30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok  (Přečteno 5587 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« kdy: 27 Června 2018, 08:12:58 »

http://www.metro.cz/tramvaj-srazila-tolik-chodcu-co-jindy-za-rok-fz9-/praha.aspx?c=A180618_181510_metro-praha_jsk

Zvlastni, jak jsou hodnoceni ostatni ridici... pritom palati stale stejna fyzika, patrne by meli vrazi v tramvaji jezdit pomaleji...
« Poslední změna: 27 Června 2018, 08:17:23 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2018, 09:13:38 »

Tramvaj ma prece prednost tak proc by mela jezdit pomalejs a predvidat, autobus ma taky prednost pri vyjeti ze zastavky tak proc by nemohl nekoho vedle sebe vytlacovat ze silnice, ma prece prednost, uz me to tohle taky pekne vytaci
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2018, 09:38:16 »

Osobně jsem včera viděl, jak chodci v Praze v Proseku přecházeli na červenou a tramvaj jim raději zastavila.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2018, 09:54:46 »

Osobně jsem včera viděl, jak chodci v Praze v Proseku přecházeli na červenou a tramvaj jim raději zastavila.
Ona jim asi často zastavit i chce, ale často ji to zmaří pan Newton. Na jedné straně je mylné přesvědčení chodce, že má přednost, na druhé straně 16-27 tun na ocelové kolejnici.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2018, 10:13:35 »

Osobně jsem včera viděl, jak chodci v Praze v Proseku přecházeli na červenou a tramvaj jim raději zastavila.

No řidič s mindsetem že když chodec jde na červenou tak ho klidně sejme i když by zvládl zastavit.. by neměl řídit ani koloběžku natož tramvaj.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2018, 10:42:27 »

Ona i tramvaj dokáže zastavit rychle. Ale poškodí koleje a lidé uvnitř se pozabíjí. Takže přejetý chodec může být vyhovující řešení.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #6 kdy: 27 Června 2018, 11:21:00 »

Ona i tramvaj dokáže zastavit rychle. Ale poškodí koleje a lidé uvnitř se pozabíjí. Takže přejetý chodec může být vyhovující řešení.
Obzvlast pro ridice, kteremu chodec odejde a bude to jenom na nem. Obdobne to bude asi u kamionu, radsi dupnou na brzdu a risknou celni naraz s osobakem, nez aby skoncili v prikopu s nakladem na sracky a osobakem, ktereho nikdy nikdo nevidel.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #7 kdy: 27 Června 2018, 11:22:38 »

Tak zase, dnes nemít kameru ve vozidle je samo o sobě riskantní.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #8 kdy: 27 Června 2018, 11:24:40 »

Tak minimalni pozadavky na nouzove brzdy tramvaje jsou 2,5 m/s^-2m, realne tramvaj brzdi hur nez autobus(5s/38m), tedy nekdo upadnout/zranit se muze, ale to i v autobusu a pokud neustoji, takove zrychleni, mel by sedet - vyhrazene sedacky tam jsou a povinost uvolnit misto take - viz prepravni rady.

Pokud se se poskodi svrsek nebo vozidlo, tezko to davat k tizi "pachateli", takove stavy ma prezit bez poskozeni.

Pokud mate namysli brzdne tramce, tak se obavam, ze to je mytus, alespon co mi potvrdili  ridici tramvaji.
Zalezi, jakeho provedeni brzda je buzena/elektromagnetu a jak je nastavena, bezna hmotnost tramvaje je 38t a hmotnost cestujicich  az 20t(270*75), tedy znacne rozpeti.

Srovnavat potlucenych ~20 lidi a jednoho mrtveho... to necham jinym, problem vidim na konstrukci tramvaje.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #9 kdy: 27 Června 2018, 11:35:04 »

Tak zase, dnes nemít kameru ve vozidle je samo o sobě riskantní.
Pokud jezdite jen po CR, tak by se s tim dalo vicemene v urcite rovine souhlasit, zase taky riskujete vykradeni vozu uz jen kvuli drzaku (vlastni nekolikanasobna zkusenost). A v zahranici je zakaz (DE). Nadruhou stranu to IMHO snizuje odpovednost a zabiji ridicskou kulturu. Aneb "mam to na kamere, tak je to jeho problem ze sem to nedobrzdil kdyz mi tam vjel", taky celkem dost lidi zbytecne riskuje aby melo "zajimavejsi" zabery (zejmena mladi). Ja nevim, daleko lip se mi jezdi tam kde kamery v autech nejsou, nez tam kde ji ma skoro kazdej za sklem.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #10 kdy: 27 Června 2018, 12:03:21 »

Citace
Srovnavat potlucenych ~20 lidi a jednoho mrtveho

Já se učil v autoškole, že je lepší přejet dědka ve vozovce, než vyhýbat, a převálcovat mateřskou školku na chodníku. A toho se držím, i když jsem už dědek. A klidně si srovnám těch dvacet potlučených lidí (a důchodců, kteří už se třeba nikdy neuzdraví) s blbcem, který vleze do cesty tramvaji. Toho blbce je možná škoda, ale potlučený nebo mrtvý blbec je pořád nejlepší řešení.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #11 kdy: 27 Června 2018, 12:14:54 »

Na toto jsou snad i online testy, koho zabít a řeší se to ve vztahu etiky a autonomního řízení.

Např. zde článek: https://www.zive.cz/clanky/radsi-prejet-veverku-a-zborit-plot-nez-zranit-cloveka-nemecko-ma-pravidla-pro-autonomni-vozidla/sc-3-a-189206/default.aspx
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #12 kdy: 27 Června 2018, 12:17:49 »

Nemám zájem, aby pak fizlove při případný nehodě prohrabavali záznam X jízd a ještě mi to pritizilo. Pokud nějaká kamera bude umět šifrování, pak ok, ale o žádný nevím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2018, 12:53:25 »

Ja nevim, daleko lip se mi jezdi tam kde kamery v autech nejsou, nez tam kde ji ma skoro kazdej za sklem.

To může mít obráceně příčinu a následek.. má tam každej kameru za sklem právě proto jak tam ten provoz vypadá..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Tramvaje srazily tolik chodců, co jindy za rok
« Odpověď #14 kdy: 27 Června 2018, 15:55:53 »

Nemám zájem, aby pak fizlove při případný nehodě prohrabavali záznam X jízd a ještě mi to pritizilo. Pokud nějaká kamera bude umět šifrování, pak ok, ale o žádný nevím.

Zaznam muzete predat fizlum pozdeji nebo ve spravnim rizeni a jen v ty podobe jaky budete chtit, dat fizlovy pametovku s poslednima peti hodinama jizdy je samozrejme nesmysl
IP zaznamenána