30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz  (Přečteno 22583 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #30 kdy: 05 Září 2019, 10:45:58 »

Mohl bych nabídnout úvahu z jiného úhlu pohledu než se tu řešil..? Prosím o případnou korekci ze strany zkušenějších, pokud jsem úplně mimo tak o smazání. Zaujalo mě, že se zde v podstatě jedná o dva skutky, nesoucí znaky přestupku: 1.) parkování - z mého pohledu lze velmi dobře shodit - viz začátek kauzy - na tom, že se nejednalo o neoprávněné stání (protože bylo v době kdy je povoleno, na povoleném místě, ...) - tudíž nenese znaky přestupku a jako takové je nesprdelizovatelné. 2.) porušení jiné povinnosti - umístit parkovací kotouč. Ano, dejme tomu, že k tomuto přestupku došlo, ale toto jednání není sprdelizovatelné. Tudíž hrát to na "jiné porušení", ke kterému ale nemají obviněného. Za reakce děkuji :-)
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #31 kdy: 15 Září 2019, 12:36:33 »

Mohl bych nabídnout úvahu z jiného úhlu pohledu než se tu řešil..? Prosím o případnou korekci ze strany zkušenějších, pokud jsem úplně mimo tak o smazání. Zaujalo mě, že se zde v podstatě jedná o dva skutky, nesoucí znaky přestupku: 1.) parkování - z mého pohledu lze velmi dobře shodit - viz začátek kauzy - na tom, že se nejednalo o neoprávněné stání (protože bylo v době kdy je povoleno, na povoleném místě, ...) - tudíž nenese znaky přestupku a jako takové je nesprdelizovatelné. 2.) porušení jiné povinnosti - umístit parkovací kotouč. Ano, dejme tomu, že k tomuto přestupku došlo, ale toto jednání není sprdelizovatelné. Tudíž hrát to na "jiné porušení", ke kterému ale nemají obviněného. Za reakce děkuji :-)

V tomto konrétním případě s tím již nic neudělám obecně jsem obojí hrál nejvíce na neprůkaznost, jak by to fungovalo popsaným způsobem si netroufám dedukovat, já sem pouze velká amatér zatím. Ale stejně: ad 1 jsem takto řešil + nepruklaznost dukazů že tam to auto vůbec stálo, SO1 ignoroval, SO2 neresil. ad 2 jsem řešil čistě na neprůkaznost toho, že tam kotouč nebyl, SO1 ignoroval, SO2 mi dal za pravdu a vratil k novému projednání.

SO1 je neskutečný ingorant, ten referent tam se chová stylem soudkyně Brožové, pro mě je naprsoto děsivé že takový člověk je státem zaměstnán a děsim se představy, že se někdy dostane k vyšší instanci než je SŘ.

----------------------

Každopádně jsem dnes vyzvedl předvolání které bylo doručeno také dnes fikcí. SO1 nařizuje ÚJ k 25.9.19 spolu s výslechem svědků - strážník. 25.9.19 je 1 rok a 14 dnů od vydání rozhodnutí SO1 vinen. Lze to nějak dále využít ve snaze dostat toho člověka z úřadu, nebo je to k ničemu a pouze zaslat info, že je to již nicotné a tím ukončuji veškerou komunikaci s nimi. Či ignorovat uplně? Stále bych to chtěl referentovi znepříjemnit jak jen to půjde, protože ten člověk je skutečně Brožová hadr.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #32 kdy: 15 Září 2019, 13:05:08 »

Zaujalo mě, že se zde v podstatě jedná o dva skutky, nesoucí znaky přestupku: 1.) parkování - z mého pohledu lze velmi dobře shodit - viz začátek kauzy - na tom, že se nejednalo o neoprávněné stání (protože bylo v době kdy je povoleno, na povoleném místě, ...) - tudíž nenese znaky přestupku a jako takové je nesprdelizovatelné. 2.) porušení jiné povinnosti - umístit parkovací kotouč. Ano, dejme tomu, že k tomuto přestupku došlo, ale toto jednání není sprdelizovatelné. Tudíž hrát to na "jiné porušení", ke kterému ale nemají obviněného. Za reakce děkuji :-)

Ten argument asi neustojíte.. když na parkovišti s kotoučem nemáte kotouč tak parkujete neoprávněně..
myslím že jen prošlo že místo kotouče můžete i jiným způsobem vyznačit dobu příjezdu.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #33 kdy: 15 Září 2019, 14:52:01 »

Ještě projde, když třeba v 8 ráno nemá kotouč na parkovišti 7 - 19 max 2 hodiny, protože vyznačenou dobu parkování překročiti nemohl a tedy hledat kotouč nemá význam.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #34 kdy: 15 Září 2019, 18:08:40 »

Dostavil bych se na jednání, vše odkýval, nechal zaprotokolovat, že je po prekluzi, a důrazně požadoval náhradu nákladů na účast na jednání. Mohl byste se stát jedním z mála obviněných, kteří se náhrady domohli, neboť v daném případě už SO nemůže tvrdit, že jste řízení vyvolal svým protiprávním jednáním.
« Poslední změna: 15 Září 2019, 18:26:41 od kdo »
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #35 kdy: 04 Prosince 2019, 14:19:20 »

Přeji fajn den, toto může do ukončených. Je to tedy Win, na prekluzi kdy SO2 vracel SO1 který nestihl. Děkuji všem za rady a jsem rád že některé aspekty tohoto případu již pomáhají i jiným lidem, všiml jsem si úryvků citací z rozhodnutí SO2 na jiném nedávno postovaném případu zde.

Ohledně poslední věci zde, tedy dostavit se na jednání a pak požadovat náhradu škody... Nakonec jsem to udělal jinak, jelikož otázka náhrady škody kterou by z nich šlo reálně získat je fajn, ale moc pracná a hlavně to co bych z nich dostal nebylo rentabilní vynaložené námaze, tedy jsem na to šel jinak. Asi zde bude zase skepticizmus trochu, no ale což, uvidíme, razim nové cesty, třeba opět prorazim.

Místo dostavení se, jsem jim poslal dopis kde jsem žádal nadřízeného osoby jež vedla toto SŘ o ověření kompetence k vedení SŘ, jelikož v jeho průběhu došlo k velkému počtu chyb i v těch nejzákladnějších aspektech SŘ a tak bla bla bla, (půdu pro něco v tomto smyslu, jsem si částečně připravoval již v průběhu řízení, kde některé kroky které jsem prováděl a které zdánlivě neměly smysl, mi nyní otevíraly možnosti veliké) dal jsem si na tom celkem záležet + požadavek na omluvu kterou mají umístit na uřední desku. Den na to přišlo vyjádření vedoucího který dopis definoval jako stížnost a napsal že sice shledává z části opodstatněnou ale že se bavil s pulkou úřadu a nenašel důvody pro omluvu a dále že kompetence referenta je ověřena školením MV a tedy je vše OK bla bla.. pak dva dny na to přišlo rozhodnutí o zastavení řízení - zánik odpovědnosti.

Toto jsem bohužel samozřejmě čekal, ale postupuji pěkně posloupně od nejnižší k nejvyšší, takže teď mám v této návzanosti na kraji výrazně obsáhlejší (nikoliv však balastem) dokument který napadá vyřešení této "stížnosti" a na kterém jsem si dal ještě celkem více záležet a čekám na to co s tím udělají. A já si myslím, že něco ano, protože jinak vědí že to půjde vejš a jednou se to dostane někam, kde z toho bude takové haló, že si na to vydají nové nótičky...

Jak přijde něco z kraje budu informovat, aktuálně nechci veřejně dávat kopii těchto věcí.

IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #36 kdy: 04 Prosince 2019, 16:17:30 »

Zakon padajiciho exkrementu? Je prekvapive ucinny. V jedne banalite mimo zamereni fora jsem kdysi napsal supliku clenovi vlady ve stylu "Vy se tak snazite a ti Vasi podrizeni Vam to tak kazi". Nestacil jsem se divit. Sesla se mi sada odpovedi od sefa kabinetu ministra pres vsechny reditelske urovne a ourada banalitu vyresil ani necek'.

Mate-li nabito, zvazil bych proto primou palbu do nejvyssich pater. Neni to uplne podle Spravniho radu, ale fun factor muze byt podstatne vyssi.
« Poslední změna: 04 Prosince 2019, 16:22:27 od Jenyk »
IP zaznamenána