30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předvolání k podání vysvětlení - operativní leasing, podnikatel, nedoručeno DS  (Přečteno 9570 krát)

MeeGo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

No a myslíte, že když tam těch přestupků mám více (teoreticky mnoho desítek), že to SO té leasingovce automaticky sloučí?

A kolik byste ze zkušeností předpokládali, že té leasingovce napaří?

Díky!
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil

Bohužel se obávám, že Vás leasingovka odmítne (nicméně za pokus asi nic nedáte)

Většinou je to v rozsahu 1 000 - 1 500 za případ a pokud jste nestál každý den na jednom konkrétním místě, obávám se, že potencionální přestupky budou řešený zvlášť..

Jediné co mě tak napadá, pokud se rozhodnete podávat vysvětlení je konstatovat, že vozidlo tam zaparkovala osoba Vám blízká (jejíž identitu dle občanského zákoníku nemusíte sdělovat a vaše leasingová smlouva to připouští), abyste nepřišel o body v případě jiného (bodového) přestupku (říkal jste, že jich může být vícero, předpokládám i různorodé).

S leasingovkami je to v tomhle složité, no..
« Poslední změna: 17 Srpna 2018, 12:28:48 od kookyna »
IP zaznamenána

MeeGo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Nene, všechno je to stejný opakující se přestupek - parkování u kanclu na fialové zóně bez placení. Parkuju tady každý den a v některých dnech mě Eltodo vyfotilo.

Tím pádem myslíte, že je lepší se při podání vysvětlení udat a zaplatit menší částku (třeba 500), než kterou by mi pak přeúčtovala leasingovka (1000-1500 za každý přestupek)?
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil

Nezapominame na doruceni postou pres existenci DS? Co to ted kompletne odignorovat, pockat na exekuci a az pak to napadnout?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Když bude ignorovat, tak se to vrátí leasingovce, ta to bude platit a pak vymáhat po něm ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

A pak lze napadnou leasingovku, že nepostupovala řádně, protože nerozporovala protiprávní řízení. Ty se na to vyprdnou a bude asi nutné jít k soudu?
IP zaznamenána

MeeGo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Pořád mám v podmínkách formulaci:

Klient hradí veškeré pokuty udělené příslušnými orgány policie či
státní správy v souvislosti s používáním předmětného vozidla v rozporu s
příslušnými předpisy. Pokud je v takovém případě pokutována přímo
společnost jako provozovatel vozidla, je společnost oprávněna náklady
vynaložené na pokutu přeúčtovat klientovi.


To by bylo u soudu obtížné... A hlavně, k soudu nechci, to už je moc velký oser kvůli parkování :-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

V úvodním příspěvku se ptáte na optimální postup. Vy ani netaháte za kratší konec provazu, provaz je pro Vás naprosto nedostupný, pokud se nedokážete dohodnout s leasingovkou na jejím zastupování ve Vašich případech. Do budoucna vlastní vozidlo či prakticky nesplnitelné - nepáchat sprdelizovatelné přestupky. 
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil

Kdyz to bude ignorovat, tak to vrati leasingovce na SprDel. Postaci, kdyz se to od ni dozvi, prizna se a napadne rizeni pro vadu dorucovani. Urad to musi odpiskat. Na tom by se s ni snad dohodnout mohl.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Já možná shrnu mé dvě hlavní otázky:

1) jakou roli hraje to, že mi nedoručili předvolání do DS?

2) mám podat nějaké vysvětlení, nebo podání odepřít? Ve druhém případě "bude věc dále řešena jako přestupek s provozovatelem vozidla," tedy s leasingovkou, což nevím, jak by v praxi probíhalo.

Díky za dosavadní odpovědi!

Ad 1) Žádnou. Leasingovka Vás udala jako řidiče, a tedy nepodnikající fyzickou osobu. SO doručoval správně.
Ad 2) Odepřete-li vysvětlení, povede SO řízení o přestupku provozovatele proti leasingovce a ta Vám následně přeúčtuje náklady vč. přirážky. Jde o nebodovaný přestupek, takže být na Vašem místě, k podání vysvětlení bych zašel už jen proto, abych získal základní dovednosti v jednání se SO. Jde-li Vám jen o peníze, uhrazení pokuty na místě Vás téměř určitě vyjde o dost levněji, než kolik by po Vás chtěla leasingovka.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

No a myslíte, že když tam těch přestupků mám více (teoreticky mnoho desítek), že to SO té leasingovce automaticky sloučí?

Opravdu by to "správně" měli sloučit.. odborný termín je společné řízení..

ale tady je problém co když to úřad nesloučí a leasingovka se proti tomu nebude bránit.. protože leasingovce je to jedno když ty pokuty pak napočítá vám..
..asi se potřebujete vyhnout tomu aby si leasingovka nechala udělit desítky příkazů zvlášť a pak vám napočítala desítky tisíc na pokutách..

..to je jedna z nevýhod auta na leasing.. protože leasingovky pokuty ochotně platí.. a proto jim je úřady přednostně posílají.. protože to stejně pak dostanou od klientů.. a klienti leasingovek s tím nemůžou nic moc dělat..

Nejlepší varianta by byla dosáhnout zmocnění od leasingovky k zastupování v řízení.. ale to asi není moc reálné..

..a jestli je to parkování a nehrozí zákaz řízení ani body tak je ještě možnost se k parkování přiznat a zároveň se přiznat i k těm dalším a chtít společné řízení.

Výhoda je že do společného řízení půjde všechno až do zahájení řízení a maximální sankce je 3750 pokuta a 1000 náklady řízení.. za půl roku parkování docela fajn cena  ;D
..a až do zahájení řízení tam můžete dál parkovat "zdarma"  ;D
IP zaznamenána

MeeGo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

To společné řízení je asi ideální řešení, díky moc.

A teď ještě konkrétně, mám se k těm ostatním přiznat rovnou při podávání vysvětlení, nebo počkat až na zahájení prvního řízení? A opravdu se do toho společného řízení zahrnou všechny přestupky až do jeho zahájení? Není to omezeno lhůtou 3 měsíců?

Mimochodem, při tom přiznávání mám jednoduše říct, že jsem tento zločin spáchal každý den od data prvního přestupku až do dneška? Nebo si můžu nějak vyžádat, které dny mě "chytili" a přiznat se jen k nim?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Jsou asi 2 možnosti..
..rovnou napsat že jste řídil a zároveň že jste tam do data přiznání parkoval víckrát a žádáte o projednání všech přestupků ve společném řízení..
..a nebo se nejdřív přiznat jen k jednomu a počkat na zahájení řízení a pak se přiznat ke všem parkováním do data zahájení řízení a chtít společné řízení.

první možnost má výhodu že můžete doufat že všechno zahrnou do příkazu a ušetříte 1000 náklady řízení..
druhá možnost má výhodu dalších pár týdnů parkování zahrnutého ve společném řízení.. protože to potrvá než zahájí řízení a pak se můžete přiznat ke všemu až do data zahájení řízení.

Problém je jak zajistit aby do společného řízení zahrnuli opravdu všechno.. to nevím jistě..
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

asi pomůže zákon 250/2016

§ 88
Společné řízení
(1) Pokud se podezřelý dopustil více přestupků, jejichž skutková podstata se týká porušení právních povinností vyskytujících se ve stejné oblasti veřejné správy, a k jejich projednání je příslušný týž správní orgán, projednají se ve společném řízení.
(2) Ve společném řízení se projednají rovněž přestupky více podezřelých, jestliže spolu souvisejí, jejichž skutková podstata se týká porušení právních povinností vyskytujících se ve stejné oblasti veřejné správy a k jejich projednání je příslušný týž správní orgán.
(3) Ve společném řízení se neprojedná přestupek, který byl spáchán po zahájení řízení o jiném přestupku.

Bylo by moudré si určit den "D" - tedy den, popsaný v odst. (3) - kdy již pyrát nebude dále parkovat a nabíhat si na další řízení.
IP zaznamenána

MeeGo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Tak aktuální vývoj je následující:

Dostavil jsem se dnes na předvolání a paní úřednice tam nebyla, protože musela být jinde. Tak si se mnou popovídala jiná paní úřednice, která ale nemohla provést vyšetřování zločinu, protože to nebyl její případ.

Nicméně mi ochotně řekla, že tam mám aktuálně 8 přestupků (období únor-květen) a že prý už mají data až do července, takže bych tam nic dalšího neměl mít. To se mi úplně nezdá, protože i v červnu a červenci jsem každý den páchal stejný parkovací přestupek, ale tak je možné, že jsem tam zrovna nestál, když jel harvester kolem.

(OT: Případně mě ještě napadá, že v těchto dvou měsících jsem většinou parkoval ne ve fialové zóně, ale přes silnici v oranžové. Myslíte, že je možné, že by řešili jen tu fialovou?)

Každopádně jsme se s paní, která to nemohla dořešit, shodli na tom, že to půjde do společného řízení, a že prý se mi ozvou (nechal jsem na sebe telefon).

Akorát mi není jasné, v jaké jsem teď fázi - už může začít SprDel, nebo si mě musí znovu předvolat na podání vysvětlení?

Problém je jak zajistit aby do společného řízení zahrnuli opravdu všechno.. to nevím jistě..

Myslíte, že nebude možné se v probíhajícím společném řízení dobrovolně přiznat ještě k dalším přestupkům, které jsem spáchal až do dne zahájení řízení?
« Poslední změna: 20 Srpna 2018, 13:21:01 od MeeGo »
IP zaznamenána