30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva  (Přečteno 36149 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #60 kdy: 11 Února 2019, 23:02:08 »

...leda že by řidiči na invalidech přikázal zaparkovat (unter)fízl, jehož pokyny jsou nadřazeny přechodné, místní i obecné úpravě provozu na pozemních komunikacích a nebo se jednalo o zastavení vozidla, případně krajní nouzi.
IP zaznamenána

Driver

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #61 kdy: 10 Dubna 2019, 00:02:22 »

Zdravím, tak i já jsem obdržel výzvu s výpalným, dokonce je už rovnou přiložena fotka, vím na 100% že eltodo projelo pouze 1x, protože jsem byl celou dobu ve vozidle a teď otázka... Už jim někdo hodil vidle do toho jejich výkladu, že nelze uplatnit zastavení na dobu nezbytně nutnou...? Jedná se o služební vozidlo, tak jestli má vůbec cenu chtít po firmě ať mě napráší a potom to nechat vyhnít...
Děkuji za info.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #62 kdy: 10 Dubna 2019, 08:35:58 »

Pokud jste byl ve vozidle, bude to na fotce vidět a vůbec bych to nehrotil. Klidně bych jim rovnou odpověděl že řidič je zjevně ve vozidle a tedy nejde o parkování ale o prosté odvracení nebezpečí kdy řidiči vlétla do oka nějaká nečistota proto raději neprodleně zasatavil vozidlo protože nemohl jet bezpečně dál.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #63 kdy: 10 Dubna 2019, 10:16:37 »

Aktuálně se zabývám otázkou, zda parkování bez uhrazení parkovného, které je (v daném případě) stanoveno opatřením obecné povahy, vůbec vykazuje znaky přestupku podle ZPPK. Zkoušel už tohle někdo napadnout?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #64 kdy: 10 Dubna 2019, 15:31:40 »

Poslal jsem něco do SZ.
IP zaznamenána

Driver

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #65 kdy: 11 Dubna 2019, 13:40:01 »

Díky za radu s odvracením nebezpečí.. potom se nemusím zabývat jejich překrouceným výkladem zákona ohledně zastavení...
IP zaznamenána

svymp

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #66 kdy: 08 Července 2019, 11:53:52 »

Dobrý den.
Vidím, že příspěvek narostl o zajímavé odpovědi. Ještě jednou díky za rady a postřehy.
Jenom píšu, že u mě je ticho po pěšině. Zjevně případ v klidu hnije v hromadě podobného kompostu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #67 kdy: 08 Července 2019, 11:57:12 »

svymp> Tedy od přestupku již uběhl rok a správní řízení nebylo zahájeno? Můžeme přesunout do vyřešených?
IP zaznamenána

midvajs

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #68 kdy: 26 Srpna 2019, 16:30:02 »

Ahoj,
poprve jsem dostal "Vyzvu k uhrazeni urcene castky..." (za 500,-).

v bodech:

- vyfoceno
- (2 mesice po vyfoceni) jsem "obdrzel" obalku
- Stal jsem na fialove v P6 s tim, ze jsem si zaplatil urcity pocet hodin, ale nedobehl jsem vcas. Protoze jsem nevedel do kolika presne jsem mel zaplaceno, dosel jsem si pro "dukaz" osobne. Jenze tam mi rekli, ze info o tom, do kolika jsem mel zaplaceno vubec nemaji, takze mi to ani nereknou. Proste v dobe foceni jsem nejspise nemel zaplaceno a hotovo.
Nakonec se mi po delsi diskuzi povedlo alespon zjistit, ze se mam na ne obratit oficialni cestou (pres podatelnu s potvrzenim banky o provedene platbe kartou) a oni muj dotaz presmeruji na TSK. A pak mi mozna daji vedet (pokud TSK dane info jeste budou mit - udajne drzi informace jen 30 dnu kvuli GDPR).
- po delsim hledani jsem nasledne ten parkovaci listek kupodivu nasel a ukazalo se, ze jsem pretahl o 13 minut - zadne rizeni jsem nezahajil, byl jsem se tam jenom preptat

Ma vubec cenu se pokouset odkladat platbu, nebo ne? Predpokladam, ze TSK mi napisou, co je na listku, tedy, ze jsem parkoval "dlouho" a tudiz neopravnene...

Dik moc za nazory.
« Poslední změna: 26 Srpna 2019, 16:32:20 od midvajs »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #69 kdy: 26 Srpna 2019, 16:48:05 »

Nejdřív si ujasněte, jak chcete dál postupovat, tedy jestli budete proti zaplacení bojovat a nebo Vám to za to nestojí.

Pokud nestojí, můžete aktivně zajít za orgánem, který Vám výzvu poslal a argumentovat lístkem s minimální dobou překročení. Třeba to usmlouváte za 200. Nebo rovnou zaplatit.

Pokud stojí, projděte si sekci fóra Přišla mi "výzva" - co mám dělat?. Najdete tam podobných případů s parkováním v Praze dost.
IP zaznamenána

midvajs

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #70 kdy: 26 Srpna 2019, 17:56:03 »

Diky za rychlou odpoved.
V podstate mi slo presne o to, co jste napsal. Rozumim tomu tedy dobre tak, ze urednik ma pravomoc stanovenou vysi pokuty jeste zmirnit?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #71 kdy: 27 Srpna 2019, 07:55:05 »

Určená částka není pokuta. Pokud ji zaplatíte včas, věc končí. Ne-li, můžete se zkusit zajít domluvit. Úředník Vám v příkazním řízení na místě může uložit pokutu do 1.000 Kč, nebo dokonce vyřešit věc pouze napomenutím. Nepřilezete-li ke křížku sám, věc se buď po roce promlčí, nebo obdržíte příkaz na (zpravidla) 1.500 Kč, čímž proti Vám bude zahájeno řízení.
IP zaznamenána

svymp

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #72 kdy: 28 Srpna 2019, 14:19:19 »

svymp> Tedy od přestupku již uběhl rok a správní řízení nebylo zahájeno? Můžeme přesunout do vyřešených?

Nejen od přestupku, ale i od naprášení mé osoby uplynul už rok a kousek - pro jistotu.  Nic nepřišlo ani mě, ani šéfrovi. Případ můžete přesunout mezi vyřešené.
Ještě jednou děkuji za rady a spoustu studijního materiálu.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]