30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dalnicni znamka Madarsko  (Přečteno 3879 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Dalnicni znamka Madarsko
« kdy: 20 Července 2018, 20:54:48 »

Zdravim!

Nevite nekdo jak funguji HU mytne eznamky?

Dneska jsem jel s vozidlem kat. D2 asi 1,5h. po madarske dalnici, projel nekolik mytnych bran, nez mi doslo, ze nemam dalnicni znamku. Na benzince jsem ji tedy koupil, ale je na ni uveden cas zakoupeni. Nikde jsem se nedopatral, od kdy znamka plati. Na tel. podpore eznamek jen same automaty.

Na internetu jde jen zjistit, ze dalnice se nesmi uzit bez dalnicni eznamky a ze platnost evinety zacina dnem jejiho zakoupeni.

Protoze jsem projel par mytnych bran (jel asi 1,5h po dalnici bez znamky) a pokuta za jizdu bez znamky je vysoka, tak by me zajimalo, jestli znamka nahodou neplati jako v SK cely den, i pred jejim zakoupenim.

Dikes!
« Poslední změna: 20 Července 2018, 20:56:55 od Thom@s »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Dalnicni znamka Madarsko
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2018, 21:08:47 »

Ze stránky https://e-autopalyamatrica.hu/en/gyakran_ismetlodo_kerdesek, cituji:

"When do I have to buy the sticker?

You always have to buy the sticker before entering the toll roads, it is highly recommended to buy one before your travels. The purchase of the sticker does not mean retroactive entitlement of road usage, the posteriorly bought sticker results in unauthorized road usage, and a penalty will have to be paid."

Neplatí zpětně.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Dalnicni znamka Madarsko
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2018, 21:59:41 »

Tak parada :-(.

Na benzince v HU a potom nezavisle prodejce SK znamek tvrdili (jedna pani povidala), ze kdyz se znamka koupi do hodiny tak je to OK. Kdyz mi to neprojde tak budu muset tu pokutu zaplatit. Auto je sluzebni a se zamestnavatelem domluva nemozna, ale to je na jinou diskuzi.

Diky


Doplneni:

E-NÁLEPKA OPRÁVNĚNÍ K UŽÍVÁNÍ SILNIC Do systému e-nálepek s poplatky za používání patří motocykly, osobní motorová vozidla (a jejich přívěsy), dále nákladní vozidla s přípustnou maximální hmotností do 3,5 t, autobusy, motorová vozidla, která na základě zvláštního předpisu nejsou povinna hradit poplatek za užívání silnic, jakož i jejich přívěsy a návěsy. DŮLEŽITÉ INFORMACE • Úseky silnic s povinností úhrady lze použít výhradně s platným oprávněním k užívání silnic, tj. podle možnosti ještě před vjezdem na silniční úsek s povinností úhrady je třeba zajistit pořízení e-nálepky. Ti dobromyslní uživatelé, kterým se to z nějakého důvodu nepodaří, nebo na silniční síť s povinností úhrady vjeli omylem, mají k dispozici maximálně 60 minut od vjezdu na nákup svého oprávnění k používání cesty.
« Poslední změna: 20 Července 2018, 22:23:19 od Thom@s »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Dalnicni znamka Madarsko
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2018, 17:54:43 »

Jaká známka? Jel jsem přes Maďarsko několikrát a vždycky jsem s technickým průkazem přišel  na Rajce k okénku, kde jsem řekl kolik dní potřebuji, vysypal 5000,- HUF, dostal lístek a odjel. Nic jsem nikam nelepil, zanesli auto do systému a jestli čtou spz dohledová auta s kamerami nebo mýtné brány netuším. Jediný problém by se starou bankovkou, kdy mne ta maďarská slepice nebyla schopná říct, že bankovka z roku 2012 je neplatná.
IP zaznamenána