30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 2018 - odmítnutí žádosti a nahlédnutí do spisu datovkou  (Přečteno 2532 krát)

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
v době údajného přestupku jsem neřídil. Na základě výzvy k uhrazení jsem požádal o spis datovou schránkou - v minulosti to vždy šlo.
Byl jsem ale odmítnut

Moje žádost byla podle této žádosti:
Vzor zde z fora doplněn o klauzuli týkající se osobních údajů
viz příloha

Odpověď úřadu:
viz příloha

Je možnost žádost přeformulovat a zaslat znovu?
Nebo je jen cesta odvolání k Min. Dopravy (tam se odvolám tak jako tak - nějaké nápady?)
Je nějaký nový vzor info žádosti?

 Paradoxně ve dvou jiných krajích mi to normálně poslali (teď - šlo  o 2 roky staré záležitosti, kde mě zajímalo jak naložili s mým oznámením řídící osoby - pokud to někoho zajímá, nasdílím jinou cestou, takže to beru jako šikanu.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Praha 2018 - odmítnutí žádosti a nahlédnutí do spisu datovkou
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2018, 21:31:27 »

Praha do toho hází vidle už delší dobu a spis nedají. Klidně si budou několik měsíců dopisovat a utrácet za poštovné kvůli jedné stránce ze spisu. Ministerstvo za nima stojí. S datovkou bych je klidně prudil a sázel jedno podání za druhým. Úředník má pracovat. Taky není špatné domluvit více žadatelů a žádat různé dokumety ze stejného spisu. Pokud je ale spis potřeba kvůli obhajobě, tak doporučuji nahlédnout osobně případně využít síť nahlížečů.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Praha 2018 - odmítnutí žádosti a nahlédnutí do spisu datovkou
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2018, 21:33:54 »

Pokud jste účastník (nebo jste zplnomocněn) a máte DS, je asi rozumnější podat paralelně žádost dle InfZ i žádost podle SprŘ §38.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha 2018 - odmítnutí žádosti a nahlédnutí do spisu datovkou
« Odpověď #3 kdy: 15 Května 2018, 21:34:03 »

Možná lepší je volně napsat že budete rád na řešení přestupku spolupracovat, ale potřebujete k tomu vidět materiály ze spisu..

mám i v praxi případ kde jim to obviněný tak poslal.. sice spis neposlali, ale ani nic dalšího a případ hnije  ;D

..a když SO pojede SprDel tak obviněný vytáhne že SO řadu měsíců ignoruje jeho žádost..
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Praha 2018 - odmítnutí žádosti a nahlédnutí do spisu datovkou
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2018, 21:42:21 »

Zkoušel už někdo sdělit, že jeho účelem je skutečně kontrolovat hospodaření s veřejnými prostředky?
Z čeho dovozují, že to není mým účelem?

Já skutečně jsem zděšen, na pozadí skutečných problémů, čím se tento stát a jeho masy úřednic zabývají, zděšen.


Právo na informace, jehož realizace je provedena právě zák. č. 106/1999 Sb., je vědou
správního práva řazeno mezi právní záruky ve veřejné správě (viz Hendrych, D. a kol. Správní
právo. Obecná část. 6. vydání, C. H. Beck, Praha, 2006.), přičemž Nejvyšší správní soud k tomu
v rozsudku ze dne 7. 5. 2008, čj. 1 As 17/2008 – 67, konstatoval, že „právo na informace se řadí
mezi politická práva jednotlivců. Jeho smyslem je kontrola činnosti veřejné správy (resp. tzv.
povinných osob), mimo jiné též kontrola vynakládání veřejných prostředků a hospodaření
s veřejným majetkem.“ Shora popsaný postup žadatele tedy zcela pochopitelně nelze aprobovat,
přičemž je třeba jeho žádost důsledně posoudit v souladu s ust. § 37 odst. 1 věty druhé
správního řádu podle jejího obsahu tak, jak je výše uvedeno.
IP zaznamenána