30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla  (Přečteno 3712 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« kdy: 19 Května 2018, 18:42:30 »

Dostal se mi do ruky případ údajné nehody (parkovačka, nějaký škrábance, aniž by se kdokoli kohokoli pokusil kontaktovat, tak prostě rovnou dorazilo předvolání k objasnění ve věci dopravní nehody :D to sou dneska lidi, co? osoba provozovatele si není ničeho vědoma, takže nehodlá stahovat kalhoty).

Poněkud mě tam zarazila formulka „Pokud možno přistavte k ohledání osobní vozidlo…“ To jako co? V zákoně o opicii nic takovýho není, mají na něco podobnýho nárok? Hrozí něco v případě, že na ně bude sráno? Hrozí maximálně předvedením při nedostavení se.

A mají nárok po předvolaným chtít techničák, ZK a řidičák? Dyť neví, kdo řídil, tak co to zkouší za show? Celý mi to smrdí snahou aby si provozovatel na místě pokud možno sám navlíkl chomout, přiznal se i k tomu, co neudělal a zaplatil pokutičku+ho následně stáhla pojí-štěnicovna jako viníka. Vidím to na poučení předvolané osoby mj. ve smyslu, že nebude nikomu nic dávat, neboť tady máte ovčanku jako průkaz totožnosti a platné údaje o vozidle a papírech vidíte ihned v registru. Vozidlo v tu dobu neřídila, o žádné nehodě nic neví, nikdo ji s ničím nezkontaktoval, v tento moment rovněž neřídí a tak není důvod mít doklady u sebe a někam je nosit. Dále odmítá vypovídat s odvoláním na čl. 37 LZPS.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2018, 21:39:36 »

Není řečeno kdo předvolává.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2018, 22:13:24 »

Spíše mě napadá jiný scénář - někdo má poškozený auto a auto provozovatele bylo viděno v jeho blízkosti. A tak toho dotyčného napadlo provozovatele pěkně "pumpnout" a jediná cesta vede přes PČR. Proto asi tohle...
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2018, 04:25:57 »

Jednou se mi stalo něco podobného. Jel jsem služebním autem a na kruháči to přede mnou zadupnul. Já taky, ale nebyl jsem si jist jestli jsem se s někým malinko neťuknul. Tak jsem za kruháčem zastavil abych se podíval na auto. Tam už nějaké stálo (kvůli němu museli všichni na brzdy), tak jsem vystiloupil, obešel auto a když jsem neviděl poškození tak jsem jel dál.
Cca po dvou týdnech stejný postup jak se zakladatelem. PČR volala na firmu že se má řidič dostavit na podání vysvětlení, daným autem s techničákem a zelenou. No tak nechtěl jsem dělat problémy firmě (auto jsem si půjčoval i na soukromé jízdy) tak jsem tam zašel. Podal jsem vysvětlení co se stalo a policajt obhlídnul auto. Pak mi řekl že ženskou někdo vytlačil (dvoupruhový kruháč) a ona si myslela ze jsem to byl já když jsem tam zastavil.
No nakonec to bylo odloženo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« Odpověď #4 kdy: 20 Května 2018, 06:10:44 »

Není řečeno kdo předvolává.
Přímo opicie, nehody. Ostatně když píšu o zákoně o opicii… :P

Mesec: právě, to zní docela pravděpodobně. Když to výde, tak se zahojí přes pojišťovnu a opicajti po tom taky rádi skočí, co když se jim podaří vohnouta pumpnout a mít čárku, že.
« Poslední změna: 20 Května 2018, 06:14:15 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« Odpověď #5 kdy: 20 Května 2018, 20:31:49 »

Podobnou lapálii řeším s jedním našim řidičem. Náklaďák odstavený na benzince na parkovišti  a řidič na obědě a v těsném sousedství dost významná automotive fabrika s nedostatkem parkovacích míst, takže zaměstnanci nechávají auta na benzince.

  Po pár dnech  telefon  z opičárny, jestli vlastníme vozidlo DAF LF... r.z........ bla, bla, bla.  Vaše řidič měl s vozidlem nehodu. Co to mele ta vopice. Vždyť sedí v kuchyňce a pije kafe. To bude omyl. Sbohem.
 Znovu zvoní ten otrapa. Vy mi nerozumíte, váš řidič před měsícem poškodil voziodlo škoda roomster na benzince tam a tam. Můžete mi dát jeho jméno a telefon. Můžu, ale nedám, sbohem.
 Opatrně a rafinovaně jdu vyslechnout řidiče a zjistit skutečný stav věci.  V podstatě mi sdělil, že tam v tu dobu na té benzince opravdu byl, což sedělo i dle gps, ale že žádného romstera neškrábl, ale že na parkovišti opravdu roomster stál a měl bok škráblý ve výšce, kde by  to Dafem nešlo udělat. V případě kontaktu by ho rovnou vysklil.

Po pár dnech dopis v datovce od SO k určení totožnosti řidiče a vyhrožování sprdelí provozovateli. (tuto fázi mi nejvyšší zatlouk, zřejmě abych se v tom nevrtal) Řidič bez mého vědomí napráskán.

Před třemi týdny přišel řidiči příkaz na 2000 na jeho adresu.
V příkazu stála pěkná formulace. Něco v tom smyslu, že přestupek resp. nehodu zaznamenali bezp. kamery té automotive fabriky. Z videozáznamu je zřejmé, že vozidla stála vedle sebe a když  vozidlo Daf odjíždělo tak je prokazatelně videt, že vozilo roomster se zahoupalo, s čehož lze usoudit, že došlo ke kontaktu obou vozidel. Takže prokázáno!
Takže podán odpor. A čekáme na zahájení, pak vlítnu pro spis a už se těším na tu kinematografii.
 Nelenil jsem a podíval se na místo činu a okoukl kamery a nedělám si iluze, že na tu dálku bude vidět něco skutečně prokazatelného.

Budu zastupovat ve SŘ člověka, zkušeného řidiče-doochodce- old school. Takže mu věřím, že to neudělal. Kdyby to udělal ta se sám přizná.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« Odpověď #6 kdy: 23 Května 2018, 09:52:11 »

Martin623 - vyhrožování sprdelí při spáchání dopravní nehody?
Na kameře by taktéž měla být vidět rozhořčená reakce majitele roomstera, kterému byl jeho mazlík právě odřen....nechte si jí ukázat.
Jinak smekám klobouk před tím vaším řidičem - po měsící si pamatuje, že na benzínce stál roomster s odřeným bokem právě vedle něj.... :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva k PV, donešení dokladů a přistavení vozidla
« Odpověď #7 kdy: 23 Května 2018, 10:12:26 »

Co sem dostal echo, tak vyzvaná osoba se řídila radami a obecnými postupy dle FSM a všechno v cajku. Dokonce že proběhla nějaká estráda s nepodepisováním toho jejich hajzláku o poučení a rytí že nebylo poučeno per huba, či tak něco, prej to byla dobrá show :D Tak zase jedna zkonvertovaná ovečka, snad.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky