30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkovani pod mostem u OMV Argentinska  (Přečteno 7777 krát)

peso

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« kdy: 14 Srpna 2018, 12:22:10 »

Nechal jsem auto parkovat pod mostem, prijel jsem od benziky OMV kde neni zadna znacka co by neco zakazovala viz prvni odkaz. Jedina znacka zakaz zastaveni je pri prijezdu z ulice Varhulikove viz odkaz. Kdyz jsem se k autu vratil nasel jsem listecek od MP. Co by jste poradili, platit se mi rozhodne nechce kdyz nemam jak zjistit ze se tam parkovat neda? Auto je napsane na manzelku.

https://www.google.com/maps/@50.1113457,14.4457934,3a,75y,353.2h,72.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sh7g6H3j4ZHSFg-rkzkIpHQ!2e0!7i13312!8i6656
https://www.google.com/maps/@50.111677,14.446816,3a,75y,238.23h,84.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1si250UcjTiY4TKBRllFTlGA!2e0!7i13312!8i6656

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #1 kdy: 14 Srpna 2018, 12:37:47 »

Na Argentinské je naopak na tabuli s označením čerpačky i značka parkoviště. Čeho jste se tedy měl dopustit?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

peso

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2018, 13:09:27 »

IZ8a/b29 zona zakazu stani, stejne mi ale nejde na rozum jak to ma clovek kdyz neni odtamtad zjistit, ze je tam nejaka znacka 4km daleko?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2018, 14:23:25 »

Hacek se vyjasni tim, ze pri prujezdu kolem znacky znacku prekryl nakladak, tedy ridic nemohl vedet, ze nejaka zona vubec je.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2018, 14:24:11 »

Jedina znacka zakaz zastaveni je pri prijezdu z ulice Varhulikove viz odkaz.

Ale tam mají vychytávku.. celá městská část je jedna velká zóna zákazu stání..

Lístek od MP ignorujte.. pak přijde odpustkový dopis.. agenda parkování teď přechází z magistrátu na městské části a tak přijde buď z magistrátu a nebo z úřadu městské části.

Když z magistrátu tak to ignorujte taky a už se nic dalšího nestane..
když z městské části tak to nahrajte sem.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2018, 09:40:21 »

Celé to má jeden háček https://mapy.cz/zakladni?x=14.4371685&y=50.0959284&z=17&pano=1&pid=54346523&yaw=0.474&fov=1.257&pitch=0.038&source=stre&id=119711

Pokud by to opravdu zkusili hrát na toto, tak si ještě říkám, dle té fotky je značka posprejovaná a tudíž by se dalo zkusit využít Vyhlášky č. 294/2015 Sb. § 2 ods. 9, která říká: Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích nesmí být vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením nebo zařízením pro dopravní informace.
Dle mého názoru lze konstatovat, že sprejování tam nemá co dělat a tudíž to není řádné dopravní značení, které je upravováno právě výše zmíněnou vyhláškou

Samozřejmě bych si ještě před tím ideálně značku vyfotil, aby je náhodou nenapadlo jít to umýt ;-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2018, 09:49:56 »

To není cesta, podle rozhodnutí NSS účastník provozu není ten, kdo rozhoduje, zda je to platná značka či nikoli. Pokud je viditelná a srozumitelná, je to platná značka.
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 09:53:39 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #9 kdy: 16 Srpna 2018, 10:00:48 »

To není cesta, podle rozhodnutí NSS účastník provozu není ten, kdo rozhoduje, zda je to platná značka či nikoli. Pokud je viditelná a srozumitelná, je to platná značka.

Máte, prosím, k dispozici Judikát? To mě celkem zajímá. Já použil tuhle kličku několikrát a zatím vždy úspěšně. Nicméně při ústním jednání s MP a nikoli při SŘ.

Především mi to přijde nelogické. Jakožto člověk s řidičským oprávněním jsem povinen znát platné dopravní značení a tedy i vyhlášku 294/2015. Čímž neříkám, že já rozhodnu o tom, co je a není platné. Nicméně SO by měl být ten, kdo o tom rozhodne, že značka je neplatná a já tam tudíž mohl stát.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #10 kdy: 16 Srpna 2018, 10:10:44 »

To není cesta, podle rozhodnutí NSS účastník provozu není ten, kdo rozhoduje, zda je to platná značka či nikoli. Pokud je viditelná a srozumitelná, je to platná značka.

To jsem zvědav, co provedete v případě této značky - viditelná a srozumitelná bude:-)
https://steemit.com/health/@nishan1612/8-reasons-why-you-should-never-hold-a-fart
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #11 kdy: 16 Srpna 2018, 10:19:47 »

Jsou pasporty komunikací vícevrstevné? Pokud ne, možná by se dalo zpochybnit, zda je místo pod mostem vůbec veřejně přístupnou pozemní komunikací.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #12 kdy: 16 Srpna 2018, 10:34:47 »

Citace
Na Argentinské je naopak na tabuli s označením čerpačky i značka parkoviště. Čeho jste se tedy měl dopustit?
Zkusit by to mohl, ale ta značka zcela zjevně není IP 11, ale IJ 18 c.

To jsem zvědav, co provedete v případě této značky - viditelná a srozumitelná bude:-)
  :) Viditelná je, srozumitelná a platná ve smyslu Vyhl. 294/2015 nikoli. Aby to byla B 32, musel by být použit text (např. zákaz vstupu lidem s meteorismem, zákaz použití doplňkového raketového pohonu při chůzi, zákaz prdění při předklonu ...), nebo některý z určených symbolů.
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 11:23:57 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #13 kdy: 16 Srpna 2018, 11:54:55 »

Zkusil bych to nejjednodušší, nebo to nejsložitější.
Samozřejmě na benzínce může člověk omylem natankovat něco, co nechtěl, tak auto odtlačí stranou a volá servis. Do diesela benzín dostanete....
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani pod mostem u OMV Argentinska
« Odpověď #14 kdy: 16 Srpna 2018, 13:08:27 »

Zkusil bych to nejjednodušší, nebo to nejsložitější.
Samozřejmě na benzínce může člověk omylem natankovat něco, co nechtěl, tak auto odtlačí stranou a volá servis. Do diesela benzín dostanete....

To se obávám, že by SO mohl požadovat doložit..

Jinak, vážně by mě zajímal ten judikát týkající se platnosti dopravního značení
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 14:21:37 od kookyna »
IP zaznamenána