace by asi nastala, kdyby byl předvolán třeba z důvodu, že jej jako řidiče udal někdo jiný.

Kolega je (dle výzvy) veden jako podezřelý nebo jako svědek (nebo něco jiného)? Pokud by byl předvolán jako svědek, pak je odmítnutí IMHO v pořádku. Taky bych nechtěl, aby např. fízl, který mě měl změřit a je předvolán jako svědek mohl nahlížet do "mého" spisu.

Pomohlo by více podrobností.
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2018, 01:08:51 »

Je provozovatel. Resp i řidič ale to oni zatím netuší.  8) A teď by právě tam potřeboval nahlídnout aby věděl, jak dál.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2018, 01:12:05 »

Pokud je provozovatel a je předvolán k podání vysvětlení ohledně přestupku, který byl spáchán jeho vozidlem, pak má právo na nahlížení do spisu a může k tomu i někoho zplnomocnit (viz výše vložený odkaz na příslušné téma, kde to hh vysvětluje).
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2018, 01:26:48 »

Mockrát děkuji. Předpokládám tedy, že ze mě udělala jenom osla a zjevně tam asi něco nebylo jak mělo. Nakonec i při nahlížení do mého spisu tam bryskně  doklepávala razítko  ;D Ani jsem netušil, že fyzika umožňuje přemístit takové množství hmoty v takovém čase, když skákala pro razítko. Ale ani razítko ji nevytrhne. Má to bez soupisu, bába  8)
A ještě mám jeden dotaz. Měl by tam být i záznam z kamery ve voze MP. Na to mi řekla, že to ona nemá jak mi dát, že je to ve formátu ve kterým se do toho nedostane a asi dva kýble dalšího slovního průjmu. Načež jsem se optal kdy a jak se k tomu teda dostanu. Ona že mi zavolá až jak jí to někdo (buď jejich IT technik nebo někdo od sběračů hoven) stáhne. Samozřejmě jsem si to nechal zaprotokolovat. Je tento její postup v pořádku? Mě se to teda moc nezdá. Tuto výmluvu už jsem tu na fóru někde četl tuším..
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2018, 07:48:52 »

§ 38 odst. 5 zák. č. 500/2004 Sb. "Odepřel-li správní orgán osobě nahlížet do spisu nebo jeho části, vydá o tom usnesení, které se oznamuje pouze této osobě."

Takže příště trvejte na tom, že musí vydat usnesení, kde pochopitelně musí odůvodnit, proč nahlížení do spisu odmítli. Pokud nechtějí, tak přímo na místě do protokolu podat stížnost na příslušného úředníka. Většinou si před tím uvědomí, že do spisu vlastně můžete nahlédnout.
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2018, 09:40:45 »

Jak se tak dívám, tak ze mě bába udělala pěknýho tydýt.  >:( No taky moje blbost, že jsem se na to nenachystal pořádně. Ale koho by napadlo, že s blbým nahlížením do spisu by mohl být takový problém. To abych tam tak zašel dneska znovu a nechal si to všechno dát do pucu, co? Je toho celkem dost..  :-\
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2018, 09:46:10 »

Ale koho by napadlo, že s blbým nahlížením do spisu by mohl být takový problém.
Každého, kdo už byl na úřadě víckrát, než jednou :-)

Cokoli řeknou považovat za lež, dokud nemám jistotu, že je to pravda. A nahrávat nahrávat nahrávat.
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2018, 09:58:55 »

To bude asi ten problém. Do teď jsem tam byl právě jednou a to u jiného, kde to proběhlo ve vší počestnosti.
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2018, 10:14:55 »

Jak se tak dívám, tak ze mě bába udělala pěknýho tydýt.  >:( No taky moje blbost, že jsem se na to nenachystal pořádně. Ale koho by napadlo, že s blbým nahlížením do spisu by mohl být takový problém. To abych tam tak zašel dneska znovu a nechal si to všechno dát do pucu, co? Je toho celkem dost..  :-\

Kolegovia vyššie už k tomu uviedli dosť informáciíí. V prílohe zasielam munici ak bude bába klásť odpor. Interné sdělení Kraja pre SO1, ktoré som našiel v jednom zo "svojich" spisov. V predmetnej veci mi dokonca sám súdruh vedoucí odd. přestupků "argumentoval" podobne, tak som vytiahol mobil začal natáčať a ani sa nepohol z jeho kancelárie. Nakoniec spis dali.

Doporučil by som okmažitě stížnosť na úřednici a následne žiadosť o prešetrenie vyřízení stížnosti podla § 175 odst. 7 SŘ na kraj. V mojom prípade si kraj vyžiadal celý spis a řízení sa predĺžilo o 6 týždňov. :-)
IP zaznamenána

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #10 kdy: 30 Srpna 2018, 19:32:28 »

Tak jsem dnes k bábě naklusal repete. Najednou už měla i záznam v PC. Něž jsem stihl cokoli říct, už mě bombardovala jestli prý mám něco na co by mi to dala. Asi nějak zapomněla na to, že mi má volat, jak slíbila  ???
No a pak jsem se jí taky ptal na ten spis od kolegy a zase dokola mlela tu samou básničku, že to nejde, poněvadž je to ve fázi podání vysvětlení atd.. A ještě měla ješitnou poznámku ohledně člověka, co mi to poradil (samozřejmě střílela do prázdna a naprosto mimo  ;D ), na což jsem ji chtěl říct, že já taky nemám rád úředníky co dělají práci z donucení a ještě ke všemu špatně, ale to jsem radši spolkl. Tentokrát nahráno už mám.
Co tedy s bábou? Stížnost? Ke komu? K vedoucímu odboru?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #11 kdy: 30 Srpna 2018, 19:56:23 »

Stížnost na úřední osoby se podává správnímu orgánuu, nikoli určité osobě či funkci správního orgánu. Viz § 175 zákona č. 500/2004 Sb..
Zhruba a zjednodušeně: S ouřady se v zásadě komunikuje bez určení osoby či funkce. Když už se daná věc nějak rozběhla a má čj., je z povahy podání úřední byrokracii (teoreticky) jasné, komu to patří na stůl. Vaše stížnost zatím čj. nemá, tak personifikace adresáta pro její řešení bude nulová.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu
« Odpověď #12 kdy: 30 Srpna 2018, 22:40:44 »

Jak se tak dívám, tak ze mě bába udělala pěknýho tydýt.
To je jedna možnost.. že to byl chytrý plán jak se vás zbavit..
ale spíš to asi byla ta situace kdy si úředník a nebo policajt vymýšlí paragrafy protože nemůže přiznat že ten zákon nezná..

Ale koho by napadlo, že s blbým nahlížením do spisu by mohl být takový problém.
Každého, kdo už byl na úřadě víckrát, než jednou :-)

Na úřadě většinou není problém u toho co řeší pořád a když to chcete řešit způsobem na který jsou zvyklí..
když z těch kolejí vyjedete tak můžete čekat problém úplně všude.
IP zaznamenána