30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva vlastníkovi-rychlost  (Přečteno 6238 krát)

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Výzva vlastníkovi-rychlost
« kdy: 28 Července 2014, 17:39:02 »

Ahoj,
tak do delší době mne opět zastihla na poště zásilka od milostivého státního aparátu, tentokrát od samotné PČR Praha 4, Kongresová. 

Tvrdí že mým vozidlem byl spáchán přestupek dle §125c / 1/f/4 zák 361/2000 (ul. 5. května, 9, Praha 4) a předvolávají mne k podání vysvětlení dle § 61/1/a zák. č. 273/2008.
A samozřejmě tučně uvádí, že se musím dostavit osobně, že písemně to neakceptují.

Nějak jsem ovšem z toho nepochopil, o co vlastně jde a moje úvaha je následující:

Zatím nejde o SPRDEL (to by asi přišla rovnou výzva k platbě), takže nejsem ani sto rozpoznat, zda to změřili automatickými prostředky nebo fyzicky policajti. Tím že mne tam chtějí mermomocí dostat osobně počítám s tím, že mají nějaké foto a chtějí mne na místě konfrontovat.

Jak to vidím mám tyto možnosti:
a) Vykašlat se na to, spoléhat že mne nepředvolají, že v Praze mají dost jiných ptáčků k oškubání.
b) Jít tam a vidět co vytáhnou - pravděpodobně odmítnout výpověď, pokud to nebude z auto systému a pokud tam nebude můj ksicht jasně rozpoznatelný.
c) I přes varování jim písemně poslat odmítnutí výpovědi.

Nějaké názory, doplnění?
Je nějaká šance vidět co na mne mají dříve, než tam dojdu, abych mohl předem vyhodnotit, zda to není prohraný boj?

předem díky
T


IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi-rychlost
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2014, 17:53:11 »

odeslat lejstro
Odmítám podat výpověď podle paragrafu 60 zákona 200/1990sb.

zároven přiložit žádost o kopii spisu dle infz
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva vlastníkovi-rychlost
« Odpověď #2 kdy: 28 Července 2014, 18:06:25 »

Výzvu z Kongresovky (a od fízlů obecně) ignorovat. Konkrétně v Kongresovce je velká šance, že se už nestane nic, maximálně po několika týdnech/měsících zopakují výzvu.
IP zaznamenána

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi-rychlost
« Odpověď #3 kdy: 28 Července 2014, 18:53:50 »

OK, díky, kašlu jim na to. Uvidíme jestli se pochlapí a odvedou mne někam v klepetech  ;D
IP zaznamenána

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi-rychlost
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2014, 14:39:45 »

Tak skutečně po pár měsících přišla druhá výzva. Počítám, že nejlepší bude opět ignorovat?
Co může teoreticky nastat potom?
Mému postavení v práci by zrovna nepomohlo, kdyby mne tu čekali s klepety :) je tohle reálný scénář?
díky
T
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva vlastníkovi-rychlost
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2014, 16:16:07 »

Tak skutečně po pár měsících přišla druhá výzva. Počítám, že nejlepší bude opět ignorovat?
Co může teoreticky nastat potom?
Mému postavení v práci by zrovna nepomohlo, kdyby mne tu čekali s klepety :) je tohle reálný scénář?
díky
T

Já bych si prostudoval toto : http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0

a napsal něco jako :


Tímto Vám sděluji, že v souladu s ust. § 60 odst. 1 zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve věci odmítám podat vysvětlení, neboť by mně nebo osobám mně blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek.

Jelikož vysvětlení nepodám, je bezpředmětná i má účast na ústním jednání, která není nutná k provedení jakýchkoliv úkonů (viz ust. § 59 správního řádu a nález Ústavního soudu ze dne 18. 2. 2010, sp. zn. I. ÚS 1849/08, zejm. body 23 a 26). Tímto tedy zároveň sděluji, že se k ústnímu jednání nedostavím.
IP zaznamenána