30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti  (Přečteno 20651 krát)

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #15 kdy: 25 Července 2019, 15:36:05 »

Zákon o provozu na pozemních komunikacích

§ 5 Povinnosti řidiče
(1) b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích


Obavam se, ze neco takoveho by smetli ze stolu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #16 kdy: 25 Července 2019, 16:35:10 »

Při rychlosti 50 km/h v osobáku máte relativně dost času i při zaregistrování žluté po 1 s svitu, pokud začnete s rozumnou reakční dobou brzdit (= do 1 s začne brzdit vozidlo), jste-li před rozhodovací vzdáleností 32 m zastavíte na 28 m včetně reakční doby, brzdíte do zastavení 14 m. Pokud jste za rozhodovací vzdáleností, je vhodné až nutné šlápnout na plyn. Blíže zde a tam uvedeném odkazu. Ale nějak se mi nezdá nutné takovou dobu čumět na chodce, proč to vlastně děláte? Pokud jedete rovně, žádný přechod se zelenou vám dráhu křižit nemůže, pokud odbočujete do volna chodců, nemůžete jet 50 km/h, spíše tak do 30 km/h a v té "rychlosti" jsou poměry daleko příznivější - zastavíte na 15 m včetně reakční doby.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #17 kdy: 26 Července 2019, 08:10:27 »

Lerion: vždyť ano, koukání po chodcích, jiných autech, cyklistech (po všem možném jiném než světle v tu jednu danou sekundu) je přesně naplnění této povinnosti.
Enzym: Chodci jsou příklad - jak píšu výše koukám po všem možném. Nevím jak vy, ale osobně i když jedu na zelenou rovně tak stejně kouknu na okolní silnice, chodce, .. jestli někde něco nehrozí - a čas u toho neměřím :-) Čistě teoreticky tudíž mohu "začít sledovat situaci v provozu" přesně v okamžiku změny barvy světla a toto mi může trvat dvě sekundy - pokud vím, důkazní břemeno je na SO aby dokázal, že jsem tu žlutou HNED uviděl..? Ano, vím, že reálně si s tím nejspíš vytřou zadel, ale v principu....?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #18 kdy: 26 Července 2019, 11:45:43 »

Fogyn: Rozumim jak je to mysleno, ale zakon hovori jasne a urad tohle proste smete ze stolu. Pokud je tam zvyseny pochyb chodcu, nebo neco, cemu se musi venovat vice nez sledovani svetelneho zarizeni, plati

§ 18 Rychlost jízdy

(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #19 kdy: 26 Července 2019, 13:24:15 »

Nechci zbytečně plevelit vlákno, takže už jen poslední reakce. Ono je někde v zákoně napsané co má přednost při pozornosti? Jedu 50, protože můžu, blížím se ke křižovatce, vidím zelenou, mrknu na vedlejší, koukám jestli někde nejsou chodci, ze strany nic nejede, jestli shora nepadá letadlo, ... čumím po střídmě oděných ženách, .... Vše toto patří pod par. 5 a nijak neodporuje par. 18. A "zákon hovoří jasně" - nikde jsem nečetl, že je řidič povinen zpozorovat změnu světla na semaforu přesně v ten okamžik změny :-) To, že úřad smete ze stolu to už je potom jen realita, vytírá si i s daleko jinýma věcma... :-/
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #20 kdy: 01 Srpna 2019, 14:02:10 »

Přátelé, 20.8.2018 rozhodli o tom, že jsem vinen, 25.8. jsem se odvolal. Přemýšlím správně, že prekluze nastane za měsíc, pokud do té doby nedorazí jakákoliv reakce na odvolání?

Možná nastane ještě dříve.. jde o to co znamená "20.8.2018 rozhodli".. promlčení se restartovalo vydáním rozhodnutí a tak jestli 20.8.2018 je vydání rozhodnutí tak bude promlčeno 21.8.2019.
Ale vydání rozhodnutí 20.8. a podání odvolání 25.8. je hodně velká rychlost i když možné to je..
jestli 20.8. bylo rozhodnutí doručeno a vydáno bylo dříve tak bude promlčeno ještě dříve.

Nechci zbytečně plevelit vlákno, takže už jen poslední reakce. Ono je někde v zákoně napsané co má přednost při pozornosti?

Úřad a nebo soudce vám rád vysvětlí že musíte při řízení dávat pozor pořád a na všechno.

18. A "zákon hovoří jasně" - nikde jsem nečetl, že je řidič povinen zpozorovat změnu světla na semaforu přesně v ten okamžik změny :-) To, že úřad smete ze stolu to už je potom jen realita, vytírá si i s daleko jinýma věcma... :-/

Nemáte povinnost zporozovat hned, ale máte povinnost zastavit před čárou a nebo semaforem (když není čára).
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #21 kdy: 16 Srpna 2019, 22:23:21 »

Ano, rozhodnutí bylo vydáno i doručeno 20.8.2018. Takže dám za pár dní vědět...:)

Přátelé, 20.8.2018 rozhodli o tom, že jsem vinen, 25.8. jsem se odvolal. Přemýšlím správně, že prekluze nastane za měsíc, pokud do té doby nedorazí jakákoliv reakce na odvolání?

Možná nastane ještě dříve.. jde o to co znamená "20.8.2018 rozhodli".. promlčení se restartovalo vydáním rozhodnutí a tak jestli 20.8.2018 je vydání rozhodnutí tak bude promlčeno 21.8.2019.
Ale vydání rozhodnutí 20.8. a podání odvolání 25.8. je hodně velká rychlost i když možné to je..
jestli 20.8. bylo rozhodnutí doručeno a vydáno bylo dříve tak bude promlčeno ještě dříve.

Nechci zbytečně plevelit vlákno, takže už jen poslední reakce. Ono je někde v zákoně napsané co má přednost při pozornosti?

Úřad a nebo soudce vám rád vysvětlí že musíte při řízení dávat pozor pořád a na všechno.

18. A "zákon hovoří jasně" - nikde jsem nečetl, že je řidič povinen zpozorovat změnu světla na semaforu přesně v ten okamžik změny :-) To, že úřad smete ze stolu to už je potom jen realita, vytírá si i s daleko jinýma věcma... :-/

Nemáte povinnost zporozovat hned, ale máte povinnost zastavit před čárou a nebo semaforem (když není čára).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #22 kdy: 16 Srpna 2019, 23:03:11 »

Proto má žlutá 3 vteřiny aby bylo dost asu na reakci.
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - ústní jednání se blíží - možnosti
« Odpověď #23 kdy: 01 Září 2019, 21:51:04 »

Ahoj všem,

tak je to WIN, neozvali se. Děkuji za inspiraci JJ, z jehož odvolání jsem čerpal, a rovněž přikládám to své.
IP zaznamenána