30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování před vjezdem, MP Olomouc  (Přečteno 20828 krát)

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« kdy: 17 Srpna 2014, 13:41:54 »

Ahoj, tak došlo i na mě :)

Tady jsem dostal výzvu od MP Olomouc:  http://makovice.tym.cz/vyzva.jpg

A parkoval jsem tady:  https://www.google.cz/maps/@49.586464,17.254796,3a,75y,44.02h,69.33t/data=!3m4!1e1!3m2!1sNqFHnxc3llnJy-alcyyR3g!2e0?hl=cs

Je to presne v tom místě jak stojí 5-té auto (stříbrná oktávka). Značka tam je pouze parkoviště bez vodorovného značení. Ani ty vjezdy nejsou značeny. Rovněž v katastru nic o vjezdech není http://ikatastr.cz/#ilat=49.586799&ilon=17.254982&layers_3=00B00FFTFFT&zoom=19&lat=49.5868&lon=17.25498

Chtěl bych se zeptat co teď? Asi ignorace a počkat že?
A další otázka je: má MP pravdu že se zde nesmí parkovat, nebo jsem v právu já?



IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2014, 13:55:16 »

Výzvu od MP vždy a za všech okolností ignorujeme  8)

§ 27 odst. 1 písm. n) zákona o silničním provozu říká, že "Řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci."

Prokazování, že se jednalo o vjezd na pozemní komunikaci, bych nechal na správním orgánu  :) Stejně tak by měli prokázat, že se nejednalo o vozidlo majitele/nájemce/příbuzného apod. toho pozemku, nebo že tam neparkovalo s jeho souhlasem, v čemž spatřuji materiální aspekt - parkování před vjezdem na vlastní pozemek, kde vozidlo nebrání vjezdu a výjezdu nikoho jiného, nemůže být přestupkem. To už ale hodně předbíhám události  :)
« Poslední změna: 17 Srpna 2014, 14:00:32 od jkraus222 »
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2014, 14:00:25 »

Zatím tedy díky za radu!
Ještě bych měl jednu otázku, co dělat kdyby mě strážník chytl osobně. Jak jsem nakládal zboží tak už je mě šel ale já stihl odjet. Hrát to na momentální indispozici?
« Poslední změna: 17 Srpna 2014, 14:04:26 od ax »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2014, 21:05:41 »

Ještě bych měl jednu otázku, co dělat kdyby mě strážník chytl osobně. Hrát to na momentální indispozici?

Ano, případně technická závada na vozidle, kterou jsem právě odstranil.

Párkrát jsem taky úspěšně (i před správním orgánem) využil § 77 odst. 6 z.č. 361., kdy jsem opicajtovi sdělil, že mě na místě zastavil opicajt (nepoznal jsem jestli to byl obecní nebo státní) a vyzval mě v souladu s § 77 odst. 6, abych setrval pár minut na místě (na místě samém mi povolil okamžitou výjimku z místní a přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích, je-li to nutné pro zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích) z důvodu bezpečnosti provozu - průjez určitých vozidel s právem přednosti jízdy nebo z důvodu služebního zásahu musí být tato ulice 10 min bez jedoucích vozidel apod.

Fantazii se meze nekladou, mohl tam být zásah opicie, hasičů, lékařů atd. I přes výjimky z toho ustanovení to jde využít prakticky na cokoliv, co se týká parkování, protože poslušně plním výzvy opicajtů. Jelikož není možné prokázat jestli tam opravdu nějaký opicajt byl (protože já nemám povinnost si pamatovat jaký opicat se mnou mluvil) a správní orgán nebo opicajti těžko budou žádat ostatní součásti o sdělení, zda na místě byl někdo od nich, tak to končí podobně jako s osobou blízkou odložením.
IP zaznamenána

zvady

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2015, 14:37:46 »

Stalo se mi, že mi prišla výzva:
Stál som cca 2-3 m od brány a vela mňa bolo miesto cca 2m na prejazd (celková dlžka brány 4 m)

Je možné sa nejak s toho zákonne vykrútiť = je v zákone nejak definované čo je státei vo vjazde?(presnejšie)
Alebo je jedno koľko z vjazdu zaberáte?

Stál som tu:
https://www.google.cz/maps/@50.030605,14.425444,3a,75y,27.19h,81.25t/data=!3m4!1e1!3m2!1sKl9qa0iK84fkCC9MxhupFg!2e0
Vjazd do servisu = je možné to zvaliť najenakú poruchu (mám automat) a bolo to večer o cca 22:00 že som čakal kým servis otvoria :D
« Poslední změna: 21 Dubna 2015, 14:46:15 od zvady »
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2015, 15:49:56 »

tak mi prisla výzva, co radíte?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2015, 17:15:13 »

To vypada na slusny turbo model - odpustek a soucasne i vyzva k dostaveni se v pripade nenapraskani a nezaplaceni :-)
Ovsem od 29.7. do 17.8. to nemuzou stihnout i kdyby se posrali. Dulezite je nenechat je rozhodnout na miste toho 29.7. a nenechat je to odlozit, aby nemohli zahajit SPRDEL.

IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2015, 18:22:52 »

to znamena co? nereagovat a 28.7. jim poslat datovkou nějaký vzkaz? co? :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2015, 19:02:39 »

gw asi myslí přiznat se, že auto řídil provozovatel, ale že se jednání není přestupkem a vyžádat si lhůtu na vyjádření k důkazům. Pak vydají rozhodnutí vinen a to bude doručeno nejdříve kolem 8. srpna. Do prekluze jim to vyjde těsně, aby to nabylo právní moci, ale spíše to nestihnou a už to nenabude právní moci. Ale přesto je vhodné podat odvolání v obou případech, protože jsou schopní to i vymáhat.
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #9 kdy: 17 Června 2015, 08:42:16 »

Tzn. teď nedělat nic a 28.7. poslat dopis:
Vozidlo jsem řídil já (provozovatel), ale jednání není přestupkem, jelikož jsem zde nezastavil ani nestál a žádám o lhůtu na vyjádření se k důkazům.
Osobně se nedostavím, protože trvalé bydliště mám cca 150 km od Olomouce.

popř. poslat hned vysvětlení, jak to ve skutečnosti bylo (na to si dobře pamatuji), a to tak, že můj momentální zdravotní stav mi neumožnil další jízdu a musel jsem vozidlo nouzově odstavit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #10 kdy: 17 Června 2015, 17:30:17 »

ax:
Před termínem jim pošlete dopis že písemně jako řidiče uvádíte sám sebe a protože jste vysvětlení podal tak se už nedostavíte.

A pošlete jim to o pár dní dřív.. ten přestupek už stejně nevyřeší a hlavně aby ten dopis dostali a nepřeklopili to na SPRDEL.

Možná se jim pak ještě povede vydat příkaz.. v tom případě podáte odpor a tím to skončí.
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #11 kdy: 17 Června 2015, 17:53:14 »

Děkuji za rady takže  27.7. pošlu moji datovkou pouze toto jo (trochu to ještě pak upravím :) ) :

K vaší výzvě č.j. xxx vám sděluji, že vozidlo jsem řídil osobně já X.Y. Toto sdělení pavažujte rovněž za podání vysvětlení a k úsnímu jednání dne 29.7. se již nedostavím. S pozdravem X.Y.


A nemám podat žádost o zaslání spisu? Alespoň ze cvičných důvodů :)
« Poslední změna: 17 Června 2015, 17:56:09 od ax »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #12 kdy: 17 Června 2015, 18:13:23 »

K vaší výzvě č.j. xxx vám sděluji, že vozidlo jsem řídil osobně já X.Y. 
Krom uvedení řidiče vozidla se v tuto chvíli nebudu k věci v souladu se zákonem nijak vyjadřovat, ani odpovídat na žádné otázky, proto se na podání vysvětlení nedostavím.
Uložení pokuty za nedostavení se je vyloučeno s odkazem na čj. I. ÚS 1849/08.
Se soudružským pozdravem
                 X.Y.
IP zaznamenána

ax

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #13 kdy: 17 Června 2015, 18:33:47 »

opas: Super díky, tak nějak jsem si to představoval


Ještě se zeptam, oni píšou, že mám řidiče nahlásit do 15 dnů od doručení jestli to chápu, nemůžou to po těch 15-ti dnech překlopit na SPRDEL?

část citace:
V souladu s ust. § 125h odst. 6 zákona o silničním provozu máte v době splatnosti peněžité
částky (15 dní ode dne doručení Výzvy) právo, namísto zaplacení určené částky, písemně
oznámit správnímu orgánu na adresu uvedenou v záhlaví této výzvy údaje o totožnosti řidiče
předmětného motorového vozidla tovární značky xxxx, jemuž bylo toto
svěřeno v době spáchání výše popsaného přestupku. Toto sdělení se považuje za podání
vysvětlení.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, MP Olomouc
« Odpověď #14 kdy: 17 Června 2015, 18:37:01 »

Ne, po 15 dnes musí začít řidiče zjišťovat. Ale vzhledem k tomu, že nemají šanci stihnout celé přestupkové řízení (maximálně pošlou příkaz, proti kterému podáte odpor), tak nemá cenu riskovat, že zkusí SPRDEL.
« Poslední změna: 17 Června 2015, 18:48:59 od opas »
IP zaznamenána