30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pokuta za netěsnost výfuku.  (Přečteno 8674 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #15 kdy: 01 Října 2020, 11:52:42 »

Bohužel s tímhle se setkávám poměrně často. Ti šmejdi dokážou v lidech vytvořit pocit, že nic neplatěj. Bohužel ani d-fens ve svém naučném videu o téhle variantě vůbec nemluví.
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #16 kdy: 01 Října 2020, 12:30:05 »

hh: Takže blok je tedy nezákonný, ale i přes to s tím nikdo nic neudělá? Jméno a příjmení policisty taky nevidím, ale přímo na bloku píšou "jméno a příjmení, funkce nebo služební číslo čí identifikační číslo oprávněné úřední osoby...".
Na ten "upadlí výfuk" jsem teda koukal hodně dlouho jakože co to tam sakra napsali a jestli se to dá brát oficiálně jako nějaký popis skutku. Policista asi velice inteligentní, protože normální člověk s alespoň základním vzděláním by si nic takového napsat nedovolil.
Blok mi opravdu vyloženě vnutili, že se s nimi nemám dohadovat a podepsat jim to a poučení žádné. Bohužel na bloku je napsáno "12. Souhlasíte s projednáním přestupku...". Což jsem v tu chvíli nějak moc nečetl, jelikož jsem byl pod velkým tlakem a měl jsem co dělat, abych udržel při podpisu propisku v ruce (policisté mě zastavili podruhé v životě a poprvé jsem dostával pokutu, co čekat no).
Takže tedy nejspíš ani přes KŘP nemám šanci na nějaké přezkoumání? Klasicky to nikoho zajímat nebude a bude lepší pokutu zaplatit? Já jako se zaplacením problém nemám, spíš mi šlo právě o to, jestli je takto vydaná pokuta v pořádku. Teď už alespoň vím že není.
SimSon: "s policajty se nebavime, nic jim nepodepisujeme, a vsechno nahravame..." si někam opravdu asi zapíšu, pro příště. :)
Číkus: Dobrá, asi mi tedy nic jiného nezbývá, jak to tak čtu. Díky moc za rady, nějaké 2000 mě nevytrhnou, za to ale jednání policistů je pěkně napřesdržku. No co se dá dělat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #17 kdy: 01 Října 2020, 12:42:15 »

Berte to z té lepší stránky. Něco podobného se stalo hodně lidem. A většinou až vlastní zkušenost je dostatečná k tomu, aby si člověk příště dal pozor na to, co (ne)podepisuje a jak se v případě ohrožení (fízlem, úředníkem) zachovat.

Vás to stálo jen 2000 Kč, žádné body ani žádný zákaz řízení. Takže to byla ještě levná zkušenost, někteří na tom byli mnohem hůř.
IP zaznamenána

Tooom77

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #18 kdy: 01 Října 2020, 13:03:37 »

Máte naprostou pravdu! Dopadl jsem ještě dobře. Teď už budu vědět, na co si příště dát pozor. Díky moc za rady! :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #19 kdy: 01 Října 2020, 13:08:47 »

Podnět k prezkumu pošlete, aspoň bude muset nějaký policejní mamlas vyvinout nějakou činnost.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #20 kdy: 01 Října 2020, 13:20:24 »

hh: Takže blok je tedy nezákonný, ale i přes to s tím nikdo nic neudělá?

Bohužel.. další z řady takových případů.


SimSon: "s policajty se nebavime, nic jim nepodepisujeme, a vsechno nahravame..." si někam opravdu asi zapíšu, pro příště. :)

Zejména nesmíte podepsat blok (příkaz na místě).. ale lepší je policajtům nepodepisovat vůbec nic protože oni někdy zkoušejí finty jak vám blok podstrčit.
Třebas po nesouhlasu s řešením na místě řeknou "v pořádku.. my to respektujeme.. tak nám jen tady podepište že jsme to s vámi řešili" ..a dají podepsat příkaz na místě.

Proto "nevypovídat, nepodepisovat, nahrávat".
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #21 kdy: 01 Října 2020, 14:12:36 »

Podstrčení bloku cílí na jednu z dalších českých vlastností - připojit svůj podpis pod něco, co jsem ani nečetl.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #22 kdy: 01 Října 2020, 22:18:28 »

...No co se dá dělat.

S tou pokutou zrejme nic. Ale muzete podat stiznost na ty dva policisty. Kontrolu dokladu a test na alkohol/drogy mozna obhaji (nevim jestli se za rizeni vozidla da povazovat to ze v nem sedim s nastartovanym motorem, ten by mohl bezet treba kvuli klimatizaci), prohlidku auta a osobnich veci uz obhaji tezko. To je vyraznej zasah do soukromi, na to museji mit duvod, a upadlej vejfuk to byt nemuze.

Stezoval bych si ze postupem hlidky doslo k poruseni zakona 273/2008 o Policii, konkretne §11a (bezduvodna ujma), §13 (jiste vas nepoucil), §42 (nesplneny duvody na prohlidku vozidla), a mozna taky §9 (zdvorilej k vam jiste nebyl).

Potiz je v tom, ze nevim co ste jim rekl, a ze ste nenahraval jejich chovani. Sance neco tim dosahnout je minimalni, ale nekdy je vhodne ukazat opicakum, ze taky nejsou nedotknutelni. Krom toho kazda stiznost (i ta co byla zamitnuta jako bezduvodni) zustava v jejich profesnim fasciklu...

Nez ovsem skusite tenhle level, nezapomente na studium!
http://dfens-cz.com/jak-policie-pracuje-se-stiznostmi-od-obcanskeho/
http://dfens-cz.com/jak-si-stezovat-na-prislusniky-policie-cr/
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #23 kdy: 01 Října 2020, 22:56:53 »

ještě pro informaci
Tak jsem jim předložil doklady,
jaké ?
k sezení v autě na benzince například nepotřebujete řidičský průkaz
pak je otázkou, když se PČR "věčně nechce" řešit cokoli mimo PK, nakolik je benzínka PK,
čili jak moc mají nárok na 2díl ORV a doklad o ZP.

to jen tak pro příště, že ta kamera může zaznamenat spoustu věcí, z kterých bude libovolný orgán nad tou uliční bandou tak nadšený, že to radši hodí do šuplíku
pakliže vás ovšem nenapadne se tím hned pochlubit někde na síti
pak naopak vyvinou maximální úsilí, aby bylo vše naprosto bezchybné - klíčoví slovo pro google " ty kundo "

osobní poznámka - to 77, asi není rok narození co ?
IP zaznamenána

sroub

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #24 kdy: 02 Října 2020, 12:37:36 »

Zkusil bych taky zajít na tu benzinku, jestli nemaj kamerovej záznam. Obvykle jsou tam kamery na každym rohu. Ale fofrem, protože to po nějaký době mažou. A ideálně si sebou vzít advokáta, ten už bude vědět jaký slova použít, a na jakej zákon se odkázat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za netěsnost výfuku.
« Odpověď #25 kdy: 02 Října 2020, 13:51:24 »

Kontrolu dokladu a test na alkohol/drogy mozna obhaji (nevim jestli se za rizeni vozidla da povazovat to ze v nem sedim s nastartovanym motorem, ten by mohl bezet treba kvuli klimatizaci), prohlidku auta a osobnich veci uz obhaji tezko. To je vyraznej zasah do soukromi, na to museji mit duvod, a upadlej vejfuk to byt nemuze.

To obhájí snadno.. postupovali podle zákona, řidiče určitě poučili a zbytečně ho nešikanovali.
Nahrávku nemá a tak jim nic nedokáže.

Samozřejmě i tak to může mít cenu.. i zamítnutá stížnost může pod pokličkou mít nějaký efekt.. zejména když stížností na toho policajta bude víc.
Ale nedoufal bych ve vítězství že stížnost uznají.
IP zaznamenána