30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Novinky" v měření emisí  (Přečteno 20504 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #45 kdy: 06 Ledna 2018, 12:58:49 »

Před pár týdny jsem si zajel sám na emise. Auto mám OK, ale není to tedy zdaleka sériová verze. Předem jsem říkal, než viděl pracovník mé auto, že možná to nebude tak easy, ale on na mně "zaútočil" dotazem, jestli mi svítí kontrolka chyby motoru. Říkám, že to proboha ne - prej to tedy bude OK. Pak jsem ale zajel do jejich prostorů a po vystoupení druhý pápracovník říká, že mám snad děravý výfuk. Říkám, že to určitě ne, že to je tak standardně u toho výfuku. Říká, že pokud to nemám zapsáno, tak mě ani měřit nebudou. Výfuk je sice koupený (UK výrobce), ale atest neměl, resp. jsem to ani neřešil. Takže mě slušně vyhodili. Přitom 2 roky předtím jsem prošel u nich pouze s nějakými průpovídkami, na následné STK, kde už se jelo tehdy po novu s fotkami taky bez problémů (až na mudrování, že musím mít rezervu, pokud vůz z výroby byl vybaven rezervou - což se ukázalao jako nesmysl). Tak jsem se na to vy..., odstavil jsem vůz před barák známé, dal jí klíčky a šel si po svém. Ona zavolala bratra, on nafotil výfuk, ukázal na jejich STK, oni řekli, že není problém (výfuk vypadá normálně, má jenom o tlumič méně a vedení od motoru k zádi má větší průměr, koncovky jsou pak ale sériové), dala mu klíčky a za příplatek 400,- Kč hotovo. Auto mi i regulerně změřili, udělali kontrolu (s jedinou menší závadou - na jednom třemenu se nevracelo dostatečně táhlo ruční brzdy).

Takže to zjevně jde, šlo a půjde i v budoucnu ošulit, jako vždy. Doplatí na toto vše nakonec zase jenom ti poctiví a slušní, my ostatní si jenom něco málo připlatíme. Vraky ze silnic se tedy tak lehce neodklidí, ale agenda kolem toho a náklady se zvýší.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #46 kdy: 07 Ledna 2018, 08:30:27 »

Vo tom to celý je, jezdit tam opakovaně a jenom platit.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #47 kdy: 07 Ledna 2018, 21:25:18 »

Tož kurva nějak to HDP musíme tlačit nahoru, soudruzi!
IP zaznamenána

Zbyněk 63

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #48 kdy: 13 Července 2018, 11:42:16 »

zajímavé je že vám napíchnou diagnostiku a objeví se závady ( sistém BOSCH ) tak vás nepustí na emise a sinkasují cca700 , zajel sem do dvou servisů na diagnostiku ani v jednom servisu tyto závady nenašli diagnostika prázdná 0. Mám vozidlo Mitshubishi Carisma r.v. 1996 vrátil sem se na emise napíchli vozidlo (sistém BOSCH ) a znova závady. Ptám se jak je to možné a řekli mi že jim to tam takhle naskočí z inkasovali prachy a naschledanou. Poraď te mi někdo jak s toho ven :
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:&quot;Novinky&quot; v měření emisí
« Odpověď #49 kdy: 13 Července 2018, 19:03:29 »

Nejspíš není nacten readiness kód, nejlepší opravdu bude zkusit to jinde. S takovýhle autem běžný diagnostiky v servisech moc nemluví, kdo umi jen vyčíst závady, bude tam 0, jak píšete.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:"Novinky" v měření emisí
« Odpověď #50 kdy: 13 Července 2018, 20:06:41 »

Známý měl problém s nějakým fordem. Emisáci použili rozhraní, které sice odpovídalo typu auta, ale v průběhu výroby došlo ke změně. Emisáci měli použít jiné rozhraní, ale bylo jim to jedno, takže to vyřešila změna stanice ME  >:(
IP zaznamenána