30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.  (Přečteno 20012 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #15 kdy: 24 Září 2018, 18:16:45 »

A máme tady pokračování. Tak 80% ovcí, zbytek zná svoje práva.

Šestnáct řidičů, kteří jeli na D11 v protisměru, čeká na trest. Čtyři další policii ignorují

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2603981-sestnact-couvajicich-ridicu-z-d11-ceka-na-trest-ctyri-dalsi-policii-ignoruji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #16 kdy: 24 Září 2018, 18:22:38 »

Otázkou je, zda se těch 16 řidičů skutečně trestu dočká. A kolik z těch řidičů jsou Helmuti. :-)
IP zaznamenána

slza14

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #17 kdy: 24 Září 2018, 18:26:00 »

Otázkou je, zda se těch 16 řidičů skutečně trestu dočká. A kolik z těch řidičů jsou Helmuti. :-)

Já bych si nedělal iluze. Jak říká můj táta - je potřeba se k tomu postavit jako chlap a přijmout trest :D
IP zaznamenána

Beban

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #18 kdy: 25 Září 2018, 08:12:53 »

Bohužel - od rodičů, kam mi chodí pošta, slýchám totéž. Princip sprdele a důvody, proč platit nemíním, tím spíš, když úřad nesprávně doručuje, jim prostě nejde vysvětlit. Každopádně ti, co couvali na dálnici, jsou idioti, netřeba se jich zastávat. A o to větší idioti jsou, že se jich tolik přiznalo (navíc hned v prvním kole pachům). Musím říct, že je mi z toho až smutno, kolik hovádek řítících se dobrovolně na porážku mezi námi žije :-(
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #19 kdy: 25 Září 2018, 08:43:10 »

A o to větší idioti jsou, že se jich tolik přiznalo (navíc hned v prvním kole pachům).
Podle mě ideální stav. Pokud je někdo takový debil, že ho napadne jet v protisměru po dálnici, pak je zřejmě nutné, aby na něj dohlížela policie a pravidla z jeho strany vynucovala, když sám nemá ani pud sebe a tebezáchovy. A když se udělá bububu a hezky se přizná, je to ideální stav. Pro ostatní na které bububu neplatí to můžou mít na háku - a taky čekám u takových lidí nějaké rozumné nedestruktivní jednání. Kdyby každé takové hovado vedlo správní řízení a nemluvilo s policií, očekávám rychlé legislativní změny ve smyslu odstranění triku s odvoláním a triku s advokátem, kameru na každou lampu a do každého auta atd.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #20 kdy: 25 Září 2018, 08:56:46 »

Pokud je někdo takový debil, že ho napadne jet v protisměru po dálnici, pak je zřejmě nutné, aby na něj dohlížela policie a pravidla z jeho strany vynucovala, když sám nemá ani pud sebe a tebezáchovy.
Zatímco pokud někoho napadne nedodržovat rychlost nebo špatně parkovat, tak na něj není nutné dohlížet?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #21 kdy: 25 Září 2018, 09:38:54 »

...

Chyba je především na straně policie a správy dálnic. Kdyby to fungovalo tak jak má, tak by do několika minut byly na prvním nehodě předcházejícím sjezdu hlídky, které by okamžitě zastavily dopravu a svedly ji mimo dálnici a současně by řídily evakuaci aut z "pasti". A ne že tam nechaj najet auta co se jich vejde a pak jenom číhaj kde vybrat pokutičku !
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #22 kdy: 25 Září 2018, 09:45:43 »

pk202: ano takhle to funguje v civilizovaných zemích, zažil jsem to v něměcku, kdy jedna hlídka odkláněla dopravu a druhá řešila evakuaci osobních aut, nákladní bohužel zustávaly uvězněny.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #23 kdy: 25 Září 2018, 09:50:50 »

Jan Novák - Jaký je rozdíl z hlediska bezpečnosti mezi tím když někdo odstaví auto v odstavným pruhu z důvodu poruchy nebo v odstavným pruhu couvá šnečí rychlostí?

Kdyby stáli spořádaně v jízdním pruhu uprostřed dálnice v koloně za zatáčkou tak je to bezpečnější?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #24 kdy: 25 Září 2018, 10:00:53 »

Je od řidičů velmi ošklivé, že se snažili z místa dostat a netvořili spořádaně překážku, do které možná následně fízové naženou neřízenou střelu.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #25 kdy: 25 Září 2018, 10:09:09 »

Jan Novák - Jaký je rozdíl z hlediska bezpečnosti mezi tím když někdo odstaví auto v odstavným pruhu z důvodu poruchy nebo v odstavným pruhu couvá šnečí rychlostí?


a ještě u toho předjíždí, to je vlastně úplně v pořádku, že?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #26 kdy: 25 Září 2018, 12:01:44 »

Zatímco pokud někoho napadne nedodržovat rychlost nebo špatně parkovat, tak na něj není nutné dohlížet?
Jedna věc je být v rozporu s legislativou a úplně jiná být v rozporu s rozumem nebo fyzikou.
Většina pravidel je tu od toho, aby se ospravedlnil nadstav fízlů a plnily se obecní rozpočty, ale je nějaký rozumný základ, který je dobré dodržovat už jen z pudu sebezáchovy. S legislativou jsem v rozporu prakticky nonstop, ale snažím se jezdit tak tak abych neohrožoval sebe a okolí, za což mě pojišťovna dlouhodobě odměňuje nemalou slevou. To video mi přišlo fakt hardcore a v našem kulturním okruhu bych to nečekal. V Indii bych s tím naopak počítal.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #27 kdy: 25 Září 2018, 12:08:52 »

Jan Novák - Jaký je rozdíl z hlediska bezpečnosti mezi tím když někdo odstaví auto v odstavným pruhu z důvodu poruchy nebo v odstavným pruhu couvá šnečí rychlostí?

Kdyby stáli spořádaně v jízdním pruhu uprostřed dálnice v koloně za zatáčkou tak je to bezpečnější?
V tom videu vidím jak se otáčí a pak jak kokoti vyjíždějí nájezdem v protisměru a dělají tam skrumáž s řidiči, kteří přijíždí po tom nájezdu, jinej kokot během couvání předjíždí o jedno místo(kurva proč??) dalšího couvajícího, tedy podle mého názoru jednoznačně horší stav než kdyby stáli s blikačkama v koloně nebo jeli na příští sjezd
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #28 kdy: 25 Září 2018, 12:13:29 »

Jan Novák> Rozum i fyzika neúprosně říkají, že vyšší rychlost má za následek delší brzdnou dráhu, kratší čas na reakci, vyšší pohybovou energii energii vozidla, větší šanci na aquaplaning...

Při onom hromadném manévru snad došlo k nějaké škodě na životech, zdraví, majetku a nebo alespoň k reálnému ohrožení? Zvláště když (jak jsem psal výše) jsou fízlové schopni do kolony nahnat neřízenou střelu se jeví couvání a nebo jízda v protisměru jako bezpečnější alternativa, než tam čekat jako dobytek na porážku.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Řidiče couvající na D11 usvědčilo video z kamionu.
« Odpověď #29 kdy: 25 Září 2018, 13:21:40 »

Jan Novák> Rozum i fyzika neúprosně říkají, že vyšší rychlost má za následek delší brzdnou dráhu, kratší čas na reakci, vyšší pohybovou energii energii vozidla, větší šanci na aquaplaning...

Při onom hromadném manévru snad došlo k nějaké škodě na životech, zdraví, majetku a nebo alespoň k reálnému ohrožení? Zvláště když (jak jsem psal výše) jsou fízlové schopni do kolony nahnat neřízenou střelu se jeví couvání a nebo jízda v protisměru jako bezpečnější alternativa, než tam čekat jako dobytek na porážku.
Doufám, že v rámci tohoto fóra si snad nebudeme přednášet o rychlosti dovolené a rychlosti přiměřené a trolit se tím, že nulová rychlost je jistě nejbezpečnější. O žádné škodě nevím, na ohrožení by to chtělo vidět jak to vypadalo ve vedlejších pruzích. Ale auto, které dělá myšku při couvání na dálnici nebo kamion, který se musí připojovat do průběžného, protože mu v nájezdu couvá kokot bych jako ohrožení vyhodnotil (bez další znalosti situace samozřejmě)

Když zaparkuju v protisměru nebo pojedu ve dvě ráno po magistrále stopadesát na padesátce hodnotím přecejen jinak, než když se mi někde kouří od brzd a náhodou se nakonec nic nestane. Nemusím se apriori zastávat každého kokota jen proto, že policajty nemám rád o nic míň.
IP zaznamenána