30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ústní jednání (ani jeho protokol) nemá číslo jednací???  (Přečteno 2878 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Byl jsem na SO1 na ústním jednání (v rámci řešení zahájeného řízení o dopravním přetupku, btw) v malé obci. Když jsem dostal k podpisu protokol, při kontrole jeho správnosti jsem se zeptal, proč dokument nemá přiděleno číslo jednací.

Bylo mi sděleno, že dokument (protokol) není předmětem podání ani doručování, takže číslo jednací nemá a mít nebude. Je toto v pořádku?



Prohledávám zákony a nenašel jsem nic, co by je nutilo. Správní řád v §17 odst. 1) vyžaduje pouze spisovou značku pro spis, ale v náležitostech protokolu dle §18 to není. Naopak vyhláška 259/2012 v § 3 odst. 3 písm. c) výslovně zmiňuje označení přijatého dokumentu a v § 16 odst. 2 naopak výslovně zmiňuje „dokument určený k odeslání“. Není to ještě někde?

Je mi divné, že protokol ve spisu prostě nemusí mít č.j.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání (ani jeho protokol) nemá číslo jednací???
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2018, 18:19:31 »

Jsem líný to hledat, ale zkoušel jste ArchZ (499/2004) a jeho prováděcí vyhlášky?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání (ani jeho protokol) nemá číslo jednací???
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2018, 18:42:49 »

kratkym nahlednuti do  https://is.muni.cz/th/fzq1v/Bakalarska_prace.pdf 4.1.1-4 by CJ mel dokument mit
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání (ani jeho protokol) nemá číslo jednací???
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2018, 04:53:00 »

No bakalarska prace zrovna nevim, zda je dostatecnym garantem..
Pripada mi logicke, co tvrdi urednik. Minimalne by tam vsak mel mit cislo spisu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání (ani jeho protokol) nemá číslo jednací???
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2018, 06:04:46 »

Ma to byt odrazovy mustek k rychlejsimu dohledani informace... ne garant spravnosti.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání (ani jeho protokol) nemá číslo jednací???
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2018, 07:31:44 »

Závěr: Asi to tedy opravdu není povinnost a je to úplně poprvé, co jsem se setkal s tím, že nějaký úkom SO nemá č.j.

K podkladům:
  • hh - zákon ArchZ (499/2004) jsem zkusil prohledat, ale ten mi v této otázce nic nového nepřinesl. Na váš podnět jsem se pokusil prohledat i další vyhlášky, ale tostal jsem se do oblasti, kde už jsem měl problém porozumět každé jednotlivé větě – tedy tam to vzdávám, bo vydaná energie převyšuje moji touhu po šlápnutí na krk ouřadovi.
  • fu - díky, tohle psaní si schovám na deštivé večery. Ohledně č.j. to opravdu vypadá, že by tam mělo být, ale zároveň se ale neopírá o žádné zákony, takže to klidně může být chybný výklad.
IP zaznamenána