30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?  (Přečteno 13983 krát)

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,

před pár dny mi na místě skončila za stěračem oznámenka o porušení zákazu vjezdu a nyní mám ve schránce výzvu (ještě jsem nevyzvedl, protahuju.

Štve mě na tom několik věcí:
1) Naprosto absurdní poloha značky o zákazu vjezdu, kdy od značky ke konci ulice chybí asi 20 metrů, kde jsem stál. Nikomu jsem tam nepřekážel, nic neblokoval, viz přirožený narychlo zmatlaný náčrtek v malování. Absurditě dává navrch i fakt, že kdyby to bylo vynucováno důsledně, člověk bydlící v domě na opačné straně ulice nebude moci domů.
 2) Na tomto místě parkuju celé roky a nerad bych se přizpůsoboval těmto debilním vrtochům. Jak by bylo možné je v tom argumentačně vyráchat aby dali pokoj?
https://imgur.com/a/AZMgb4Y
« Poslední změna: 28 Července 2018, 22:18:20 od Totoro »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Stání v &quot;zákazu vjezdu&quot;, jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2018, 22:22:42 »

Vyčkejte na to, co přijde. Zákaz vjezdu nelze sprdelizovat, stačí nepodavat vysvetleni, ale s taktikou pockejme až na to, co bude stát v dopise. Pokud bude od PČR, netřeba reagovat.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2018, 21:56:11 »

1. skoro bych si tipnul, že poznávám město. Byť cyklostezka u vody  a lávka na konci ulice je asi v každém městě. Ale náčrtek sedí i na situaci u nás. Mění se tam asfalt za dlouhý pás z kamenných kostek?
2. Zřejmě vás někdo nabonzoval.
3. Za zákazem se prostě parkovat nesmí.
4. Těžko říct, kdo tam to vaše auto zaparkoval. Lépe to vůbec nikomu neříct.
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2018, 12:58:45 »

Mám před vchodem podobnou zhovadilost s tím rozdílem, že mám před barákem klasickou značku zákaz vjezdu, nicméně doplněnou o dodatkovou tabulku e13 s nápisem "mimo naložení a vyložení". Já to teda řeším tak (jsem tam tak 3x do měsíce a ještě nepochopili, že jsou totálně vypatlaný a dělají si dál ostudu), že prohlásím, že v době příjezdu jsem nakládal/vykládal a odcházím se zrušenou pokutou.

V zásadě je to tak, že ty nesmíš na dané místo vjet, nicméně to, že tam parkuješ není v rozporu s ničím. Páni v uniformách si to velmi často vykládají tak, že zákaz vjezdu = zákaz zastavení/stání -> což je samozřejmě špatné vysvětlení. K téhle problematice se oficiální cestou vyjádřilo Ministerstvo Vnitra, nicméně za a) vydalo DOPORUČENÍ tzn. naprosto k ničemu a za b) Je to gesčně nepříslušný orgán.

Stává se fakt zřídka, aby obousměrný zákaz vjezdu neměl dodatkovou tabulku a v 90% se dá její text využít. Někteří primitivové jsou schopní na ní napsat např. "mimo placenou ID kartu" a podobný hovadiny.

V neposlední řadě jsou i případy (a ty už nejsou tak často), že přímo v červeném kruhu zákazové značky je např napsáno "průjezd zakázán", nebo "TAXI". To jsou taky naprosto nesmyslný hovadiny, protože zákon naprosto přesně stanovuje podobu značky a pokud je na značce cokoli, co tam nemá co dělat (vč. např. nápisu) tak je značka neplatná ;-)

Třeba to helfne
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2018, 13:09:32 »

Citace
V neposlední řadě jsou i případy (a ty už nejsou tak často), že přímo v červeném kruhu zákazové značky je např napsáno "průjezd zakázán", nebo "TAXI". To jsou taky naprosto nesmyslný hovadiny, protože zákon naprosto přesně stanovuje podobu značky a pokud je na značce cokoli, co tam nemá co dělat (vč. např. nápisu) tak je značka neplatná ;-)
Není tak úplně pravda. DZ B 1 Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech se nápisem uvnitř transformuje do B 32 Jiný zákaz.
« Poslední změna: 30 Července 2018, 13:11:17 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #5 kdy: 30 Července 2018, 13:33:47 »

Citace
V neposlední řadě jsou i případy (a ty už nejsou tak často), že přímo v červeném kruhu zákazové značky je např napsáno "průjezd zakázán", nebo "TAXI". To jsou taky naprosto nesmyslný hovadiny, protože zákon naprosto přesně stanovuje podobu značky a pokud je na značce cokoli, co tam nemá co dělat (vč. např. nápisu) tak je značka neplatná ;-)
Není tak úplně pravda. DZ B 1 Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech se nápisem uvnitř transformuje do B 32 Jiný zákaz.

To jsem ani netušil díky za info. Každopádně jsem si k DZ B 32 našel tohle:
"Značka stanoví jiný zákaz než ten, který je možno vyjádřit jinou značkou. Zákaz se vyjadřuje vhodným nápisem nebo určeným symbolem uvedeným uvnitř červeného kruhu.
Je-li na značce uveden nápis "Průjezd zakázán", nesmí řidič bez důvodu vjet do takto označeného úseku. Za takový důvod se nepovažuje objíždění dopravně složité situace nebo zkracování trasy.
Je-li na značce uveden nápis "CNG", "LPG" nebo jiný nápis označující druh pohonu vozidla, je vozidlům s tímto druhem pohonu zakázán vjezd do takto označeného úsek.

Což ve většině případů stejně okecáš, ač s tím označením pohonu vozidla už by to bylo složitější
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2018, 17:07:38 »

Přátelé, dlouho se nic nedělo, předchozí výzva byla kvůli něčemu jinému (a to že upouští od vyšetřování krádeže mého kola, úžasný stát si to platíme, jen co je pravda) až jsem si myslel, že na to úřad zapomněl, ztratil či tak něco.
Dnes mi přišla výzva k vysvětlení, kterou jsem převzal, protože jsem si myslel, že je to něco ohledně voleb, kde jsem byl v komisi (oboje řeší magistrát).
Tak bych se rád zeptal co dál, mám tam vůbec chodit? Kdyžtak můžu postnout anon. výzvu, ale myslím, že tyhle blbosti chodí všem v bledě modrém stejný.
« Poslední změna: 29 Října 2018, 17:09:17 od Totoro »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2018, 17:24:12 »

Napište jim:
Vysvětlení podávat nebudu, proto se nedostavím.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Stání v &quot;zákazu vjezdu&quot;, jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #8 kdy: 30 Října 2018, 09:01:03 »

Zákaz vjezdu nelze sprdelizovat
Nebyl bych si tím tak jist. Z pohledu parazita jde o parkování v místě, kam se auto nemohlo dostat, ergo kladívko je to tam zakázaný.

Z mého loňského, v odvolání hnijícího (a po roce nečinnosti nejspíš prekludovaného) případu

...blíže neustanovený řidič s vozidlem nerespektoval dopravní značku č. B11 „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel“ umístěnou na dopravní značce č. IZ8a „Zóna s dopravním omezením“, do tohoto prostoru vjel a vozidlo zde zaparkoval.
...
Jmenovaný doručil na zdejší odbor písemné vyjádření, kde m.j. uvádí, že výzvu k zaplacení určené částky pokládá za nezákonnou, jelikož nerespektování dopravní značky č. B11 „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel“ nelze ohnout tak, by naplnilo § 125f. O zastavení
a stání pak neříká značka IZ8a „Zóna s dopravním omezením“ vůbec nic. V uvedeném vyjádření jmenovaný osobu řidiče nesdělil.
...
správní orgán uvádí, že pokud je o některé komunikaci rozhodnuto, že se do ní nesmí vjíždět, tím spíše se přímo z logiky věcí jeví nežádoucí tam i parkovat. Zákonodárce ani přímo v textu zákona ani v důvodové zprávě neuvádí, že by naplnění skutkové podstaty tohoto parkovacího deliktu mělo spočívat v porušení
zákazové dopravní značky č. B 28 „Zákaz zastavení“ nebo zákazové dopravní značky č. B 29 „Zákaz stání“.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2018, 09:04:30 »

Co zkusit něco takového?
"Vážený orgáne. Kolem zákazové značky projela osoba, která je mi blízká a proto nebudu uvádět její totožnost. Následně jsem převzal řízení já a na místě zaparkoval."
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Stání v &quot;zákazu vjezdu&quot;, jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #10 kdy: 30 Října 2018, 09:45:12 »

Z mého loňského, v odvolání hnijícího (a po roce nečinnosti nejspíš prekludovaného) případu

No a právě proto to hnije...ouřada raději případ nechá vyhnít, než by přiznal prohru.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Stání v &quot;zákazu vjezdu&quot;, jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #11 kdy: 30 Října 2018, 10:53:31 »

No a právě proto to hnije...ouřada raději případ nechá vyhnít, než by přiznal prohru.
Nehledám v tom spiknutí, středočeský kraj bude asi z těch zaneprázdněnějších, ale těšil jsem se hlavně na odůvodnění škodlivosti stání osobním autem na místě, na kterém  necelé dva roky před tím mohly parkovat samohybné houfnice. Asi vytáhnu z kapsy InfZ a poptám se jestli už to dočetli až do konce.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2018, 11:12:58 »

Totoro: A jaký přestupek SO řeší.. projetí zákazu a nebo parkování??
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #13 kdy: 30 Října 2018, 12:10:00 »

Totoro: A jaký přestupek SO řeší.. projetí zákazu a nebo parkování??
Z té formulace se dá pochopit oboje, ale podle mě to první. Zde je anon. předvolání.
https://imgur.com/lYCp0TR
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Stání v "zákazu vjezdu", jak se bránit absurdní značce?
« Odpověď #14 kdy: 30 Října 2018, 14:48:40 »

Z té formulace se dá pochopit oboje, ale podle mě to první. Zde je anon. předvolání.
https://imgur.com/lYCp0TR
Úřad řeší zastavil a stál. Logicky, protože to lze sprdelizovat. Tedy odmítnutím výpovědi to spadne zpět na provozovatele. Takže odepsat, že nebudete podávat vysvětlení a Helmut se přizná do 60ti dnů od spáchání přestupku sám a nebo nahlašte písemně Helmuta rovnou. Nebo Deathmuta.

Formulace výzvy adresované provozovateli - ať se dostaví řidič je kouzelná a roztomile mimo zákon.
« Poslední změna: 30 Října 2018, 14:53:54 od Jan Novák »
IP zaznamenána