30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepřevedené auto s UK techničákem  (Přečteno 1978 krát)

Paz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Nepřevedené auto s UK techničákem
« kdy: 06 Července 2018, 17:51:13 »

Zdravím, zkoušel jsem pohledat ale na tuto mou specifickou otázku jsem odpověď bohužel nenalezl tak snad to nebude moje první faux-pas zde  :o

Situace se má takto:
* vůz zakoupen v UK a dovezen po vlastní ose do ČR na parkoviště
* v UK techničáku jsem uveden jako osoba na kterou by to DVLA mělo přeregistrovat (leč zbytečně protože exporty DVLA neřeší)
* má světlomety pro provoz v UK - na správné teprve čekám
* po dodání světlometů výměna, DEKRA/TUV, importní STK, registr... to vše je v plánu
* zelená, pojištění - od prvního dne

Otázka zní - mohu vozem dojet do servisu, Dekry, STK... nebo vozidlo nesplňuje (nemyslím z hlediska světel, to je první věc co bude, myslím z hlediska techničáku) a je potřeba převážet vůz jiným způsobem než bude techničák ?
Světla defakto neřeším, tam je jasné že nezpůsobilost pro provoz by byl problém.

Nebo ještě jinak, mohu při kontrole předložit UK technický průkaz a tvrdit že jde o zapůjčený vůz (s jehož převodem na mě přítel souhlasí, když si vyběhám úřady v ČR) a tedy defakto k vozu UK technický průkaz je stále legální ?

poznámky které netřeba řešit:
- víceméně jsem nabyl dojmu po cestě jsem se nedopustil přestupků z pohledu jaký mám mít u sebe technický průkaz, klidně mě opravte ale cesta již proběhla bez excesů
- s tím se pojí i světla, měly postačit "cestovní" samolepky jako to dělají cestující z UK (tady jsem si jistý že by nebyl v tomto ohledu)
« Poslední změna: 06 Července 2018, 17:57:08 od Paz »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nepřevedené auto s UK techničákem
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2018, 20:08:10 »

IP zaznamenána

Paz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nepřevedené auto s UK techničákem
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2018, 08:37:28 »

Děkuji, takže občanství v ČR mě vylučuje z možnosti "půjčka".

Někde jsem tu viděl případ, kdy je jízda za účelem návštěvy STK/Dekry...
Tak jen pro jistotu - ani toto není legální ?
IP zaznamenána