30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovani-Modra-Spatne dorucovani DS-Prikaz  (Přečteno 4422 krát)

fg555222

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Parkovani-Modra-Spatne dorucovani DS-Prikaz
« kdy: 23 Června 2018, 03:31:51 »

Zdravim,

Prosim o popostrceni. Provozovatel (FO nemá DS) mě jako řidiči (mám DS) půjčil os.vozidlo.
Seznámil mě s tím že musím dodržovat pravidla siln.provozu atd. Má podepsáno při převzetí vozidla.

1) podzim 2017 stání modrá zóna velké město
2) leden 2018 doručena výzva provozovateli (odpustek)
3) po dohodě bonz mé osoby jako řidiče v termínu odpustku
4) jako řidič jsem marně čekal a kontroloval až mi něco dají do mé DS.
    V bonzu uvedeno vše správně (jméno, narození, adresa, řidičák).
    SO1 ale poslali dopis poštou - ignorace - nechali si vrátit po 10 dnech.
5) červen 2018 provozovateli přišel příkaz - uznán vinným §125f odst.1
6) bude následovat blanket odpor

Prosba o tip:
Jde mi o to, zda máme to špatné doručení od SO mé osobě (jako správně udanému řidiči) brát jako nějakou výhodu či ne.
Pokud by doručili do DS, šel bych pak pro spis a dál řešil osobně. Nyní to padlo na provozovatele a to nechci.

I když čtu hodně rady např. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6216.0
jsem zmaten jak správně postupovat ohledně změny přestupk.zák v roce 2017 zda se něco změnilo s ohledem na překlápění
na dřívější sprdel dnešní přesupek provozovatele. Dřív po zahájení sprdele (příkaz - odpor - rozhodnutí?) už nešlo překlopit
znovu na přestupek řidiče (pokud se nepletu) ale nevím jak to je teď.

Takže potřebuju postrčit co dál ohledně toho špatného doručování. Je to viz výše ve fázi vydaného příkazu a před podáním odporu

7) Odpor - Oni na to pošlou výzvu k seznámení se s podklady
8.) Spis - tady je trochu zakopanej pes - prosím poraďte v jaké fázi o něj zažádat a jakou zvolit metodu protože:
 
   * Písemně dle infz poštou provozovateli by to bylo nejlepší - to ale nepošlou a vyserou se na něj.
   * Provozovatel zároveň není vhodná osoba pro osobní kontakt s SO aby si šel pro náhled spisu (nechá se snadno ojebat)
   * Nejraději bych tam šel za něj sám na základě jeho pln.moci - jenže tím jim tam jako řidič vlezu do rány protože jsem byl
      zároveň nabonzován jako řidič kterému zároveň špatně doručovali na poštu místo do DS (dopis ignorován). A dopis by mě mohli předat.

    Cílem "pokud to vůbec ještě jde" je to zahrát do stavu kdy nemůžou stíhat řidiče protože už stíhají přestupek provozovatele
    a zároveň přestupek provozovatele nějak shodit protože prokazatelně nedoručili výzvu (asi k podání vysvětlení) řidiči do DS.

prosím o tip jak teď nejlépe postupovat -  předpoklíádám že odpor podat

Díky za pomoc.
« Poslední změna: 23 Června 2018, 03:54:50 od fg555222 »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani-Modra-Spatne dorucovani DS-Prikaz
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2018, 12:02:56 »

Jestli provozovateli došel příkaz tak už překlopili. Což znamená že jako optimální varianta je tam jít jako zmocněnec, zkopírovat spis a rovnou na ten dopis (co vám byl asi v tu chvíli korektně doručen) odpovědět a doznat se. Potom už s tím nic neudělají.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani-Modra-Spatne dorucovani DS-Prikaz
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2018, 15:51:39 »

Na překlápění SprDele na přestupek řidiče se nic nezměnilo, viz. § 125g zákona č. 361/2000 Sb.

Je-li zahájeno řízení o uložení pokuty za přestupek podle § 125f, nelze již zahájit řízení o přestupku pro stejné porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích. Řízení o přestupku lze zahájit, pokud se provozovatel vozidla zprostí odpovědnosti za přestupek podle § 125f odst. 6.

To neobeslání řidiče datovkou je zásadní problém. Ani bych tam nechodil, podal odpor, až se úřad ozve, tak provozovatel napíše něco ve smyslu že delikt nespáchal, že udaný řidič je správný, a že se ho zeptal jakto, a že mu řidič řekl že má datovku kterou poctivě kontroloval, a že mu nic nepřišlo, a ať si úřad laskavě zkontroluje doručování a neotravuje provozovatele.

To co navrhuje mala.panda je o něco silnější, protože se ve spise objeví přiznání řidiče, což je další argument pro připadnou odvolačku atd.
IP zaznamenána

fg555222

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani-Modra-Spatne dorucovani DS-Prikaz
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2018, 16:56:18 »

Pánové moc díky za rady. Budu pokračovat dle rady Pandy.
IP zaznamenána

fg555222

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani-Modra-Spatne dorucovani DS-Prikaz
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopadu 2018, 19:34:23 »

Pravděpodobně vyřešeno. Od přiznání řidiče nic.
IP zaznamenána