30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.  (Přečteno 20094 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #30 kdy: 25 Září 2018, 13:29:59 »

Chudák řidič kamionu, vyřítí se tam naslepo jako hovado a musí brzdit. Co kdyby tam byla ale opravdová kolona, nebo jiná překážka?

Zrovna kamioňáci co se cpou do průběžnýho pruhu hned na začátku připojováku v rychlosti 50km/h ať jdou doprdele.
« Poslední změna: 25 Září 2018, 13:37:29 od t4455 »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #31 kdy: 25 Září 2018, 13:44:19 »

Chudák řidič kamionu, vyřítí se tam naslepo jako hovado a musí brzdit. Co kdyby tam byla ale opravdová kolona?
Nevím jak to mají ostatní řidiči, ale mě působí nestandardní a nepřehledné situace stres a ve stresu dělá člověk víc chyb. Když místo připojování do pruhu a kontroly provozu musím ještě řešit, jak na mě couvá nějaký jouda a další ho u toho předjíždí, může se stát,  že třeba sám udělám nějakou chybu, něco přehlédnu ve zpětném a připojím se někomu před čumák. Jasně, že udělám vše pro to, aby to pro všechny dobře dopadlo, ale řidiči z videa prostě vytváří zmatenou a nepřehlednou situaci a ohrožují tím lidi kolem sebe.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #32 kdy: 25 Září 2018, 16:10:11 »

Jak říká můj táta - je potřeba se k tomu postavit jako chlap a přijmout trest :D

Presne takhle jsem byl od malicka vychovavan. Maler nastal na zakladni a stredni skole. Kdyz jsem udelal nejaky maler (a ktery normalni kluk obcas neco nevyvedl), proste jsem se priznal. Jenze oni ze me zacali delat exemplarni pripad a uz bylo pozde, kdyz jsem si uvedomil, ze zdaleka nejsem takovy grazl, za ktereho me vsichni maji. Akorat ostatni se k tomu nepriznaji.
To me naucilo zatloukat, zatloukat, zatloukat... To je jedna z mala uzitecnych veci, kterou mi stredni skola dala do zivota.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #34 kdy: 26 Září 2018, 16:46:37 »

Nevím jak to mají ostatní řidiči, ale mě působí nestandardní a nepřehledné situace stres a ve stresu dělá člověk víc chyb. Když místo připojování do pruhu a kontroly provozu musím ještě řešit, jak na mě couvá nějaký jouda a další ho u toho předjíždí, může se stát,  že třeba sám udělám nějakou chybu, něco přehlédnu ve zpětném a připojím se někomu před čumák. Jasně, že udělám vše pro to, aby to pro všechny dobře dopadlo, ale řidiči z videa prostě vytváří zmatenou a nepřehlednou situaci a ohrožují tím lidi kolem sebe.
Navíc couvající auto ZKRACUJE možnou brzdnou dráhu klidně o 10 m (dvě auta za sebou) každou sekundu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #35 kdy: 26 Září 2018, 16:55:21 »

https://www.novinky.cz/krimi/484433-kamion-v-plne-rychlosti-narazil-do-stojici-kolony-na-d5.html
A kdyby ta kolona couvala na sjezd a u toho si házeli myšky, situaci by to
a,pomohlo
b,zhoršilo
c,je to jedno, protože, pokud ani nebrzdil, zjevně to bylo jinak a měl infarkt nebo čuměl na televizi.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #36 kdy: 26 Září 2018, 23:24:44 »

a) pomohlo, protoze couvali odstavnym a cumeli za sebe

Ale je to podobny jako tvrdit ze je lepsi jezdit protismerem po dalnici, protoze obcas se najde nejakej blbec kteryho v protismeru potkate (btw, taky se mi to povedlo, dobrej sok) a takhle byste ho nevzali celne. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #37 kdy: 26 Září 2018, 23:47:47 »

Navíc couvající auto ZKRACUJE možnou brzdnou dráhu klidně o 10 m (dvě auta za sebou) každou sekundu.
Tohle zní jak z nějaký matematicko-fyzikální olympiády. :D
To me naucilo zatloukat, zatloukat, zatloukat... To je jedna z mala uzitecnych veci, kterou mi stredni skola dala do zivota.
Na tomto foru jsou ruzni lide, ale byt zmrdem se tu zrovna nesluší. Pokud udelate chybu tak je naprosto v pořádku za to nést následky a poucit se z te chyby. Ve vztahu k policii to plati take, pokud udelate chybu a budete se s tema zmrdama bavit, budete nest nasledky. Snad se chapeme (pokuta neni nasledek, ale zlodejna).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #38 kdy: 27 Září 2018, 00:26:45 »

Na tomto foru jsou ruzni lide, ale byt zmrdem se tu zrovna nesluší. Pokud udelate chybu tak je naprosto v pořádku za to nést následky a poucit se z te chyby. Ve vztahu k policii to plati take, pokud udelate chybu a budete se s tema zmrdama bavit, budete nest nasledky. Snad se chapeme (pokuta neni nasledek, ale zlodejna).

Zmrdem se byt necitim a ani jim byt nechci. Muj prispevek byl ale v tom smyslu, ze kdyz jsem udelal chybu a byl jsem pripraven za ni nest nasledky, udelali ze me exemplarni priklad a dostal jsem nejhorsi mozny trest. To bych jeste bral, kdybych se pri tom nemusel koukat, jak tem opravdovym zmrdum vse prochazi. A o tom to je. Kdyz budu slusny a priznam se, nikdy mi to nepomuze. Bohuzel. Jde to proti memu moralnimu presvedceni, ale je to tak... :(
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #39 kdy: 27 Září 2018, 12:34:19 »

Citace z článku o vraždě slovenského novináře:

"Podle informací Respektu napomohly dopadení podezřelého z vraždy a jeho pomocníků satelitní snímky z americké družice, která se shodou okolností pohybovala v době vraždy nad místem, kde byli dva mladí lidé zabiti. Analýza pohybu osob a aut prý pomohla podezřelé odhalit. ......Server hnonline.sk napsal, že snímky z družice měly zachytit pachatele, jak se ukrývá v lese i jeho příchod na místo činu.".

To je prostě, ohledně toho kamerového záznamu, jiná liga......
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #40 kdy: 27 Září 2018, 13:36:06 »

K tématu: opatrné vycouvání kousek po krajnici dokážu pochopit, ještě při couvání předjíždět nebo jet otočený je už trochu přes čáru. Ale pokud si to obhájí, jako že by asi měli (několik případů je již prý odložených) tak mne to nechává celkem v klidu, jestli při tom pár "slušných a férových" řidičů prohlédne, jen dobře.

2gumidos - asi si nedokážu představit, jak je velký bratr v akci. Města plná kamer s identifikací lidí, to samé silnice s auty, mobilní operátoři, mýtné brány, ještě satelity k tomu (btw jsem jejich použití zaznamenal i u žalob na neoprávněně zkolaudované soláry). Ale že družice toho snímají tolik a v takové kvalitě, to pro mne byla science fiction (jasně, fort knox bych bral, ale nafocená kdejaká díra už je opravdu masakr - čumím).
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #41 kdy: 27 Září 2018, 20:25:08 »

asmodeus> vojensky satelity umi NIIRS level 9, coz znamena ze rozpoznaji i jestli je sroubek na plochy sroubovak nebo krizak...
komercni satelity umi "zaostrit" na 1 - 10m celkem bezne, takze dle me stacilo jenom zkontrolovat trasy satelitu ve dny vrazdy a pozorovat anomalie...
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #42 kdy: 28 Září 2018, 20:13:24 »

Co se týče sledování, doporučuji přečíst: https://krabice.wordpress.com/2017/04/28/dohledovy-kapitalismus-cast-1-panoptikon-transparentni-totalita-jaka-tu-jeste-nebyla/

Má to tři díly a i další články jsou pro petrolheady extrémně zajímavé. Ať víte do čeho jdeme....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #43 kdy: 30 Září 2018, 20:33:07 »

(btw, taky se mi to povedlo, dobrej sok) a takhle byste ho nevzali celne. :)
Jo, dyž chytráci udělají zúžení 1+2 pruhy proti sobě oddělený jenom kuželama a zrovna v tom jednom nějakýmu pitomci chcípne kraksna a ani si nezavolá pomahače, tak ho začnou všichni objíždět protisměrem, pěkný.

Kamioňák asi čuměl na bednu a chrápal u toho, eště, že máme henty tempomaty a jiný automaty, žejo.
« Poslední změna: 01 Října 2018, 06:25:32 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #44 kdy: 30 Září 2018, 23:05:49 »

nechci nijak snižovat výkon špionážních satelitů, ale troufám si tvrdit, že v tom bylo něco typicky československého, tedy nějaké to občanské upozornění, pak pár kamer, nějaký ten málo vypnutý mobil případně GPS v autě
IP zaznamenána