30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.  (Přečteno 2484 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« kdy: 09 Října 2023, 19:42:40 »

Stala se nam v rodine takova neprijemny vec kdy se opomnelo zaplatit pojistne a email ktery byl uvedeny pojistovne byl nevybirany. Nastesti byla pojistovna tak mila ze poslala na adresu dopis kde oznamila ukonceni smlouvy k nejakemu dat. Dluzna castka se ihned zaplatila, ovsem ve zrusene smlouve nebylo mozne pokracovat a novou zpetne nelze sjednat. Takze nez dosel dopis ubehlo jeste hodne dnu nez se sjednalo pojisteni nove. Jde o auto s vysokou kubaturou a nejvyssi denni sazbou. Lze to nejakym zpusobem vyresit aby se predeslo platbe CKP? Jedna se o obdobi zhruba dvaceti dnu.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 346
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2023, 23:20:59 »

Holt si musíte vybrat pojišťovnu, která má ke svým zákazníkům laskavější přístup. Mně koop také párkrát upomínala kvůli povinému ručení, v roce 2019 dokonce 2x, poprvé po 14 dnech, podruhé po měsíci, smlouvu jsem zrušil až letos, protože jinde mi nabídli poloviční cenu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2023, 15:14:17 »

pojí-štěnicovny dodnes neobjevily existenci doporučenýho psaní, e-majl je taky poměrně nespolehlivá služba, a že by třeba zavolali telefounem, to ani omylem :D

divím se ale, že si nedali víc na čas, já se naopak schválně snažil zrušit pojistku co nejrychlejš (s depozitem to nedopadlo, dopravce to nekam zamrdal a značky i doklady jsou neznámo kde - neřeším, to auto už asi nikdy jezdit nebude a provozovatele ať si kdo chce nahání kde chce) a konečně to udělali po nejakejch 3-4 měsícách s tím, že podle nich e-majlový upomínky NEJSOU písemnejma upomínkama dle smlouvy a že pěkně naval poměrnou část pojistnýho za tu dobu  ::) možná to bylo tím, že další souběžný pojistky sem chtěl zachovat a tak věděli, že mě můžou podojit, abych si nedělal problémy s těma dalšíma

čili todle je klasický zmrdí chování pojišťoven podle toho, jak se jim to hodí nejvíc, a holt si to musí vohnout všecko hlídat sám ::)

na kriply z ČKP bacha, kolega nejak opomenul zaplatit asi 120 korun (esli to bylo z prodlení?) navrch nad to, co mu naúčtovali (to poslal) a když to naivně ignoroval v papírové podobě (spoléhajíc na to, že použijou datofku FO-P pro záležitosti FO), tak pak už se vozval akorát ekzekutor…ze dvou piv to nakonec měl za X tisíc
« Poslední změna: 29 Října 2023, 15:16:42 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ČKP

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2023, 07:55:12 »

Dobrý den, dovolujeme si reagovat na Váš komentář. Kvůli částce 120 Kč Česká kancelář pojistitelů exekuci nenařizuje. Informace, kterou uvádíte, je nepravděpodobná. Vaši situaci ale samozřejmě rádi prověříme, napište nám prosím na email dotazy@ckp.cz. Pokud jde o datovou schránku, ČKP není státní institucí a nemá ze zákona povinnost do ní doručovat. Na této možnosti přesto pracujeme a věříme, že bude brzy k dispozici. Než se tak stane, nelze vyčkávat a příspěvek do garančního fondu je třeba uhradit na základě výzvy zaslané doporučeným dopisem.

Česká kancelář pojistitelů

IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2023, 13:47:53 »

Informace, kterou uvádíte, je nepravděpodobná.

To je nespíš pravda, že je nepravděpodobná, ale to neznamená, že nemůže nastat. Před lety jsem se dostal do podobné situace. Ztracený dopis od pošty s upomínkou o minimální dlužnou částku (navýšení pojistného o desetikoruny, zaplacena původní částka) a najednou výpověď... Pojišťovna to byla Direct a ani ten e-mail neposlali. Od té doby jsou na soukromém indexu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2023, 15:00:24 »

Nejvyšší denní sazba je 93 Kč, pokud tím vozidlem není tahač. A ex post to s vámi nikdo nevyřeší, pokud za řešení pokládáte uzavření nové smlouvy. Takže vaše zkušenost bude i v nejhorším případě, relativně levná.
IP zaznamenána

ČKP

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2023, 10:38:19 »

Dobrý den, to máte pravdu, a proto jsme nabídli možnost konkrétní případ prošetřit a případně vysvětlit.

Pěkný den
Česká kancelář pojistitelů
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2023, 13:44:13 »

Těším se (ne že bych ho ČKP přál) na soud, ze kterého vyjde výsledek, že ČKP je de facto - nebo se tak chová či v jeho postavení vystupuje - orgán veřejné moci, a tudíž má povinnost doručovat do datovky.
Státní instituce se opravdu nerovná OVM..
I dle Czech Pointu ( https://www.czechpoint.cz/sovm/detail/spuu_70099618.9999 ) je vidět jakýsi identifikátor OVM.

(viz např. https://karolinum.cz/data/clanek/9730/Iurid_67_4_0131.pdf - hledejte ČKP)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni smlouvy POV z duvodu nezaplaceni.
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2023, 18:23:58 »

Já jako rychlý test používám datovku a pokus jim napsat. U této "firmy" se zobrazí...

Adresáti označeni touto ikonou nejsou orgány veřejné moci, proto jim posíláte placenou datovou zprávu - stejně, jako když jim posíláte zásilku na poště, ale levněji.
IP zaznamenána