30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedoplatek?  (Přečteno 20192 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #15 kdy: 10 Září 2018, 15:50:18 »

Domnívám se že se to řídí daňovým řádem...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #16 kdy: 10 Září 2018, 17:22:08 »

Jelikož to SO vyměřil jako daňový nedoplatek, tak se ta exekuce bude asi řídit daňovým řádem, který stanoví, že exekuční příkaz se nejprve doručí bance, ale 5 dní už mi přijde dost.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #17 kdy: 10 Září 2018, 20:59:59 »

Mě to přišlo asi až za 15 dní...to jsem ale ještě neměl DS
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #18 kdy: 14 Září 2018, 10:13:43 »

Zdravím, v DS přistál exekuční příkaz, ve kterém je konstatováno to samé, co bylo v poslední výzvě, tj. ani slovo o způsobu nabytí právní moci rozhodnutí, pouze č. j. rozhodnutí SO I a že nabylo právní moci (kdy). Předpokládám tedy, že stačí nechat to 3 měsíce a pak se ozvat - mám čekat až na uplynutí >1 roku od posledního doručeného rozhodnutí, nebo mohu o něco dříve (o kolik?).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #19 kdy: 14 Září 2018, 10:30:29 »

jj ponechte to raději až den po prekluzi. Uspěcháním o pár dní se v tomto případě ničeho nedosáhne.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #20 kdy: 14 Září 2018, 12:38:17 »

Dobře, děkuji za reakci. Ještě se chci zeptat, v bance mi vypověděli kontokorent na 10.000,-. Po zastavení exekuce na mě bude nahlíženo jako bych exekuci nikdy neměl, nebo mám nenávratně historii dlužníka?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #21 kdy: 14 Září 2018, 12:56:12 »

Odůvodnili to vypovězení?

Po zastavení lze požadovat, aby i vaší bance odeslali informaci o tom, že exekuce byla neoprávněná.
A navíc můžete po úřadu požadovat satisfakci za morální újmu, za náhradu času stráveného řešením neoprávněné exekuce, zhoršení dobrého jména v bance, atd... Pokud nebudete chtít moc (řekněme nad výši pokuty), tak by se ani neměli nějak výrazně kroutit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #22 kdy: 14 Září 2018, 14:27:31 »

mám čekat až na uplynutí >1 roku od posledního doručeného rozhodnutí, nebo mohu o něco dříve (o kolik?).

Když to není problém tak je asi lepší čekat až do prekluze.. ale teoreticky to asi jde bezpečně poslat tak aby to dostali 9 dní před prekluzí..
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #23 kdy: 28 Prosince 2018, 18:37:01 »

Zdravím,
přestupek je promlčený, chci se tedy pro jistotu ještě jednou zeptat, jaký postup je nejlepší - podat námitku proti exekuci? Nevztahovala se náhodou na tento úkon 30 denní lhůta? (§159 daňového řádu)
« Poslední změna: 28 Prosince 2018, 18:39:01 od IZS »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #24 kdy: 28 Prosince 2018, 18:49:22 »

I když jestli jsem dobře pochopil daňový řád, tak ještě můžu žádat o vrácení přeplatku na dani?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #25 kdy: 28 Prosince 2018, 19:49:48 »

Nejen to. Můžete požadovat i úroky, a to navíc v ideálním případě předžalobní upomínkou sepsanou právníkem, který si rovnou přičte náklady za úkon vystavení upomínky. Ze 2.500 je tak rázem 7+ tisíc, což s sebou nese mírnou příchuť satisfakce. Náhradu nemajetkové újmy za protiprávní postup můžete sice také zkusit, jejím správným adresátem ale není obec (je to MDČR).
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #26 kdy: 28 Prosince 2018, 21:55:42 »

Děkuji, to jsem částečně také potřeboval objasnit, spíše jsem ale svůj dotaz směřoval na úkon, který mám teď provést - žádost o vrácení přeplatku na dani, nebo námitku proti exekučnímu příkazu, nebo něco jiného?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #27 kdy: 18 Ledna 2019, 15:34:46 »

Poslal jsem žádost o vrácení přeplatku na dani, kde jsem se opíral o to, že SOII doposud nevydal rozhodnutí, SOI na to reagoval tak, že žádost zamítl, neboť má v ruce od SOII rozhodnutí opatřené doložkou vykonatelnosti (tzn. nějaké potvrzení o doručení). Jak postupovat dále - poslat odvolání, nebo napsat na kraj žádost o určení neplatnosti doručení?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #28 kdy: 18 Ledna 2019, 17:15:32 »

Můžete to snadno spojit. Podejte odvolání a do návrhu dejte vedle zrušení rozhodnutí o odmítnutí žádosti i žádost o určení neplatnosti doručení.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #29 kdy: 18 Ledna 2019, 17:30:49 »

Ještě je asi nutné* vedle neplatnosti doručení podle § 24 požádat o navrácení v předešlý stav podle § 41.

*: viz půj podpis
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.