30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva  (Přečteno 36140 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #15 kdy: 23 Srpna 2018, 21:06:42 »

Tak pokud nemá DS, tak je doručeno fikci a chce to kopii spisu. Je dost možné ze tam bude jen jedna fotka a půjde to uhrát na stání kratší než 3 minuty, tak jak je uvedeno nahoře.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #16 kdy: 23 Srpna 2018, 22:15:28 »

...je lepší to řešit na úrovni řidiče a přestupkového řízení (jak píše asmodeus) anebo na úrovni provozovatele a sprdele...

V Praze a Eltodo je nejlepší cestou udat řidiče ale ne ve lhůtě 15 dnů, nýbrž cca 50 dnů po datu přestupku. V 90% se již nic nestane. Pokud to ignorují a udělají SPRDEL - tak je to neoprávněně.. pokud by se to řešilo s řidičem tak řicič bude tvrdit že tam stál vždy jen tři minuty a zrovínka ho vyfotili.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #17 kdy: 24 Srpna 2018, 11:21:42 »

Stanovisko chce SO sdělit nejpozději do 10 dnů od doručení výzvy. Pak je tam schovaná malá poznámka, že pokud považujete za nezbytné podat vysvětlení ústně, je třeba si dohodnout termín telefonicky.

Já bych nezatracoval tuhle možnost.. ve lhůtě jim poslal dopis že chci vidět ty podklady a když to nejde poslat tak chci dohodnout termín osobního podání vysvětlení.

V Praze a Eltodo je nejlepší cestou udat řidiče ale ne ve lhůtě 15 dnů, nýbrž cca 50 dnů po datu přestupku.

A nebo přesněji z těch dvou termínů v tom který nastane později..

..dřív v případech z Prahy chodil pravidelně odpustek 2-3 týdny po přestupku.. ale poslední asi rok vidím případy kdy odpustky chodí 2 měsíce a víc po přestupku.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #18 kdy: 24 Srpna 2018, 11:33:45 »

tak to me ceka asi pekna smrst :-)
IP zaznamenána

apaka

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #19 kdy: 24 Srpna 2018, 20:11:41 »

Co se dá obecně odpozorovat, tak zmiňovaný termín 50 dnů od přestupku se u parkování v Praze dost blíží oněm 15 dnům po obdržení odpustku. Řekl bych, že je to plus mínus pár dní, rozhodně v rámci statistické chyby, takže toto je asi těžké optimalizovat. Dokáži si představit, že když se pošle odpověď SO později než oněch 15 dní (ale ne zas moc pozdě), mohou již mít interně překlopeno do sprdele a systém na to nemusí být připraven, nicméně správné načasování hraničí s haluzí. Při obrácené situaci, tj. odpustek přišel velmi pozdě a je to více jak 50 dní od přestupku, mně ale žádná podobná výhoda nenapadá.

2M: Myšlenka využít možnosti, kterou SO sám nabízí, zní zajímavě ;-).
IP zaznamenána

lucnikonik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #20 kdy: 25 Srpna 2018, 07:10:55 »

Pánové, jedna kacířská - napadá mě - poslat úřad v dál s poukazem na nelegálně získáný důkaz - soukromá firma Eltodo pravomoc zjišťovat přestupky rozhodně nemá, to může jen a pouze PČR a MP, po x diskuzích s MP a PČR v rámci IZS se všichni shodujou, že tohle je nezákonná obezlička úřadu a měla by se jim tvrdě omlátit o hlavu - podle mého to ouřadové velmi dobře vědí a bez záznamu z Eltoda nemají v ruce nic na spostýho podezřelýho a ten záznam by měl jít shodit právě pro jeho nezákonnost.

Vycházím ze zákona 250/2016 Sb., konkrétně § 73:

Oznamování přestupku

Má-li orgán Policie České republiky nebo Vojenské policie (dále jen „orgán policie“) nebo jiný správní orgán důvodné podezření, že byl spáchán přestupek, a není-li sám příslušný k jeho projednání, oznámí tuto skutečnost bez zbytečného odkladu příslušnému správnímu orgánu. V oznámení uvede zejména, kdo je podezřelým z přestupku, pokud je mu znám, popis skutku, ve kterém je přestupek spatřován, místo a čas, kdy měl být přestupek spáchán, zákonné ustanovení obsahující skutkovou podstatu předmětného přestupku a důkazní prostředky, které jsou mu známy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #21 kdy: 25 Srpna 2018, 07:42:34 »

napadá mě - poslat úřad v dál s poukazem na nelegálně získáný důkaz - soukromá firma Eltodo pravomoc zjišťovat přestupky rozhodně nemá

Neznám detaily spolupráce MP a Eltodo, ale tohle asi bude slepá ulička.. Eltodo přestupky nezjišťuje.. jen jezdí a natáčí a pak záznam předá MP..
..očekávám že aspoň formálně budou tvrdit že Eltodo je jen něco jako pojízdný stojan pro kamery a ve vyhodnocování přestupků roli nemá.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #22 kdy: 25 Srpna 2018, 08:13:08 »

Tak ono je to, jako když jde dědek ulicí a bonzuje MP, kde co vidí.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #23 kdy: 25 Srpna 2018, 08:52:46 »

Řekl bych, že budou mít nasmlouvaný nějaký trasy a kilometry a podle toho budou placení.
IP zaznamenána

lucnikonik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #24 kdy: 05 Září 2018, 00:31:23 »

Nasmlouvanýho můžou mít cokoli, ale jak kluci z MP, tak kluci z PČR tvrdí, že to není dle PřesZ, jediná cesta, aby to bylo dle PřesZ je, aby na místo přijela hlídka a zdokumentovali to, záznam od Eltodo není zákonnej důkaz, ať to zkouším myšlenkově ohnout jakkoliv, bez záznamu od hlídky je to nezákonnej důkaz (SO nemá oprávnění ke zjišťování přestupků) a je to prostě proti přestupkovýmu zákonu :-)

svého času pamatuju na P6, že jsem tam kecal s MPíkama (holt příslušnost k hasičům, byť dobrovolnejm má své výhody, jsou ochotnější, sdílnější) a ti mi řekli, že speciálně parkování musí řešit tak, že eltodo projede, zjistí, že auto tam nemá být/nemá zaplaceno/cokoli a musí zavolat na MP, ti vyšlou hlídku, která musí vše sepsat, nafotit a teprve potom to jde k řešení na SO, že to na P6 zkoušeli s eltodem napřímo a lidi jim to otloukli o čenich, takže jim sklaplo - tohle je dle mého správný postup dle PřesZ (ekvivalent bonzdědka na ulici, akorát maj problém, že v době příjezdu hlídky už může to auto odjet pryč, žádná práva navíc eltodo nemá a mít nemůže)

Druhak mě napadá další workaround - bylo by třeba zjistit, jestli se jim v těch fízloeltodo autech objevujou třeba jména majitelů ev. adresy, protože pak by to bylo dle mýho v rozporu s GDPR - zkusím zjistit, jestli bude někdo sdílnej třeba z MPíků a uvidíme, protože Eltodo osobní údaje na zákonnej důvod/plnění smlouvy neuhraje, pro plnění smlouvy s magorstrátem jim bohatě stačí, aby jim to ukázalo, že auto má právo parkování/nemá uhrazeno - víc ke své "činnosti" nepotřebujou.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #25 kdy: 05 Září 2018, 11:48:19 »

Nasmlouvanýho můžou mít cokoli, ale jak kluci z MP, tak kluci z PČR tvrdí, že to není dle PřesZ, jediná cesta, aby to bylo dle PřesZ je, aby na místo přijela hlídka a zdokumentovali to, záznam od Eltodo není zákonnej důkaz, ať to zkouším myšlenkově ohnout jakkoliv, bez záznamu od hlídky je to nezákonnej důkaz (SO nemá oprávnění ke zjišťování přestupků) a je to prostě proti přestupkovýmu zákonu :-)

To je přece nesmysl.. není žádné "oprávnění k zdokumentování přestupků"..
a nebo myslíte že třebas krádež v obchodě je beztrestná když u toho přímo není strážník??

SO může jako důkaz použít všechno.. SprŘ §51(1)
Citace
K provedení důkazů lze užít všech důkazních prostředků, které jsou vhodné ke zjištění stavu věci a které nejsou získány nebo provedeny v rozporu s právními předpisy.

Eltodo sice nemůže zjišťovat přestupky, ale Eltodo přestupky nezjišťuje.. Eltodo jen natáčí ulici a přestupky podle záznamu zjišťuje MP.

Detaily nevím, ale teoreticky Eltodo nemusí záznamy vidět a ani nijak zpracovávat.. jen záznam natočí a předá MP..
na hledání slabého místa by se muselo prozkoumat jak přesně to dělají, ale šance tam moc nevidím..

svého času pamatuju na P6, že jsem tam kecal s MPíkama (holt příslušnost k hasičům, byť dobrovolnejm má své výhody, jsou ochotnější, sdílnější) a ti mi řekli, že speciálně parkování musí řešit tak, že eltodo projede, zjistí, že auto tam nemá být/nemá zaplaceno/cokoli a musí zavolat na MP, ti vyšlou hlídku

To jde proti informacím ze všech zdrojů které o tom mám..
..podle nich ten proces je offline.. Eltodo auto jen jezdí a natáčí a pak se záznam předá MP a tam z něj zjišťují přestupky.

Eltodo neví nic.. ani které auto má zaplaceno a které nemá.. jen natočí ulice a předá to MP.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #26 kdy: 05 Září 2018, 17:54:20 »

Jedno slabé místo tam je - z videozáznamů Eltoda, které plynule projíždí, lze stěží prokázat, jak dlouho vozidlo na místě stálo (srov. § 27 odst. 1 písm. o) ZPPK).
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #27 kdy: 05 Září 2018, 18:27:13 »

Mimochodem, ten text

Citace
jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno

se formálně parsuje jak? To "popřípadě" je logické "nebo"?

A je to "(které nepřekročí a které neohrozí ani neomezí), popřípadě", a nebo "které nepřekročí a (které neohrozí ani neomezí, popřípadě)", nebo ještě jinak? Bere se zde závorkování, které je pro občana výhodnější?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #28 kdy: 05 Září 2018, 20:01:37 »

Přibližně, i když to tak úplně nejde, jazyk není formalizovaná logická struktura
a, i, ani a další slučovací (a následně stupňovací) spojky = obvykle lze přepsat jako a zároveň (AND)
Blíže
http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=ani#bref2

nebo a další vylučovací spojky (a následně stupňovací) jsou složitější, nelze úplně přesně vyjádřit jako OR/XOR, někdy to jde
Blíže zde http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=155 a zde https://www.vlada.cz/cz/ppov/lrv/dokumenty/legislativni-pravidla-vlady-91209/ čl. 42
Zdroj: kolega hh zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4624.msg48591#msg48591

Vámi zkoumaný text by se dal formalizovat asi takto
jde-li o (zastavení, které nepřekročí dobu tří minut OR stání, které nepřekročí dobu tří minut) AND ((které NOT(ohrozí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích OR omezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích)) AND NOT(omezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno))

Pozn: s popřípadě je formalistický problém, pokaždé může mít (mírně až antagonisticky) jiný význam. Může jít o vyjádření varianty s významem AND, OR i XOR vzhledem k předchozímu. Ona to není spojka, ale příslovce, takže se není co divit.
Nejsem nějaký odbordelník přes interpretaci právnických textů, snad jsem to moc nezmastil. Pokud ano, uvítám korekci od zdatnějších.

« Poslední změna: 05 Září 2018, 20:27:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

lucnikonik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #29 kdy: 06 Září 2018, 00:16:54 »

2M: sorry, nešlo o dokumentaci, ale zjištění a po důkladným přečtení odstavce PřesZ, co jsem sám pastoval, jsem zjistil, že jsem TROTL slepej, SO samozřejmě oprávnění ke zjištění má :-)

ad P6 - byl to soukromý pokec s MP, oba jsou dobráci, známe se z pár společných akcí (hlavně soutěže, na jednotku už jsem moc starej a zdravotně nezpůsobilej :-() a oba kluci tvrdili, že je operační posílal na parkování, oznámený Eltodem a to v mnoha případech - jestli se s nima uvidím v dohledné době, zkusím zjistit přesnější info - Když se nad tím zamyslím, je mi to divný, protože pokud jsem pochopil původní PřesZ (200/1990), tak v novém (250ka) se na oprávnění zjišťovat přestupky prakticky nic neměnilo

Ještě se zeptám - konkrétně Praha 4 - dle mého názoru jsou některé části zón neplatné z důvodu rozporu vodorovného značení zón se ZPPK - jsou namalovaný až do křižovatek, resp. 5m od hranice křižovatky speciálně v okolí metra Budějovická není dodrženo snad nikde :-( - domnívám se blbě ? jelikož je to značení v jednom kuse, tak to vodorovný by mělo být  tím pádem neplatné a svislé značení zóny bez vodorovného není platný. Melu z cesty, nebo by to ev. šlo použít ?

IP zaznamenána