30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů  (Přečteno 11100 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 10 Července 2018, 11:26:06 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2018, 16:18:40 »

Zdroj? To je IMHO z technickych duvodu u vetsiny starsich aut nerealizovatelne.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2018, 17:10:06 »

Zdroj? To je IMHO z technickych duvodu u vetsiny starsich aut nerealizovatelne.
Možná u nějakých středně starých tahačů. Tam se bavíme o autě za miliony tak se možná vyplatí přibastlit k výfuku nějakou krabici za... kolik? 200litrů??

Do osobáku je to stupidita...
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2018, 18:39:25 »

Pracovni auto, najeto 2000km. V místě připojení hadice vedoucí od hrdla k nádrži na AdBlue už mám krásnou bílou krustu plnou krystalků. Co tento sajrajt dělá dál v trubkách směrem k výfuku ani nechci vědět. Nějaká dodatečná montáž je pítchovina. Nevěřím, že by to dlouhodobě fungovalo.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2018, 18:56:18 »

Je to jen ve vodě rozpustná močovina, nic víc...
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2018, 19:59:13 »

Je to jen ve vodě rozpustná močovina, nic víc...
:) rád bych tomu věřil, ale forum citroenu mělo úřed pár lety celkem dlouhé vlákno kde se řešil nefunkční ukazatel hladiny apod. Ty popelnice prostě ztratily přehled a nejely. Nechci si úplně vymýšlet, ale vybavuje se mi něco o tom, že snad museli demonovat i blatník  :D
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2018, 00:21:16 »

To ale není chyba AdBlue, ale konstrukční problém auta, když není schopno detekovat množství a chová se stylem "nemám chcanky".
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2018, 01:13:52 »

To ale není chyba AdBlue, ale konstrukční problém auta, když není schopno detekovat množství a chová se stylem "nemám chcanky".

A kurva proč by mělo moje vlastní auto, které jsem si za drahej peníz pořídil stávkovat, když nemá "něco" co je pro jízdu totálně k hovnu. Co kdybych třeba místo ranní naplánované cesty do servisu kdoplnění těch chcanek potřeboval v noci odvézt nečekaně dítě k lékaři ?! Byla by cena případného lidského života úměrná velmi pofidérnímu přínosu tédle fičůry ?
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2018, 20:27:06 »

Ještě jeden detail. Auto při každém startu hlásí kolik má scanek. Ráno jsem nastartoval a auto hlásilo, že mám scanek na 2400km. Po ujetí 70km se rozsvítila kontrolka, že mám scanek na 500km pak jdem do nouzáku. Tož tak. Popelnica je nová, má najeto 2000km a už lže jak stará kurva  :o
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #9 kdy: 13 Července 2018, 20:58:33 »

Pokud ji chybi chcanky tak to neni kurva ale hajzl... ;D
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2018, 00:50:53 »

To ale není chyba AdBlue, ale konstrukční problém auta, když není schopno detekovat množství a chová se stylem "nemám chcanky".

A kurva proč by mělo moje vlastní auto, které jsem si za drahej peníz pořídil stávkovat, když nemá "něco" co je pro jízdu totálně k hovnu. Co kdybych třeba místo ranní naplánované cesty do servisu kdoplnění těch chcanek potřeboval v noci odvézt nečekaně dítě k lékaři ?! Byla by cena případného lidského života úměrná velmi pofidérnímu přínosu tédle fičůry ?

K jízdě nepotřebuješ ani posilovač brzd, volantu, přesto bude auto stávkovat. Neobhajuju AdBlue, ale máš mít auto v pořádku. Autem, které není v pořádku bych děti nevozil.

Pokud ji chybi chcanky tak to neni kurva ale hajzl... ;D

Nebo prázdná žumpa. :D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #11 kdy: 14 Července 2018, 01:09:41 »

K jízdě nepotřebuješ ani posilovač brzd, volantu, přesto bude auto stávkovat. Neobhajuju AdBlue, ale máš mít auto v pořádku. Autem, které není v pořádku bych děti nevozil.

Bez posilovače brzd je to zlo, s tím souhlasím, ale když se posere tak je to rovnou na dobrovolný odtah do servisu (většinou je to doprovázeno velmi nepříjemným pocitem nemožností zabrzdit, moc dobře ten pocit znám, vakuovku jsem párkrát řešil). Když se mi posere servo, tak jedu dál bez serva. Ale že by to bez chcanek jet nemohlo, tomu fakt nevěřim.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #12 kdy: 14 Července 2018, 17:35:02 »

Pokusím se nezapomenout a vyfotím konkrétní stránky návodu. Bylo tam těch keců tři prdele. Kolem 10 procent to dá varování, potom omezí výkon a ve finále by to bez chcanek nemělo jít ani nastartovat. Samozřejmě není problém chcanky koupit a dolít, problém je to lhaní. Tahat s sebou furt 10l kanystr jen pro justotu se mně nechce, zvlášť když není kam dát.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #13 kdy: 14 Července 2018, 23:36:45 »

To sou ty vaše henty moderní turbodehty :D Já mám aspoň (skoro)náklaďákovej motor z konce 90. let (koncepčně z poloviny 70.), ani common rail a podobný hrůzy tam nejsou. No jo, kouřivost je horší pokud tomu člověk nakládá v menších otáčkách, ale to se dá (dost) ovlivnit řidičem.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re: Německo nařídí povinnou instalaci AdBlue i u starších vozů
« Odpověď #14 kdy: 15 Července 2018, 19:31:48 »

To sou ty vaše henty moderní turbodehty :D Já mám aspoň (skoro)náklaďákovej motor z konce 90. let (koncepčně z poloviny 70.), ani common rail a podobný hrůzy tam nejsou. No jo, kouřivost je horší pokud tomu člověk nakládá v menších otáčkách, ale to se dá (dost) ovlivnit řidičem.
No jo chlapče zlatej boubelatej, ale když ti dosluhuje technika z roku 2000 a je problém udržet ji při životě z důvodu neexistence náhradních dílů, tak ti holt nezbyde nic jiného, než místo japonské mašiny koupit italskou jebku, i když je za 2,5 mega. Proč ne znova japonskou? Protože bude mít taky chcanky a cena náhradních dílů na japonce je šílená.
IP zaznamenána