30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2x výzva k uhrazení určené částky  (Přečteno 11360 krát)

senta

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:2x výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #15 kdy: 29 Ledna 2019, 13:26:53 »

Jednu za tisíc jsem zaplatil druhá přišel a tam to bylo o 50 km víc takže strata řidičáku tak jsem udal řidiče (nemá řidičák a již má několik exekucí takže mu je vše jedno ) měl jsem ho udat do 10dnu no udal jsem ho po měsíci a nikdo nic zatím  teď přišel 3 taky za tisíc tak  tuhle zkusím ignorovat je to pokuta z 6.2018 oni to pošlu po víc jak půl roce a já musím platit max do 15 dnů no zmr.di
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:2x výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #16 kdy: 29 Ledna 2019, 13:46:41 »

Jednu za tisíc jsem zaplatil druhá přišel a tam to bylo o 50 km víc takže strata řidičáku tak jsem udal řidiče (nemá řidičák a již má několik exekucí takže mu je vše jedno ) měl jsem ho udat do 10dnu no udal jsem ho po měsíci a nikdo nic zatím  teď přišel 3 taky za tisíc tak  tuhle zkusím ignorovat je to pokuta z 6.2018 oni to pošlu po víc jak půl roce a já musím platit max do 15 dnů no zmr.di
Jestli si teď rochníte, jak jste s tím vyběhnul, tak mě napadá:
- svěření vozidla osobě bez ŘP - §7 odst. 1 a) zákona 361/2000,
- poskytnutí křivé výpovědi, pokud třeba orgán přijde na to, že dotyčný byl zrovna prokazatelně někde jinde.
Obě záležitosti se může orgán snažit ve vztahu k vám vytěžit, nehledě na prvek obvinění jiného z vlastní blbosti.  Takže toto forum zjevně moc nečtete, nebo nechápete.
IP zaznamenána

senta

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:2x výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #17 kdy: 29 Ledna 2019, 13:52:36 »

On se k řízení přizná, auto jsem půjčil jeho kamarádovi a on mu ho vzal...uvidím zda to budou vůbec řešit dál
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2x výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #18 kdy: 29 Ledna 2019, 20:54:41 »

Jednu za tisíc jsem zaplatil druhá přišel a tam to bylo o 50 km víc takže strata řidičáku tak jsem udal řidiče (nemá řidičák a již má několik exekucí takže mu je vše jedno ) měl jsem ho udat do 10dnu no udal jsem ho po měsíci a nikdo nic zatím  teď přišel 3 taky za tisíc tak  tuhle zkusím ignorovat je to pokuta z 6.2018 oni to pošlu po víc jak půl roce a já musím platit max do 15 dnů no zmr.di

To není úplně nejlepší strategie..
to první nevím o co šlo, ale 1000 je docela hodně na to platit odpustek..

Druhý přestupek.. za přestupek provozovatele vám řidičák sebrat nemůžou.. ani když jste nezabránil porušení pravidel které má znaky přestupku se zákazem řízení.
Udáním jako řidiče osoby která nemá řidičák riskujete obvinění z přestupku kde horní sazba pokuty je 100 tisíc.
A i když udaný řidič přestupek a nebo pokutu řešit nebude tak nevím jestli je v pohodě i s trestním stíháním pro krádež auta.
Asi to stejně půjde uhrát, ale zbytečně dáváte úředníkovi munici kterou může použít.

A ignorování funguje jen na některých úřadech.. odpustek kde promlčení je v červnu by se asi vyplatilo aktivně zdržovat.
IP zaznamenána

senta

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:2x výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #19 kdy: 30 Ledna 2019, 18:35:16 »

1000 kc je u nás nejmenší sankce a to už za 51 tedy 54 3km je tolerance jinak pokuty nám chodí u dele než po půl roce
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:2x výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #20 kdy: 07 Února 2019, 07:09:31 »

Soukromá firma by měla dostat 300 Ká za každé překročení rychlosti bez ohledu na to, jestli provozovatel zaplatí. To je podle města důvod, proč je měření v pořádku. Nezajímá jí, jak jednání o přestupku dopadne.
https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/varnsdorf-da-na-radary-dalsich-32-milionu-lidem-se-mereni-rychlosti-nelibi-20181130.html

Vysoutěženo bylo potajmu na zakázku malého významu (do 2 mil.), ale první faktura firmě byla přes 20 mil, druhá přes 30 mil. Podle starosty:
„Měli jsme propočty, kolik by mělo být přestupků. Podle predikce nám vyšlo, že je možné to zadat jako zakázku malého rozsahu. Nikdo ale nemohl očekávat, že je tu tolik pirátů silnic,“

Tady by mohlo jít statisticky dokázat (ne)vliv překročení maximální povolené rychlosti na nehodovost. Bylo by to k něčemu?
IP zaznamenána