30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Buzeracni dalekohled  (Přečteno 4880 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Buzeracni dalekohled
« kdy: 26 Června 2018, 10:39:34 »

„Černý superb. V koloně mu to chcíplo, tak si přendal mobil na levé ucho, aby mohl znovu nastartovat,“ předává policista informaci druhé hlídce. Ta je jen o 200 metrů dál v zálivu někdejší autobusové zastávky v hradecké Koutníkově ulici.

https://hradec.idnes.cz/dalekohled-policie-pokuta-mobil-rizeni-kontrola-hlidka-auto-ridic-telefon-jidlo-gde-/hradec-zpravy.aspx?c=A180625_410774_hradec-zpravy_pos
 
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2018, 10:59:18 »

"... za telefonování za jízdy přišli řidiči o dva body ... ". Hodni fizlove, umazavaji telefonistum body za telefonovani.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2018, 11:03:27 »

Do prostoru se však vejdou jen tři auta. Kvůli tomu musí policisté některé telefonující motoristy pustit, neměli by je totiž kam odstavit.

----

Takže vědí o přestupku a neřeší ho. Asi to tedy není takový vážný přestupek. Není třeba jejich povinnost přestupek řešit, když se o něm doví?
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2018, 12:56:51 »

Do prostoru se však vejdou jen tři auta. Kvůli tomu musí policisté některé telefonující motoristy pustit, neměli by je totiž kam odstavit.

----

Takže vědí o přestupku a neřeší ho. Asi to tedy není takový vážný přestupek. Není třeba jejich povinnost přestupek řešit, když se o něm doví?

Třeba je ještě obešlou... Alespoň tím plní povinnost "řešit to"...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2018, 21:44:40 »

kdysi se tomu říkalo
nadržovaní

jak dnes ?
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2018, 18:28:22 »

Řešit tohle v koloně je opravdu nesmysl. Za normálního provozu klidně ať ty lidi buzerují, alespoň nebude čas měřit za bukem. Každý normální člověk, který se chce na silnici chovat bezpečně, má v autě stejně handsfree ...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #6 kdy: 28 Června 2018, 18:45:10 »

Každý normální člověk, který se chce na silnici chovat bezpečně, má v autě stejně handsfree ...

Nesmysl. Telefonování za volantem je nebezpečný, a je úplně jedno jakou formou ten hovor probíhá, zda máte telefon v ruce, nebo mluvíte přes handsfree...nic to nemění na tom že přemýšlíte a soustředíte se na ten hovor.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #7 kdy: 28 Června 2018, 18:59:21 »

Souhlasím,  nevidím v tom žádnej rozdíl, jestli s handsfree nebo bez, řadit naštěstí nemusím. Nicméně sám občas telefonuju a je mi tak nějak jedno, jestli to dělají i další.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #8 kdy: 28 Června 2018, 19:43:19 »

Jasně že hovor rozptyluje, ale s telefonem v ruce nikdy člověk nebude držet volant oběma rukama, nebo mít alespoň možnost druhou volnou ruku na volant rychle instinktivně v krizové situaci z loketní opěrky přidat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #9 kdy: 28 Června 2018, 22:00:23 »

já si handsfree nemůžu vynachválit
dřív jsem kvůli telefonu musel odložit bagetu
to díky handsfree nemusím  8)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #10 kdy: 28 Června 2018, 22:18:55 »

Jo, mít v levý ruce cigáro a volant a v pravý telefon je taky nic moc  :D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #11 kdy: 28 Června 2018, 22:43:02 »

Jasně že hovor rozptyluje, ale s telefonem v ruce nikdy člověk nebude držet volant oběma rukama, nebo mít alespoň možnost druhou volnou ruku na volant rychle instinktivně v krizové situaci z loketní opěrky přidat.
Pro lidi co v aute vetsinou netelefonujou predstavuje prepnuti na handsfree vetsi ztratu pozornosti nez natrenovane drzeni telefonu u ucha. Dneska sem videl pana za volantem, co drzel telefon 30cm pod bradou, mel zapnuty handsfree (dle toho jak mluvil) a mozna by bylo lepsi kdyby to mel u ucha. Ja si treba na dalnici docela casto jednou rukou podepiram hlavu a kdybych v ty ruce mel telefon, fakt nic by se nestalo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #12 kdy: 03 Července 2018, 18:48:03 »


Osobně se snažím v autě netelefonovat, až na dvě výjimky (a vždy bez HF):

1. Volám do cíle cesty a hovor je ve smyslu "Ahoj, v XY byla zácpa, dorazím asi v tolik a tolik."
2. Někdo mi zavolá a na úvod se ten člověk dozví, že fakt nic řešit nebudu a že zavolám, až dorazím.

Jinak nekouřím a drobky od bagety radši zasviním fast food, než auto.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #13 kdy: 04 Července 2018, 00:30:32 »

Nechci moralizovat, obcas se mi povede ze v jedny ruce drzim zmrzlinu, v druhy u ucha telefon a to si pak rikam ze to hands free je vlastne celkem bezpecny.

Nedavno se mi prihodilo v DE, ze v popojizdejici kolone (na dalnici) vedle me fizlauto (coz je celkem rarita potkat oznacene), no nejdriv jsem si vyridil hovor s telefonem u ucha ja, pak ridic fizlauta. Zadna buzerace, lidi proste potrebujou zavolat do prace ze prijedou dyl. Spolecenska skodlivost 0, jak jinak.
« Poslední změna: 04 Července 2018, 00:36:38 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Buzeracni dalekohled
« Odpověď #14 kdy: 04 Července 2018, 19:21:06 »

Tak zrovna u Mnichova se mi stalo, že civilní auto s frankfurtskou značkou mě předjelo a rozehrálo "STOP" + "FOLGEN". A že prý jsem držel mobil v ruce. A že to mají na videu. Tak jsem je ujistil, že mobil bydlí od parkoviště v Regensburgu v držáku na palubce, na hovory má toto auto od výroby BT handsfree a že nemám problém jim to ukázat. A já že chci vidět to video, nebot to, co mi tvrdí, jednoznačně není pravda. Konečně, mám v autě čtyři svědky, kteří mi to mohou moji verzi potvrdit a pokud by s tím i nadále měli problém, tak že v mobilu nastavená navigace jasně říká, kde byla nastavena a kam. Pět minut mne lustrovali (a jen mne, nikoho jiného) a pak jsem bez dalšího mohl jet.
IP zaznamenána