30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní databáze telefonních čísel. Je to legální?  (Přečteno 7872 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Policejní databáze telefonních čísel. Je to legální?
« Odpověď #15 kdy: 30 Května 2018, 14:37:52 »

Telefonický kontakt s fízlem jsem mimo jiné řešil tady
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Policejní databáze telefonních čísel. Je to legální?
« Odpověď #16 kdy: 30 Května 2018, 15:05:27 »

A jak fízl prokáže, že mluvil se správnou osobou? To, že někdo zavolá na mé číslo neznamená, že zvednu já. Zvedne třeba žena, syn, ožralý kamarád na chatě a bude tvrdit, že jsem já. Při osobní účasti a to jak na stanici PČR, tak u SO po mně chtěli vždy OP. Když jsem ho třeba hlídce nepředložil, což nemusím, ale dle sdělených údajů jsem nebylo dohledán (aby taky jo, sdělil jsem jméno neexistujícího cizince), tak hned na stanici a identifikace.

Před asi 25ti lety mi taky volali, zvedla žena a chtěli mě ne jako pana Jmeno Prijmeni, ale pouze kamarada Jmeno. Žena myslela, že nějaký můj blbý kamarád nemá vychování, předala mi to a hle, fízl mi chce doručovat soudní obsílku, nebo co to bylo a neví kam.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Policejní databáze telefonních čísel. Je to legální?
« Odpověď #17 kdy: 30 Května 2018, 23:20:17 »

Mail je v pohodě. Pokud se to nehodí, dá se to zapřít.
Na zbraních sice taky chtěli telefon a mail pro snazší vyřízení, ale i když vypadají fajn, pořád mají stejný čepice jako ti ostatní, takže si musí vystačit s datovkou. Pro pár dnů čekání přece nebudu dávat fízlovi mobil.
no já tam chodím mimo úřední hodiny a to nemaj ani uniformy
jsou v civilu
ano, prudit umí každý, to se podle mě doučuje už Pod Táborem, ale je to trochu jiná sorta, páč potkavaj zhruba stejně naladěný lidi
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Policejní databáze telefonních čísel. Je to legální?
« Odpověď #18 kdy: 31 Května 2018, 12:36:38 »

Moje otázka tedy zní: Existuje nějaký konkrétní judikát, na který by se dalo odvolat, že předvolání telefonním hovorem na číslo, ze kterého jsem dříve volal na tísňovou linku, není řádným předvoláním?

Možná by to ustáli když potvrdíte že jste s nimi mluvil a pochopil co chtějí a přesto se nedostavil..

ale když nebudete spolupracovat tak neprokážou že mluvili s vámi a ne s někým jiným.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Policejní databáze telefonních čísel. Je to legální?
« Odpověď #19 kdy: 31 Května 2018, 13:11:11 »

ridic: V jaké fázi a v jakém stavu je trestní řízení, ve kterém měla být provedena rekognice? Jaké procesní postavení jste měl v době, kdy se vás pokoušeli telefonicky předvolat (obviněný, podezřelý, svědek ...)? Obecně vzato byste otázky týkající se zákonnosti postupu OČTŘ neměl klást zde, ale svému obhájci.
IP zaznamenána