30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda bez profesního průkazu  (Přečteno 5464 krát)

Honza1901

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Jízda bez profesního průkazu
« kdy: 07 Června 2018, 18:47:26 »

Zdravím. Řeším pro mě docela zásadní problém a zajimalo by mě jestli mam nějakou jinou možnost než čekat... O co jde... Vlastním řidičák skupiny C. Včera jsem udělal zkoušky na profesak a zažádal si o kartu do tachografu. Problem je ale v tom, že kartu dostanu až za cca dva týdny, jenže já potrebuju řídit pracovně už v pondělí. Samozřejmě vím, že to nemůžu a tuším že za to hrozí i zákaz řízení. Moje otázka ale zní, je nějaká varianta jak lze docílit toho abych mohl cca ty dva týdny než budu mít kartu řídit "beztrestně"? Příklad, je třeba možné aby mi firma napsala nějakou smlouvu, že mi auto půjčují pro soukromé účely a tím pádem bych ho řídit mohl? Nebo nic takového prostě není možné. Díky za případnou odpověď
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez profesního průkazu
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2018, 09:21:13 »

Můj názor a asi by to měl ještě někdo potvrdit..

s profesní způsobilostí.. způsobilý asi jste, ale nemáte průkaz.. a tak místo přestupku §125c/1e) 3. se zákazem řízení asi hrozí jen zbytkový přestupek za nepředložení průkazu.

Druhý problém je jak by to bylo se záznamem doby řízení a přestávek.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez profesního průkazu
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2018, 10:24:01 »

Minulé léto jezdil kolega u jedné firmy a tam profesák skoro nikdo neměl. Jde o to, že pokud je pracovní poměr uzavřen jako řidič nákladního automobilu, kamionu atd. tak jsi profesionální řidič a musí mít profesák. Ale tam měli všichni smlouvy na stavební dělníky, takže prý profesák mít nemusí. Protože se jen dorpavují na staveniště a a vezou si materiál.

Přestávky ale museli řešit, tak jak to u náklaďáku má být. Takže kolečka do tachografu a nebo karta řidiče. Protože kontrola přestávek se provádí XX dní zpětně (28 nebo 30?)
IP zaznamenána