30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: mezinárodní řidičák - "příslušný" úřad  (Přečteno 3554 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
mezinárodní řidičák - "příslušný" úřad
« kdy: 26 Července 2018, 13:13:24 »

V § 111, odst. 4. se píše, že "Mezinárodní řidičský průkaz vydá držiteli řidičského oprávnění příslušný obecní úřad ...". Vím, co to nejspíš znamená, ale nikde jsem nenašel definici pojmu "příslušný obecní úřad" relevantní k zákonu 361/2000.

Problém: "můj" úřad příslušný podle trvalého bydliště je přes půl republiky a nechce se mi stát dvě hodiny na magostrátu jenom proto, aby se mi na místě vysmáli.

 -m.

IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:mezinárodní řidičák - "příslušný" úřad
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2018, 13:30:12 »

Kdybyste tu napínavou literaturu 361/2000 dočetl do konce, našel byste odpověď v § 124(7) ZPPK. Je to žhavá novinka provedená novelou 199/2017 Sb., účinná od 1. 7. 2018, tak se případně nenechte odradit (i když problém bych neočekával, kolem změny byl docela humbuk, tak bych očekával, že úřednictvo bylo proškoleno).
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:mezinárodní řidičák - "příslušný" úřad
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2018, 16:30:30 »

Hledal jsem podle blbýho klíče, no. Sypu si popel na hlavu. Díky!
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.