30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovanie rakúsko  (Přečteno 3080 krát)

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Parkovanie rakúsko
« kdy: 14 Července 2018, 16:57:10 »

Ahojte stala sa mi taká vec. Pred týždňom som zle zaparkoval vo Viedni v centre mesta pri hlavnej poste na ulici postgasse a to tak že auto mierne vycnievalo a ďalší vodiči ho museli obchádzať čiastočne aj po chodniku. Bolo to o 23.40. Ked som sa z postu vrátil po 5 minutach tak už stál pri aute fasista a zrejme vypisovať  pokutu. Prišiel som k nemu a on že hneď 36e alebo že mám vybrať z bankomatu. Ja ale fasistom platit nebudem tak som sa snazil z toho vyvliect a dostat to nejak do správneho konania. On ale stále len hovoril "You park like a shit, you pay or you will dome with me to police station". ...
Následne mi skonfiskoval.celu finančnú hotovosť čo som mal pri sebe vo výške 90e a dal mi na policajnej stanici tento papier. Medzitým tam volal známy a oni že to vrátia keď príde poštou pokuta 72e. Ale ja to.v pláne nemám zaplatiť. Prečítal.som si v skratke toto fórum ale stále neviem aku stratégiu mam zvolit aby som získal.90e spať a nemusel.platit 72e. Helmut mi nepomôže, nevypovedať asi tiež nie a problém je že majú už mojich 90e ktoré mi mladý fasista vzal. Nemecky neviem. Viete mi prosím niekto poradiť ako postupovať ?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovanie rakúsko
« Odpověď #1 kdy: 15 Července 2018, 11:13:14 »

Můj návrh postupu je:

1) parkovat napříště tak, abyste neomezoval ostatní řidiče;
2) naučit se rozlišovat situace, kdy je třeba uznat chybu a trest přijmout;
3) vyjasnit si obsah pojmu "fašista";
4) v kontaktu s orgánem státní moci, kterému nerozumíte, trvat na přítomnosti tlumočníka;
5) nevytahovat se příště, že máte u sebe 90 EUR, když nemáte v úmyslu platit pokutu, ale namísto toho v klidu sdělit, že jste auto nezaparkoval Vy. ;)

A teď vážně: vrácení "zabavených" 90 EUR nelze podmínit uhrazením pokuty, nebyl-li Vám přestupek prokázán. Nejste-li provozovatelem vozidla, začal bych tím, že bych odeslal vysvětlení, v němž bych uvedl, že vozidlo jsem na daném místě nezaparkoval, přestupku se nedopustil, a žádám proto o neprodlené vrácení "kauce" na účet č. X. Pokud jste ale zároveň provozovatelem, je tohle podle mého názoru v Rakousku předem prohraný boj.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Parkovanie rakúsko
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2018, 12:09:23 »

Jakým jazykem jste s ním mluvil? Anglicky? Ten podpis na bloku je Váš? Pokud ano, proč jste ho podepisoval? Když byl fízl u auta, proč jste nepočkal až odejde? Jak ten fízl ví, žeste parkoval Vy?
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Parkovanie rakúsko
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2018, 00:26:10 »

1.Podpis je sluzbukonajuceho policajta, ja som nic nepodpisoval
2. Bal som sa, že mi auto odtiahnu tak preto som prišiel k policajtovi
3. On mi kázal ukazat penazenku a ked som mu povedal ze nemam penazenku, tak mi prikazal vybrat cely obsah vrecka kosele, kde som mal pár kariet, doklady a 90€ ktoré mi skonfiskoval.
4. Som aj provozovatelom a majitelom vozidla.
5. CAkam že postou mi má prist ta pokuta, potom ju tu odfotím.
6. Hovoril som s ním anglicky, ale bol drzý a stále trval na zaplatení pokuty, a ked som odmietol tak s usmevom odvetil :" Your choice, YOU will have problems."
IP zaznamenána