30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úsekovka Choustníkovo hradiště  (Přečteno 5106 krát)

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Úsekovka Choustníkovo hradiště
« kdy: 14 Srpna 2016, 21:11:03 »

Zdravím,
teď nedávno se mi podařilo vlítnout do úsekovky v Choustínkovo hradišti cca 80kou, hned jsem si to uvědomil a proplachtil jsem měřeným úsekem něco kolem 55. Očekávám, že mi přijde pozdrav na nějakých 60-70. Máte někdo zkušenost s ouřady se Dvoře Králové? Jak jsou tuhý, funkčnost Helmuta, nějaký specifika... Podle smluv a infa na netu to bude řešit Dvůr, jelikož MP Dvůr Králové má smlouvu na měření v Choust. Hrad. Zatím nic teda nepřišlo, ale je to čerstvé 3 týdny. Ale lepší být připraven. Díky moc. :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Choustníkovo hradiště
« Odpověď #1 kdy: 14 Srpna 2016, 22:04:22 »

Když jste si to údajně hned uvědomil, proč jste tedy ten úsek projel 60-70? Vzhledem k principu úsekového měření (de facto jde o měření času) je jedinou podmínkou dosažení požadovaného výsledku schopnost v rámci toho úseku zastavit, bez ohledu na počáteční rychlost (přičemž vzhledem k délce úseku by nebyl problém potřebně zpomalit ani z 200 km/h, natož z osmdesáti ...).

Dvůr to bude řešit nikoliv proto, že v Ch. H. na základě veřejnoprávní smlouvy formálně provádí měření jeho MP, ale prostě proto, že pro projednání deliktů podle ZPPK je přislušný úřad obce s rozšířenou působností (ORP) podle místa spáchání skutku. No a Ch. H. není samo ORP, obvod ORP, ve kterém leží, je, překvapivě, Dvůr Králové. Než se MP Koleč historicky znemožnila a prováděla buzeraci v nejrůznějších obcích klidně 100 km daleko, tak to taky neposílali do Kolče (resp. Kladna, protože ta prdel ani sama není ORP).

K samotnému dotazu mohu dodat jen drby, totiž že jde o vyhlášené hnízdo zmrdů (což ostatně lze odhadnout i z koncentrace úsekáčů ve Dvoře a okolí). Jak moc jsou schopni adekvátně zareagovat na jednotlivé způsoby obrany, netuším.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Choustníkovo hradiště
« Odpověď #2 kdy: 14 Srpna 2016, 22:13:34 »

Díky za odpověd. Neproplachtil jsem 60-70 ale kolem 55, což s tou 80kou na prvních 100-200 metrech vytáhne průměrnou rychlost nahoru. Právě že z koncentrace úsekáčů by jsem doufal, že budou přehlcení podobně jako Praha.

Ale díky za dobrou radu, příště až zaspim a vlítnu do úsekovky, tak si dám nějakou poruchu typu pojistka ABS... skoda, že mě to nenapadlo hned.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Choustníkovo hradiště
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2016, 22:37:49 »

Úsek má délku cca 480 m. Pokud byste na prvních 100 m (resp. 200 m) rovnoměrně brzdil z 80 km/h na 55 km/h a zbytek úseku projel těch 55 km/h, tak by výsledná rychlost určená z času průjezdu úsekem byla 57,2 km/h (resp. 59,6 km/h). Toto minus nějaké toleranční pole měřiče (dané přesností měření, nejistotou ujeté dráhy - do výpočtu musí dosadit minimum) a případnou korekcí na reálnou rychlost (bylo-li těch 80 resp. 55 vámi udaných tachometrických) by vás klidně mohlo dostat do oblasti, kde ty přestupky vůbec neřeší. Pokud tedy nekecáte a trochu si to nevylepšujete - moje hlava mi pořád nebere, proč když vím, že jedu úsekáčem, tak vědomě dopustím naměření - nejde-li o něco jako projev vzdoru, což vzhledem k tomu, jak tu teď preventivně vyzvídáte, nepředpokládám.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Choustníkovo hradiště
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2016, 22:56:56 »

Ještě upřesním.. přisvištěl jsem od Trutnova, jel jsem tamtudy prvně, přehlédl značku začátek obce zde a jak jsem viděl čáru na silnici s rámem nad ní a jak přes tuhle kasičku letím, tak jsem začal brzdit. Prostě jsem zaspal. A aby nebylo špatně pochopeno, necvakají mi půlky z toho že něco přijde, naopak se těším, jelikož jsem na žádný papír od ouřadu ještě neměl štěstí. :( Jen mě zajímalo zda už někdo něco se Dvorem řešil.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Choustníkovo hradiště
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2016, 23:13:49 »

Nechci tu debatu o ničem protahovat, ale stále mi vaše jednání připadá těžce iracionální. Pochopil bych, pokud byste ten úsek proletěl celý třeba kilo ... stane se. Ale nechápu průjezd pod první kamerou, následné brždění (v opožděné reakci na to, jak se vám při tom spánku rozsvítilo), ovšem pak dojetí toho úseku nadlimitní rychlostí. A už mlčím.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Úsekovka Choustníkovo hradiště
« Odpověď #6 kdy: 17 Června 2018, 22:06:59 »

Pokud chcete přesný návod, jak to nedělat v DKnL, tak koukněte na nejaktuálnější rozsudky ve sbírce NSS, odhadem 2/3 věcí, co řeší okr. soud HK, jsou v laskavé péči nejmazanějšího advokáta páně Kocourka, LL.M. ft. MC Topol.
Z vlastní zkušenosti a bez asistence justice jsem si ověřil, že nezabírá ani argumentovat tím, že hrabou ex-post do důkazního materiálu-rozkostičkovávají spolujezdce. Je to ruční práce-měl jsem víc portrétů  v různých pozicích vůči středové čáře a vždy to sedělo přesně na spolujezdce.
Kdyby se mi v Lipnici, na Dehtově a v Choustníkáči dařilo víc, asi bych to zkusil dotáhnout dál, ale zvolil jsem z kraje takovou procesní taktiku, že bych to nerad rozmazával před soudní stolicí
Co ale - alespoň pro věci před 1.7.2017 - fungovalo spolehlivě byla osoba vzdálená v místě, odkud se nic nevrací.
Jinak jako poučení z krizového vývoje zkuste objet na začátku a na konci ten měřený pruh. Aplikuji již od minulého léta a zatím ticho po pěšině.
Ikdyby to měřilo a fotilo v protisměru, tak by se obhajoba dala nejspíš postavit na technické nezpůsobilosti zařízení měřit takto..
Přeji hodně kilometrů v mikroregionu Podzvičínsko bez fotek
H.

Odesláno z mého Lenovo YT3-X90L pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.