30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla  (Přečteno 2714 krát)

slusny_obcan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla
« kdy: 05 Června 2018, 08:27:52 »

dobre rano,

udelal jsem takovou blbost, jel jsem vyhrazenym pruhem pro MHD, na konci cihala hlidka
jelikoz tam meli uz jinou korist tak me nenapadlo nic lepsiho nez na to slapnout a ujet :(
prislusnika jsem neohrozil, stal uz za autem, akorat jsem trosku pridal takze pokud stihli zapnout radar asi pruser, ale tomu neverim

pak jsem se jiz zaradil do rady aut a pokracoval normalne, zadna honicka nikdo me ani nesledoval

co me zarazi, ze i kdyz je aut psane na firmu (PO) prisla vyzva do datovky me jako FO, jsem jediny jednatel

je velika pravdepodobnost, ze me maji natoceneho na kamere, nebot auto jim tam stalo

premyslim, zda me na tom zaznamu identifikovali, jako ridice, nebo to jenom zkousi

prikladam anonymizovanou vyzvu


premyslim, jak postupovat, am vyuzit sit nahlizecu, nebo je prislis brzy ?

dekuji moc za pripadne rady

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2018, 08:40:19 »

Jelikož se v jiném vláknu profilujete jako expert na struktury obchodních společností, evidentně máte v jednání s úřady, dohledávání a porozumění právním předpisům atp. nějaké netriviální zkušenosti. Tak byste mohl jít trochu do sebe, nepokládat 1000x zodpovězený dotaz a nejdřív si tu něco nastudovat.

Výzva je od PČR => ignorovat. Pokud vás identifikují podle záznamu/fotek, nemá stejně PČR jinou možnost než věc buď vyřešit blokově, nebo předat úřadu, tedy pokud nechcete platit pokutu, je úplně zbytečné tam chodit. Pokud vás identifikovat neumí (nebo s tím nikdo nehodlá ztrácet čas), tak stačí se s PČR ani úřadem nebavit, evidentně nejde o zastavení/stání ani porušení pravidel PPK zjištěné prostřednictvím automatizovaného prostředku, tedy sprdel z toho být nemůže.
IP zaznamenána

slusny_obcan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2018, 09:12:23 »

zdravim, pokud jsem ve vedlejsim vlakne nekoho popudil, tak se omlouvam, uvedene struktury pouzivame spise k danovym ucelum, puziti pro tuto oblast me pouze napado jako vedlejsi bonus

ja se priznam ze jsem levej na hledani na forech, obcas i na google, proste za prve nejsem schopny vymyslet spravny dotaz pro hledani (google) a na foru se zase ztracim v helmutech deadmutech a poodobnych pojmech

proto nabizim nasledujici, byl by nekdo ochotny se se mnou potkat a samozrejme za predem domluvenou odmenu, mi vse objasnit
tzn vyzva igniruji nemuzu byt predveden, helmut EUzemec, odvolani odpor, nahlizeni do spisu ... podle me to da max hutnou hodinku

jeste jednou se omlouvam, ale opravdu se zde ztracim ctu porad dokola a asi nedokazu si vse poskladat do jednoho celku

klidne muzu obcas nekomu pomoci s nahlednutim do spisu Praha a praha vychod abych byl komunite platny

pokud by nekdo mel zajem budu opravdu vdecny a odmena ho nemine, predem dekuji !   
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2018, 09:26:17 »

Podívejte...k čemu by bylo ztrácet s vámi hodinu času, když jste evidentně podezíravý k zdejším radám. Od hh jste dostal jasnou radu, tak se jí řiďte, nebo si najměte právníka. Pro hluchoslepé ještě jednou - na výzvu PČR nereagujte a vyčkejte až vám něco přijde z úřadu. Kdyby se náhodou stalo že voda teče do kopce a přecijenom by vás předvedli, tak na služebně s odkazem na Listinu práv a svobod odmítněte k věci cokoliv vypovídat.
IP zaznamenána

slusny_obcan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2018, 09:44:38 »

jak myslite podeziravy ?

ja si cenim informaci na tomto foru, akorat je proste neumim spravne pouzit

ztracet hodinu casu bych chapal, pokud bych zadal info zadarmo, ale ja nabizim odmenu, a to nemyslim par usmoulanych stovek ...


jinak dekuji za radu, chapu zatim spravne

jenom me dost udivilo ze obeslali me jako FO a ne PO jako byva zvykem ve 100% pripadu predtim

pan HH pise " Pokud vás identifikovat neumí (nebo s tím nikdo nehodlá ztrácet čas)"

jezne me to prislo na FO z toho mam vitr, ze me prave identifikovali

co znamena zkratka PPK ?


diky a jeste jednou sorry za natvrdel dotazy
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2018, 10:06:35 »

Jestli si myslíte, že nějak zlepšíte dojem sebekritikou, tak si to klidně myslete, pokládejte natvrdlé dotazy, a minimálně u mě si tím čerpejte kredit - až pak časem budete řešit skutečný problém a položíte zajímavý dotaz, budete už mít přečerpáno.

ZPPK je poměrně ustálená zkratka zákona o provozu na pozemních komunikacích (zákona o silničním provozu), 361/2000 Sb. - PPK si z toho již snad odvodíte

K postupu policie 2 poznámky. Především je bláhové z toho, že policie postupuje nějak (např. zde doručuje jednateli do jeho DS jako FO, nikoliv do DS PO) dovozovat dalekosáhlé závěry, lze-li něco vysvětlit jak tupostí, tak ďábelským plánem, v případě PČR platí zpravidla to první.

V konkrétním případě ale zřejmě PČR postupuje správně. Zjistila podezření z nějakého přestupku a pokouší se jej prošetřit, k čemuž vás předvolává podle § 61 PolČR. Toto ustanovení mluví o osobě, ale z kontextu je jasné, že se tím myslí fyzická osoba (právnická osoba by se blbě dostavovala, předváděla atp.). Tedy PČR si pravděpodobně na základě RZ z registru zjistila provozovatele, v OR našla jednatele, a toho předvolává jako fyzickou osobu, o které se vcelku oprávněně domnívá, že může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení pachatele přestupku.

Možná si to pletete s výzvou provozovateli podle § 125h ZPPK (výzva k úhradě určené částky, v místním slangu odpustek). To je úkon určený provozovateli, tedy pokud jím je PO, patří do její DS.

Každopádně platí výše uvedené, s policajty se nebavíme.
« Poslední změna: 05 Června 2018, 10:14:47 od hh »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:dotaz, nerespektovani pokynu k zastaveni vozidla
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2018, 11:20:23 »

ja se priznam ze jsem levej na hledani na forech, obcas i na google, proste za prve nejsem schopny vymyslet spravny dotaz pro hledani (google) a na foru se zase ztracim v helmutech deadmutech a poodobnych pojmech

Krátký návod.. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0
je to bod "výzva policie a nebo strážníků k podání vysvětlení"
IP zaznamenána