30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Únik informací  (Přečteno 2543 krát)

Coltrane

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Únik informací
« kdy: 21 Května 2018, 23:33:41 »

Čau.
Nedávno jsem začal řešit zlitý puberťáky, kteří způsobili opakovaně škodu na mém majetku (naháněl jsem je nasranej s kladivem v ruce, necyhtil, proto přes PČR). Když jsem to jel nahlásit, řekli, že se tím zabývat nebudou, že se nejedná o žádný přestupek (co že?), klasicky by byl pachatel neznámý, když jsem trval na kamerovým záznamu z náměstí, řekli, že to bude stejně k ničemu. Po dvacetiminutovém dohadování jsem odešel nasranej a bez úspěchu.
Nelenil jsem, další pracovní den jsem se vydal na krajské SZ - skvělý, po tomhle se začali konečně zajímat o případ a teď ten problém. Asi je to nasralo natolik, že se začali rejpat v mojí minulosti, která s tím absolutně nemá nic společnýho. Měl jsem 1 rok podmínku, která mi dávno skončila. Tahle informace se dostala až k sousedům (se sousedy se spíše neznáme, bydlíme tam krátce). Z jednoho dokonce vypadlo, že kamarád dělá u PČR, tak to ví od něj.
A teď ta otázka, jak tohle řešit? V podstatě ke všemu mám zvuk. nahrávku, takže dokazování nebude problém.
Doporučení ombudsmana je, podat stížnost na ředitelství policie.

Máte někdo jiný, lepší nápad jak nebo jestli vůbec řešit?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Únik informací
« Odpověď #1 kdy: 21 Května 2018, 23:55:40 »

Udělejte grilovačku a pořiďte si triko s nápisem  "Byl jsem v podmínce a Kajínek je kámoš".
To, jak si to vykomunikujete u sousedů, je Váš boj. Jen bacha, nechat někomu vytéct mozkomíšní mok do kanálu proto, že Vám posprejoval barák / proběhl se po střeše vozu je super nápad, který Vy i Vaše rodina můžete každodenně třeba 15 let oceňovat. Možná i víc. Kladivo je hodně zlý.

IP zaznamenána

Coltrane

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Únik informací
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2018, 00:24:29 »

Poznámka s kladivem byla jen pro případný rejpaly, kteří by chtěli napsat, proč si to nevyřeším po svým?! Jelikož se pohybujou ve skupině, sloužilo pro sebeobranu, ale to je jedno.
Z odpovědi teda vyplývá, že nemám nic řešit? Policie ať si dál ventiluje informace o osobách, se*ou na mlčenlivost a dále společensky shazujou ostatní lidi včetně mě?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Únik informací
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2018, 07:30:40 »

Obor vnitrni kontroly je vhodny tak pro pokarani nalezite neuctivych fizlu k rediteli, pokud na ne maji policeno prijdou o premie na nejakou dobu 1/4,1/2,1 rok.
Premie dostavaji predevsim bezcharakterni ku... lysajici se nadrizenemu, zbytek co vim chce mit jen klid, tak tamer zadne premie(OO) nedostava.

Prikryli vetsi veci, nez ze fizlove prozradili, ze jste byl v podmince.
Do Vasich osobnostnich prav to patrne zasahlo minimalne, zvlast, kdyz to je pravda.
Muzete zadat UOOU o prosetreni, ale ten obvykle take dela prd.
« Poslední změna: 22 Května 2018, 07:40:19 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Únik informací
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2018, 12:11:27 »

... Měl jsem 1 rok podmínku, která mi dávno skončila. Tahle informace se dostala až k sousedům (se sousedy se spíše neznáme, bydlíme tam krátce). Z jednoho dokonce vypadlo, že kamarád dělá u PČR, tak to ví od něj.
Můžete si od Rejstříku trestů (žádostí podle § 12 zákona 101/2000 Sb.) zjistit, kdo si nechal udělat opis vašeho záznamu a proč. A podat na PČR stížnost, případně chcete-li hrát tvrdě, tak TO na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání TČ neoprávněného nakládání s osobními údaji podle § 180 TZ (s popisem toho, co uvedl soused o „kamarádovi“ od PČR, ale netvrďte, že by to měl spáchat přímo ten kamarád, i kdybyste věděl, o koho jde, to ať si orgány prošetří samy). Nepočítejte s tím, že by někdo byl citelněji potrestán (případné TO bude v každém případě odloženo), ale řešit se to bude a minimálně k pojebu dojde.

Dalšímu šíření informace o vašem zahlazeném odsouzení nelze bránit, je-li to pravda a bude-li se informace udržovat tím, že si to lidi mezi sebou řeknou. Určité možnosti by byly, kdyby to někdo začal šířit online (viz tzv. právo být zapomenut).
IP zaznamenána