30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Konzumace alkoholu na veřejnosti  (Přečteno 4348 krát)

dank

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Konzumace alkoholu na veřejnosti
« kdy: 31 Května 2018, 13:35:24 »

Zdravím,
tohle je můj první post, pár měsíců to tu zběžně pročítám, skvělá studnice nedocenitelných informací. Díky!

K věci: minulý měsíc mě a pár kamarádů odchytli 3 stateční příslušníci obecní policie na malém městě, kteří z kamerového systému dospěli k názoru, že na veřejném prostranství přes zákaz konzumujeme alkohol (upřímně jsem netušil že tohle funguje někde mimo centrum Prahy). V ČR jsem byl na otočku, trochu jsme se s kamarády navrátili do gympláckých časů, atd., příležitost tvořit dopravní excesy teď nemám, tak jsem se chytil tohohle jako možnosti okusit správní řízení. Nejsem si 100% jistý zda to půjde uhrát, ale nechci se dát bez boje.

Co se zatím stalo:
28.04.2018 údajně spáchán přestupek
09.05.2018 doručen příkaz do DS
09.05.2018 poslána žádost o kompletní spis podle InfZ
17.05.2018 podán odpor
18.05.2018 doručen "spis" do DS

Spis píšu v uvozovkách, protože přílohami datové zprávy byly pouze dopis, že zasílají "kompletní kopii spisu" (ha), oznámení MP a 4 příkazy (totožné až na adresáty, přikládám pouze jeden). Žádná soupiska, žádné číslování stran.

Mám teď dva dotazy:
1. dá se z toho co poslali usoudit, že je spis nějak vadný? Liší se v tomhle ohledu nějak vyžádání spisu přes InfZ a nahlížení podle SpŘ? Jen pro úplnost, v žádosti jsem uvedl jak spisovou značku, tak číslo jednací z příkazu.
2. pokud je spis vadný, mám podat stížnost, nebo udělat přepadovou nahlížecí akci a pokud bude spis v nepořádku, uvést to do protokolu? To by se mi povedlo nejdříve 18.6.

Nikomu nedali dýchnout, nebyli jsme na šrot a údajnou lahev Jacka mohli strážníci vidět pouze na kameře, což nám několikrát triumfálně sdělili. Nevím jak přišli na to, jak píší v oznámení, že jsme se ke konzumaci přiznali, jediné k čemu jsme se přiznali je, že jsme o vyhlášce nevěděli. Nebyli jsme požádáni o podání vysvětlení, natož poučeni. Moje obava je, že si to nesmyslné přiznání vzájemně dosvědčí. Začal jsem bohužel nahrávat až když měli v rukou občanky.

Omlouvám se všem daňovým poplatníkům za to, že mi ledový čaj chutná pouze z hranaté lahve :(

Děkuji.
« Poslední změna: 23 Července 2018, 18:41:45 od dank »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2018, 13:54:16 »

Je ve spisu nějaký záznam z videokamer strážníků, kterým tvrdíte to, co je v záznamu?

Jinak lze tvrdit, že mají v celém řízení drobnou chybu. Tvrdí, že jste pili Jacka Danielse, ale přitom prokazují, že jste pili něco z něčeho, co na kameře vypadá jako láhev od Jacka Danielse.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2018, 14:01:19 »

A ostatní kamarádi na místě podepsali příkazový blok? Jestli ne, tak musí stačit trvat na ústním jednání s návrhem na jejich výslech, neboť dosvědčí, že v lahvi byl nealkoholický ledový čaj a že přiznání si opičáci vymysleli. Na bordel ve spisu bych předem neupozorňoval, to se vždycky hodí do případného odvolání.
« Poslední změna: 31 Května 2018, 14:24:45 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2018, 15:08:55 »

Bohužel spousta měst má podobné vyhlášky, které podle fantazie zastupitelů měly sloužit k vytlačení alkoholiků z center měst. Jak to dopadlo a na koho to dopadlo, vidíte sám.

Např:  http://www.rokycany.cz/vyhlasky-a-narizeni/ds-49972 nebo https://www.novyjicin.cz/tiskovezpravy/vyhlaska-zakazuje-i-pouhe-drzeni-otevrene-lahve-s-alkoholem/
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2018, 15:36:55 »

A nezbylo vám ještě trochu černého čaje v lahvi od Jacka Danielse? Zřejmě se v těchto horkách už zkazil. černý čas v lahvi normálně shnije, což je důkaze, že je to opravdu čaj beuz obsahu alkoholu. Že byste to přinesl na úřad jako důkaz, byla by sranda, nutit je k tomu čuchat, že to je opravdu zkažený čaj...

Já osobně pořádně nechápu §49 odst. (1) správního řádu. Respektive jeho praktické používání pro dosažení ÚJ ze strany účastníka. Co napsat úřadu nějaký milý obecný dopis, že ve věci téa té chci uplatnit svá práva na ústním jednání, konaném nejlépe dne v hod. ??
A pak se jim tam přijít vysmát.
Samozřejmě je možné si o tom jen dopisovat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

dank

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2018, 22:59:34 »

Je ve spisu nějaký záznam z videokamer strážníků, kterým tvrdíte to, co je v záznamu?
Záznam ve spisu není, pokud se za spis dá považovat to co mi poslali, je tam jenom oznámení MP. Jestli ještě něco pošlou, řeknu si o něj

A ostatní kamarádi na místě podepsali příkazový blok? Jestli ne, tak musí stačit trvat na ústním jednání s návrhem na jejich výslech, neboť dosvědčí, že v lahvi byl nealkoholický ledový čaj a že přiznání si opičáci vymysleli. Na bordel ve spisu bych předem neupozorňoval, to se vždycky hodí do případného odvolání.
Na místě ne, ale AFAIK nikdo nepodal odpor. Výslech kamarádů bych si radši nechal jako poslední možnost, nemyslím si že by měli příliš pochopení

A nezbylo vám ještě trochu černého čaje v lahvi od Jacka Danielse? Zřejmě se v těchto horkách už zkazil. černý čas v lahvi normálně shnije, což je důkaze, že je to opravdu čaj beuz obsahu alkoholu. Že byste to přinesl na úřad jako důkaz, byla by sranda, nutit je k tomu čuchat, že to je opravdu zkažený čaj...
Hehe, ti měšťáci nás tak hrubě přerušili, že jsme neměli šanci čaj dopít. Vezmu jim ho ukázat na výslech
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2018, 00:00:13 »

Přinést jim ten shnilý čaj je skvělý nápad. Důležité je to navrhnout jako důkaz, musí se tím pak zabývat a případně to nějak rozumně rozporovat.

Koukněte se do sítě nahlížečů, jestli tam v okolí není dostupný někdo, kdo by jim tak trochu rozčísnul jejich zasněný úřední klid.

Že kamarádi neposali odpor, to vám zrovna moc nepomáhá, ale naštěstí nikdo nezaplatil blokovou pokutu – to by už problém byl. Pokud nechcete kamarády tahat na výslech, tak alespoň můžou na úřad poslat písemné vyjádření, ve kterém striktně odmítnou, že by pili alkohol a současně sdělí, že se k tomu dále odmítají vyjadřovat s odovláním na 37 LZPS – to by mělo posloužit jako prevence, aby bylo pozváni, ale pro vás to bude opět velmi silný důkaz.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2018, 20:22:21 »

Může čaj shnít? Vím, že sladký čaj může začít kvasit. Abyste tam nakonec opravdu nepřinesli alkohol. :D
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Konzumace alkoholu na veřejnosti
« Odpověď #9 kdy: 04 Června 2018, 10:02:29 »

Může čaj shnít? Vím, že sladký čaj může začít kvasit. Abyste tam nakonec opravdu nepřinesli alkohol. :D
Když nebude oslazený nemá co kvasit, ale zkazit se a plesnivět bude. Občas to vídávám na chalupě když po týdnu přijedeme a někdo tam minule nechal hrnek s čajem.
IP zaznamenána