30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Provozovatel bezdomovec  (Přečteno 2355 krát)

thesaro

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Provozovatel bezdomovec
« kdy: 14 Června 2018, 14:07:28 »

Ahoj, naskytla se mi prilezitost zapsat "sveho" bezdomovce jako provozovatele mnou vlastneneho vozidla a chtel bych to mit pozichrovane po vsech strankach tak, abych mohl auto samozrejme dal pouzivat a pripadne jej po letech prodat. Pokud jsem vse pochopil spravne, mela by mi na registru vozidel stacit plna moc noveho provozovatele k zastupovani opatrena uredne overenym podpisem. Plna moc mne jako vlastnika bude zmocnovat k zapisu bezdomovce jako provozovatele vozidla.

Dejme tomu, ze to takhle na registru projde a v TP bude bezdomovec zapsan jako provozovatel a ja jako vlastnik. Jak mit osetreno uzivani vozidla pri pripadne kontrole opicema v CR ci v zahranici? Staci mit nekde v aute smlouvu o uzivani vozidla (pro jistotu v cestine a anglictine) opatrenou overenym podpisem, kterou mi on jako provozovatel vyjadruje souhlas s uzivanim vozidla na dobu neurcitou?

Dalsi nejasnost: pokud se rozhodnu bezdomovcovo provozovani ukoncit, pripadne pokud bude sam bezdomovec nedejboze "ukoncen" (zmrzne, ztrati se, ...), jakym zpusobem docilim (ja jako vlastnik) jeho vymazu jako provozovatele vozidla? Pokud jsem legislativu pochopil spravne, budu opet potrebovat jeho uredne overenou plnou moc k zastupovani, ktera bude casove neomezena (pripadne omezena dejme tomu do roku 2050  :D ) a ve ktere bude vyslovne uvedeno, ze nezanika umrtim zmocnitele, a ktera mne bude zmocnovat k vymazani jeho jako provozovatele. Je to takto po pravni strance pruchozi?

Studoval jsem i moznost zapsani zastavy vozidla do TP, avsak jestli jsem hledal spravne, byla tato moznost zrusena a nekdy od roku 2016 uz tohle neni mozne. Ale klidne me opravte, pokud se mylim.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel bezdomovec
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2018, 15:04:55 »

Užívání auta je v pohodě.. není zakázáno řídit auto když nejste jeho provozovatel a běžně se to děje..
a zejména když to auto je vaše tak asi nikdo nebude řešit proč ho řídíte.

Ale když by to přesto někdo řešil tak jste se mohli ústně dohodnout na půjčení auta a nebo auto potřebovalo údržbu a tak jste si ho vzal.

Asi je dobře aby bezdomovec rovnou podepsal i papír o ukončení zápůjčky kde nebude datum.. a pak tam můžete doplnit datum podle potřeby.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel bezdomovec
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2018, 16:17:27 »

Resil to tu tusim kverulant, mel tu o tom hezkej prispevek, ale nemohu ho najit. Zkus mu napsat.

Jo, nasel, tu: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4052.msg41392#msg41392
« Poslední změna: 16 Června 2018, 16:29:52 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.