30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hrdinove nebo Zoldaci  (Přečteno 2883 krát)

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Hrdinove nebo Zoldaci
« kdy: 06 Srpna 2018, 15:08:50 »

Disclaimer: Krome par zmrdu, kteri si to podle me zaslouzi, nikomu smrt nepreju a je mi lito zejmena jejich rodin...
Jaky je Vas nazor na vojaky "bojujici" a umirajici nejen v Avganistanu? Jsou to hrdinove branici nasi svobodu v daleke zemi, nebo jen "zoldaci" kteri tam jdou zcela dobrovolne protoze je to bavi a pro penize?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Hrdinove nebo Zoldaci
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2018, 15:14:32 »

Svobodu? Spise "svobodu", ne?
Ja jsem mimoradne naivni pacifista.. Me jich lito neni...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Hrdinove nebo Zoldaci
« Odpověď #2 kdy: 06 Srpna 2018, 15:27:18 »

Téma zamykám dřív, než se tu strhne slovní řež mezi militaristy, pacifisty a dalšími -isty. Na vysvětlenou - gaychat je sice místo, kde je tolerován off topic, ale to neznamená, že se tu může diskutovat opravdu cokoliv.
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Hrdinove nebo Zoldaci
« Odpověď #3 kdy: 06 Srpna 2018, 16:00:42 »

hh: Vas server Vase pravidla to plne akceptuju jen teda nechapu proc zrovna tohle tema vadi kdyz treba studny nevadej a to maj k dopravni tematice urcite dal nez vojaci v avganistanu... skoda zajimal me nazor lidi mimo hlavni ovci proud...
Pls zamknete to taky at sem nikdo na puvodni tema nepise dik
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Hrdinove nebo Zoldaci
« Odpověď #4 kdy: 06 Srpna 2018, 16:03:35 »

Jsou témata, která se na dopravní server moc nehodí ani do gaychatu už proto, že spousta lidí je rovnou staví jako vnitřně konfliktní. Nic jiného než flame by z toho nebylo.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Hrdinove nebo Zoldaci
« Odpověď #5 kdy: 06 Srpna 2018, 16:28:20 »

Nemá smysl diskutovat o tématech, kde je názor jednotlivců dán především jejich vírou/světonázorem, ale není jak sehnat relevantní fakta, o která by se daly názory opřít. Z tohoto úhlu náhledu má diskuze o studnách smysl - když praktický význam patrně nikoli, a diskuze třeba o existenci boha/božstva/všeobjímajícího universa nikoli. Diskuze o vojácích NATO v Afghánistánu se vzhledem k absolutnímu nedostatku relevantních informací a faktů blíží k diskuzi o existenci boha, i když je dopravě blíže, než studny (třeba: kdyby se tito tři konkrétní dopravovali v obrněnci, nic se jim netalo...).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Hrdinove nebo Zoldaci
« Odpověď #6 kdy: 06 Srpna 2018, 17:25:52 »

Tak tento server rozhodně nepatří výhradně panu hh, nicméně přesto že ne úplně ve všem se s ním shodnu, tak v tomto případě na 100% ano! Opravdu diskutovat jsem ochoten o čemkoliv, ale soudit zde mrtvé také nedovolím. Proto se na mne opas nebude zlobit, že jeden z jeho příspěvků - byť "genderově vyvážený" mažu a téma zamykám.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Hrdinove nebo Zoldaci
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2018, 01:16:10 »

hh: Vas server Vase pravidla to plne akceptuju jen teda nechapu proc zrovna tohle tema vadi kdyz treba studny nevadej a to maj k dopravni tematice urcite dal nez vojaci v avganistanu... skoda zajimal me nazor lidi mimo hlavni ovci proud...
Server není můj, jsem jen jedním z moderátorů, ale věřím, že jsme v tomto i s ostatními mody na stejné lodi, tak si dovolím odpovědět.

K zamknutí jsem měl 3 důvody. Ten první jste rozpoznal sám - platí tu naše pravidla. Ideální by bylo, kdyby se tu vůbec žádný OT nekonal, ale to je nereálné, takže tu diskuse mimo téma v jasně označené sekci tolerujeme (alespoň je kam přehazovat, rozjede-li se OT debata v jiné sekci). Jde ale opravdu jen o toleranci, takže je naprosto chybné dovozovat ze strpění diskuse o studnách něco jako nárok na probírání toho, zda naši vojáci jsou/nejsou žoldáci, nebo čehokoliv jiného.

Druhý důvod je, že to je opravdu naprosto OT. Studny s primárním zaměřením fóra dost souvisejí minimálně tím, že jde o vztah občana a úřadu - není to o dopravě, ale jinak je to stejný hřiště. Vojáci v AF, to není hra na stejným hřišti, není to ani stejná liga, je to úplně jinej sport! (© Jules Winnfield)

Třetí a klíčový důvod je, že to je toxické téma. Ať už si o tom myslí kdokoliv cokoliv, diskuse nemůže dopadnout jinak než flamem, který naprosto nic nevyřeší, jen budou padat silná slova. Ze stejného důvodu tu nebudeme probírat např. posílání kohokoliv do plynu, zda je hnusnější Coca Cola nebo Pepsi či z jaké strany správně loupat banán. Na internetu je plno vhodnějších míst, kde lze dané téma do zblbnutí diskutovat.
IP zaznamenána