30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie - Žádost o osobní údaje  (Přečteno 3334 krát)

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Policie - Žádost o osobní údaje
« kdy: 17 Července 2018, 16:51:24 »

Ahoj všichni,
poslal jsem na Policejní prezidium Žádost o informace o osobních údajích vztahujících se k osobě žadatele ve smyslu § 83 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb. o Policii ČR ve které jsem zdůraznil, že to chci "včetně zaznamenaného pohybu všech mých vozidel - viz. Registr silničních vozidel".

No a oni mi mimo jiného odpověděli "...Policie České republiky ke dni xy v informačním systému, jehož účelem je vedení údajů získaných automatickým kamerovým systémem o průjezdu motorových vozidel pro plnění úkolů Policie České republiky, zpracovává informace o průjezdu vozidla registrační značky XXX, a to v XX případech, v období ode dne xy do dne xy..."
No a to se mi nelíbí, chtěl bych výpis kdy a kde, jednotlivě průjezd po průjezdu - mám na to právo, nebo se musím spokojit s tím co mi sdělili?

A ještě jedna drobnost, uvádějí:
"Vaše osobní údaje jsou zpracovávány jako majitele telefonního čísla XXX. Údaje byly získány v souvislosti s prověřováním a vyhodnocováním telekomunikačního provozu na místě nebo v okolí spáchání trestného činu. V dané věci bylo prověřováno účastnické telefonní číslo, které se v době spáchání trestného činu nacházelo na místě nebo v jeho okolí (mimo jiné i Vaše telefonní číslo XXX). Vaše osobní údaje nejsou v souvislosti s předmětným trestným činem jinak zpracovávány. V této souvislosti jsou dále zpracovávány k Vaší osobě následující osobní údaje: telefonní číslo, jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, adresa. Vaše osobní údaje jsou zpracovávány v informačním systému, jehož účelem je zpracování osobních údajů účastníků telekomunikačních služeb získaných na základě požadavků příslušníků Policie České republiky služby kriminální policie a vyšetřování, kteří tyto osoby prověřovali při předcházení a odhalování trestné činnosti, zjišťování pachatelů trestných činů a konání vyšetřování o trestných činech."
Je to tel. číslo, které používá moje dítě (smlouva je na mě), je nějaká cesta, jak je donutit tohle číslo vymazat z jejich zas.anýho systému?

Děkuju za Váš čas a Vaše názory
« Poslední změna: 17 Července 2018, 16:54:46 od Re »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policie - Žádost o osobní údaje
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2018, 17:09:11 »

Můžete sem prosím nahodit vzor té žádosti? Také si jí pošlu, děkuji
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Policie - Žádost o osobní údaje
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2018, 17:13:34 »

Policejní prezidium České republiky
Strojnická 27
170 89 Praha 7

Věc: Žádost o informace o osobních údajích vztahujících se k osobě žadatele ve smyslu § 83 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb. o Policii ČR

Tímto žádám o sdělení, jaké osobní údaje o mé osobě, včetně zaznamenaného pohybu všech mých vozidel (viz. Registr silničních vozidel), zpracovává Policie ČR ve smyslu § 83 odst. 1 zákona č. 273/2008 Sb. o Policii ČR, zda byly tyto informace předány nebo zpřístupněny dalšímu příjemci a povahu takového příjemce.

V Praze

Jméno
Adresa
Datum narození
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Policie - Žádost o osobní údaje
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2018, 19:42:48 »

Prosím opravdu nikdo netuší jestli mají povinnost poslat mi jednotlivě všechny zaznamenané průjezdy mého vozidla (kdy a kde)... Nelíbí se mi, že se mnou vyjebali jen s počtem průjezdů, ale nevím jestli na to mám nárok a popř. o co se opřít... Dík
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Policie - Žádost o osobní údaje
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2018, 19:57:11 »

Možná to jenom ze žádosti nebylo pochopeno, napsal bych znovu a specifikoval.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Policie - Žádost o osobní údaje
« Odpověď #5 kdy: 28 Dubna 2020, 01:38:44 »

Dopadlo tohle nějak zajímavě?
IP zaznamenána