30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stížnost na policistu  (Přečteno 19946 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Stížnost na policistu
« kdy: 20 Srpna 2018, 21:45:26 »

Čaute.
Už jsem to tu zmiňoval v některých vláknech, ale asi to zapadlo.
Jakou lhůtu mám pro podání stížnosti na policistu. Jde konkrétně o odmítnutí vystavení potvrzení o provedeném úkonu. Někde během řešení jiných mých záležitostí někdo umínil, že lhůta je 1 rok. hledal jsem to všude možně, ale nikde jsem se to nedočetl.
Od "události" to bude jeden rok za týden a rád bych pana policistu trochu provětral. Jen nevím, jestli to má ještě cenu a oni to nesmetou, že už je to dlouho.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2018, 22:40:24 »

Nevím, ale když to podáte, tak Vám to maximálně neuznaj. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2018, 23:15:20 »

Logicky promlčecí doba je u kázeňských přestupků 1 rok.
https://www.nospcr.cz/2017/zmeny-zakona-o-sluzebnim-pomeru-k-datu-1.-7.-2017
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2018, 17:54:27 »

Tak jsem to sesmolil. Dávám k dispozici, kdyby třeba někdo chtěl jako vzor.
Ta lhůta na podání stížnosti je velmi tenký led, ale nějak jsme se s tím tam popral. Myslím, že to na tom i shodí. Ale aspoň je trošku zaměstnám, když už nic.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2018, 19:35:59 »

Ještě mě napadá jedna věc. Ke komu se dá případně odvolat proti rozhodnutí o mé stížnosti?
Napadlo mě možná zkusit malou past. Ze stížnosti vyhodím informaci, že mám důkaz ve formě videozáznamu a zkusím tak, jestli policajt při vyšetřování třeba nezalže a neřekne, že jsem o potvrzení o provedeném úkonu nežádal, nebo že mi ho vystavit neodmítl.
To by byl double strike. Jen je potom riziko, že to rovnou shodí na tom, že se má tvrzení neprokázala.

Dá se s tím pak pracovat? Vytasit se s videem a napadnout policajtovu výpověď? Nebo "uzavřením" stížnosti už bude případ konečný, bez možnosti ho znovu rozehrát?

To už by pak možná bylo i na TO, ne?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2018, 19:45:15 »

Další bod do stížnosti by měl být porušení § 9 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb. o Policii ČR, omlouvání se za to že posíláte stížnost po dlouhé době je jejich problém, úplně bych to vynechal. Proč je "Policista" s velkým P? Vzhledem k vážnosti bych ale asi neměnil na "fízl", hehe. Pokud nepřiložíte videozáznam, budete vyzván k jeho doložení ještě než budou kontaktovat fízla. Moc nepočítejte že vám to pošlou datovkou, OVK mi reaguje vždycky doporučeně na poštu, takže přiložením videa (odkazem na uloz.to si ušetříte cestu na poštu).

A větu o záchraně jednoho fízla bych taky vynechal.
« Poslední změna: 21 Srpna 2018, 19:46:56 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2018, 20:00:14 »

No vzhledem k tomu, že za pár dní to bude rok, tak jsem to tam pro jistotu osvětlil, aby je nenapadlo argumentovat, že jsem kokot a proč to posílám tak pozdě.
Taky jsem to trochu použil jako můstek k tomu mému výlevu o nekompetentních policajtech, na který jsem se těšil, až ho napíšu a vyloženě ho tam chci. :)
Myslíte, že by je to mohlo zbytečně dráždit?
Větu o záchraně fízla jsem tam dal záměrně, aby taky trochu ochutnali svoji medicínu, když tohle neustále klasicky prohlašují o "záchraně byť jen jediného života" při utahování šroubů. Ale jo. Asi je to zbytečná provokace.

Datovkou to ale poslat můžu, ne? Tak mi holt odpoví poštou. Aspoň to budu mít v originále a nechám si to zarámovat.
Tak, pokud si video vyžádají, tak jim pošlu odkaz na uloz.to datovkou. Pokud ale tu informaci o videu do stížnosti nedám, myslíte, že i přes to mě kontaktují, jestli ho nemám?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2018, 22:15:51 »

Uvedomte si ze ten, komu to prijde pod ruce, bude mit za ukol jen najit podklady pro vyhodnoceni stiznosti jako neduvodne. Tou omackou okolo se pozice stezovatele nijak nezlepsi, IMHO je tam naprosto zbytecna, ale to je Vase vec. :) Datovkou to poslat můžete.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #8 kdy: 21 Srpna 2018, 22:32:43 »

Někam se to pošle datovkou, pravděpodobně nějakému krajskému ředitelství policie,  tam to někdo přijme a vytiskne, dá to na stůl služebnímu funkcionáři, pravděpodobně krajský ředitel, ten rozhodne o postoupení věci dle místní a  věcné příslušnosti, nejspíš OVK, tam to vedoucí OVK přidělí konkrétnímu zpracovateli, takže takhle uplyne pár dnů a než to dostane na stůl někdo, kdo to má řešit, zjistí, že je to promlčené. Nebude žádný policista vyslechnut, nikoho nebude zajímat ani žádné video, v prvnim příspěvku je přece napsáno, že za týden to bude rok od spáchání činu.
« Poslední změna: 21 Srpna 2018, 22:34:36 od polda »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #9 kdy: 21 Srpna 2018, 22:52:55 »

Jo. Tak to mě taky napadlo. Přesto to pošlu. Nedalo by se to pak hnát přes správní řád a nějaký restart promlčecí lhůty, tak jak, to používají oni?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #10 kdy: 22 Srpna 2018, 07:08:27 »

...
A datum doručení se bere datum, kdy došlo k doručení datovkou nebo datum, kdy to někomu někdo někde přinese na stůl? :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #11 kdy: 22 Srpna 2018, 07:17:44 »

OVK není správní orgán, je to odbor vnitřní kontroly, prošetřuje oznámení na policistu podle zákona o policii, zjednodušeně zajišťuje důkazní prostředky pro následné kázeňské řízení. Jeho výstupem je návrh tomu služebnímu funkcionáři, který je kázeňsky nadřízený předmětnému policistovi a teprve kázeňsky nadřízený policista vede kázeňské řízení a vydavá rozhodnutí o kázeňsky podřízeném policistovi. OVK mu prostě navrhne  odložení věci z důvodu uplynutí promlčecí doby.
« Poslední změna: 22 Srpna 2018, 07:26:34 od polda »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #12 kdy: 22 Srpna 2018, 07:21:34 »

Takže to v klidu může chodit ze stolu na stůl 13 měsíců a nic se řešit nemusí? Jinak OVK mi reagoval vždy do týdne.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #13 kdy: 22 Srpna 2018, 07:45:04 »

Představte si, že podáte policii oznámení na souseda pro rušení nočního klidu. Policii to bude také chvíli trvat, než oznámení prošetří a teprve po prošetření oznámí pak podezření z přestupku správnímu orgánu. Stejně tak to bude prošetřovat OVK. Policie má na prošetření přestupku dle přestupkového zákona 30 dnů, OVK to bude mít logicky stejné.
§ 74/2 zák.č. 250/2016 Sb. věta druhá:
Orgán policie učiní oznámení příslušnému správnímu orgánu nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy se o přestupku dozví.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na policistu
« Odpověď #14 kdy: 06 Září 2018, 19:17:48 »

Tak menší update.
Stížnost zaslána přes DS 4 dny před uplynutím roční doby. Po 14 dnech v DS zpráva od OVK PČR s žádostí o doplnění podání - zaslání videozáznamu.
Takže to vypadá, že to vzali, nevyfakují mě hned, ale budou to řešit.
Poslal jsem jim odkaz na ÚSCHOVNU a také na GOOGLE DISK, odkud si to můžou stáhnout.
Tak doufám, že jim to bude stačit a nebudu muset jako kretén vypalovat DVD, nebo tak něco.
Zase se ozvu, až se to posune.
IP zaznamenána