30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Krátkodobé havarijní pojištění  (Přečteno 3873 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Krátkodobé havarijní pojištění
« kdy: 29 Května 2018, 19:34:03 »

Chtěl bych uzavřít krátkodobé havarijní pojištění (určitě méně než dva měsíce). Standardní krátkodobé havarijní pojištění mi přijde jako ekonomický nesmysl a tak uvažuju o ročním a jeho předčasném ukončení do 2 měsíců od uzavření smlouvy dle NOZ 89/2012 Sb., § 2805 a)

Otázka na kterou jsem nenašel odpověď je, jak se počítá nespotřebované pojistné? Je to něco jako roční pojistné*(dnů v roce-dnů pojištění)/dnů v roce? Tedy při ročním pojistném 6000Kč zaplatím za měsíc cca 500Kč?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Krátkodobé havarijní pojištění
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2018, 23:55:59 »

Pojem "nespotřebované pojistné" je něco jako "stavebko", "správko", "životka" atd.. ...
Využijete-li možnosti odstoupení v 2 měsíční lhůtě od uzavření smlouvy, pak to bude reálně kalkulováno jako 365/365, případně metodou 12x30 atd.  - tedy ta vaše "pětistovka".

Lze vést diskusi o tom popsaném ekonomickém nesmyslu - tou vaší metodou si nikdy nevyjezdíte bonus a budete tam platit z vyššího základu. Taktéž budete-li mít pojistnou událost, s velkou jistotou vám bude účtováno celé roční pojistné. Mám též trochu pochyby, jestli tento postup budete moci u jednoho pojistitele uplatnit více než jednou.

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Krátkodobé havarijní pojištění
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2018, 10:59:42 »

Díky, ano o těchto ostatních možných problémech vím, ale je to pro mne poměrně výjimečné řešení.

Spíše počítám, že k pojistné události nedojde. A i v případě, že k ní dojde a pojišťovna si nechá celé roční pojistné, tak to prostě beru jako vyšší spoluúčast.

Nějaký bonus se mi při simulacích převedl z povinného ručení.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Krátkodobé havarijní pojištění
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2018, 12:13:40 »

Doufám, že vozidlem není motocykl. Pokud ano, pak to chápu - obecně je kalkulační vzorec koncipován dle principu "každá motorka to jednou položí" a bývá to raketa.
Pokud je to ale něco na způsob "jednou a dost"- pak to jde použít.
« Poslední změna: 30 Května 2018, 12:18:14 od gumidos »
IP zaznamenána