30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 4 As 52/2014  (Přečteno 20308 krát)

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
4 As 52/2014
« kdy: 18 Srpna 2014, 16:45:30 »

Tak nám dorazil rozsudek NSS ve zde již dříve zmiňované kause MěÚ HB a KÚ v Jihlavě. Nic průlomového, ale je tam pár užitečných poznámek stran zastupování...

- Podání zvané „volba zmocněnce“ je možno považovat za řádně udělenou plnou moc (II/[18]), nějaké požadavky na ověřené podpisy, kopie dohod o plné moci s akceptací zmocněnce apod. nemají oporu v zákoně.

- Zmocněnec ze vzdálené země není automaticky známkou zneužívání řízení (citace předchozí judikatury v II/14)

- Absence přiložené plné moci u podání se musí řešit výzvou k doplnění dle s. ř. (a fakt by mě zajímalo, zda jsem tu plnou moc nepřiložil, nebo ji ta ouřednická chátra nechala zmizet).

Jinak tvrzení správního orgánu o tom, že to nemohl včas posoudit kvůli organisačním změnám je samozřejmě blábol. Máme nahrávky telefonů, kde ta #censored týden po podání velmi škodolibě vysvětluje, že na to bude potřebovat několik měsíců.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:4 As 52/2014
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2014, 17:31:30 »

Teď by to chtělo ještě tu civilní žalobu na ušlý zisk a proplacení taxíků, abychom se nasmály, my lidové vrstvy. Muhehe.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:4 As 52/2014
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2014, 18:16:09 »

Nikoli taxíků, ale najatého řidiče-brigádníka. Jeho odměna je samozřejmě řádně zdokumentována do posledního kilometru a řádně zdaněna. Lidové vrstvy se snad smát budou, nadřízený těch ouředních #censored nejspíš moc ne.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:4 As 52/2014
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2014, 19:53:20 »

... bylo pro soud z nepochopitelných důvodů vyhodnoceno ... Úvahy žalovaného postrádají racionální podklad a odporují jakékoliv logice ...
Koukám, že jim dal slušnou sodu už krajský soud. Je docela drzost - v tomto případě evidentně kombinovaná s debilitou - jít v tak jasném případu do kasační stížnosti.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:4 As 52/2014
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2014, 20:22:15 »

Ano, také jsem se divil, že se ztrapňovali před NSS, protože takovou činnost úřednictva považuju za vyhozené peníze daňových poplatníků. Původní rozsudek je zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=465.0
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:4 As 52/2014
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2014, 21:15:14 »

Každopádně jsem velice rád, že když už se ztrapnili, tak to udělali formálně správně, takže to NSS neshodil ze stolu pro nepřípustnost, ale musel jim natvrdo říct, že jsou úplně pitomí.
IP zaznamenána

Mrchoděj

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:4 As 52/2014
« Odpověď #6 kdy: 18 Srpna 2014, 21:24:45 »

Moc dobrá práce, město si musí uvědomit, že krajský úřad, potažmo krajský soud musí jako metodickou a nadřízenou instanci respektovat a ne polemizovat o jejich rozhodnutí. Výkladem jejich rozhodnutí je město vázáno. Klasika, sami nevědí jak správně postupovat ale druhého by chtěli hodnotit.... Dávám palec nahoru!!!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:4 As 52/2014
« Odpověď #7 kdy: 22 Srpna 2014, 12:46:26 »

také jsem se divil, že se ztrapňovali před NSS

Možná se snažili za každou cenu zabránit tomu soudu o náhradu nákladů, jestli jste jim to naznačili.
IP zaznamenána