30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu  (Přečteno 3639 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Zdravím v tento teplý den a mám dotaz k vedení správního řízení, byť ne ve věci dopravní.

V rámci mého vyjádření se před vydáním rozhodnutí jsem orgánu suše napsal, že požaduji nové jednání, protože protokol z předešlého jednání neodpovídá audio záznamu + chci opet vyslechnout příslušníky. SO mi ale doručil usnesení, ve kterém mi ukládá povinnost do 10 dnů předložit pořizovaný audio záznam.

Odvolává se na Zákon č. 499/2004 Sb., §2, písmeno d) a pak na §53 správního řádu. Na odvolání mám 15dnů, v poučení se dovídám, že odvolání nemá odkladný účinek a že nepředložením listiny se vystavuji možnosti pokuty 50tis a to opakovaně.

Samozřejmě, nemám problém audio předložit, byť se s nima zahraju, neukládají mi formát, nosič, ani způsob, takže to chvilku potrvá, třeba jim je v jednom z pokusů vytisknu jako vlny, pošlu na mini discu, video kazetě, nebo to nepůjde přečít z media, nebo to pošlu jako odkaz na stažení vytištěný na paíru a podobně, čímž si povinnost předložit snad splním. No a když už to bude technicky použitelné, bude tm hodně balastu. Připravit jim to bude samozřejmě technicky náročné, takže si možná vyžádám čas + mám teď zaplaceny jízdenky mimo republiku a vracím se po termínu, který mi SO uložil.

Spíše mě zajímá, jestli je toto v pořádku. Audio jsem původně chtěl použít do odvolání (již druhého, v prvním kole jim to SO2 smetl a vrátil), takže by se tam stejně dostalo, ale pořizoval jsem ho pro své potřeby, nijak jsem jim neoznamoval, že ho pořizuji.

Díky za názory.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2018, 19:57:28 »

Není to v pořádku, pokud jde o sankční řízení, ostatně v §§ 53 a 54 SprŘ je přímo zakotvena možnost odmítnutí ze stejných důvodů, ze kterých lze odepřít výpověď (a to může obviněný v přestupkovém řízení bez dalšího). Analogicky srov. např. II. ÚS 255/05.

Pokud jde o jiný druh řízení, tak teoreticky k předložení záznamu může úřad nutit i účastníka, ale nemůže nutit k nesplnitelné povinnosti, např. se záznam může poškodit/ztratit, stejně jako se to s železnou pravidelností děje policii, pokud omylem zaznamená něco, co odporuje jejím zájmům ... Tím samozřejmě nepřicházíte o možnost jej v budoucnu náhodou opět najít.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2018, 00:15:11 »

Jestli to chápu správně, tak správní orgán by mohl chtít nahrávku (kromě buzeračních důvodů také) proto, aby posoudil oprávněnost vaší námitky o nesouladu protokolu se skutečným stavem. Možná se mýlím, ale pokud nahrávku nevydáte, tak námitku možná zamítnou a pokud byste totéž později chtěl uplatnit o odvolacího orgánu, tak ten by mohl chtít to otočit na obstrukční důvody.

Současně ale chápu, že pokud v záznamu jsou ještě nějaké další perly, dává smysl si procesní strategii hlídat a nevydávat zbraně zbytečně z ruky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2018, 07:05:12 »

Já bych jim to dal tak o dva dny později, než je v termínu uvedeno.
Pokud k tomu nepřihlédnou  s tím, že máte povinnost jim to dát podle jejich nařízení, tak bych jim to pak omlátil o hlavu.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2018, 08:22:30 »

Také je možné jim poskytnout pouze vybrané vhodné části záznamu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2018, 11:31:14 »

Nevím jak je to přesně formulováno, ale pokud tam není doslovně napsáno, že máte vydat celý průběh, vyhrábl bych z toho nějaký kousek, který podporuje vaše tvrzení a poslal jim ho. Zbytek by ch si nechal na ÚJ.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2018, 12:14:40 »

Děkuji všem a ano, mám v plánu dát tak 2-3 úseky a ještě si pohrát s formátem/způsobem předání. Jestli to pošlu opoždeně, to nevím, ale jenom tak pro srandu se odvolám i tak.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2018, 14:23:46 »

no, nepřežeňte to, aby to nebylo dvojsečné. SO může pak důkaz vyhodnotit jako „nečitelný a tedy neprůkazný“…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Usnesení SO o povinnosti předložit listinu k provedení důkazu
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2018, 14:30:15 »

Tak i kdyby ho nedostal SO vůbec, tak druhý důvod pro nové jednání je snad podstatnější. Ja to první přizval SO přîslušníky a nedal mi o tom předem vědět, takže jsem se nemohl připravit. A i kdyby nové jednání nebylo, tak žádná škoda, jde jenom o čas. Akce neuposlechnutí výzvy je pomalu 2 roky stará bez pár týdnů. Je to jenom kočkování, jde o snad 2tis včetně poplatku za pobavení se.
« Poslední změna: 01 Června 2018, 14:31:58 od swenak »
IP zaznamenána