30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: sprdel a doznaní  (Přečteno 2243 krát)

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
sprdel a doznaní
« kdy: 14 Května 2018, 06:07:17 »

Zdravim vsechny, chtel jsem se zeptat na jednu vec, v soucasnosti resim sprdel, kvuli rychlosti pred datem 1.7.2017, tedy kdy je u sprdele promlceci lhuta az 4 roky a u prestupku jen dva. Od namerene rychlosti uz je to pres rok. Je mozne se ke konci nejlepe po dvou letech nebo tesne pred doznat k tomu, ze jsem vozidlo ridil sam? Jak by pak musel spravni organ postupovat? Tusim, ze podle paragrafu 125g zakona o sil. provozu nesmi urad zahajit jine rizeni po zahajeni sprdele. Je tomu ale skutecne tak, kdyz mym doznanim jsem odpovedny prestupku proti rychlosti a sprdel nemohl nastat, kdyz jsem spachal primarni prestupek? Dekuji za rady.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a doznaní
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2018, 06:52:56 »

Pokud úřad do 60 dnů nezjistí viníka, tak přestupek odloží a zahájí SPRDEL. Je-li rozjeta SPRDEL nikoho už viník nezajímá - ovečkou na oholení je již výhradně provozovatel vozidla.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:sprdel a doznaní
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2018, 12:40:38 »

Je mozne se ke konci nejlepe po dvou letech nebo tesne pred doznat k tomu, ze jsem vozidlo ridil sam? Jak by pak musel spravni organ postupovat?

Když byl zahájen SprDel tak je už řidič nezajímá.
Jestli ještě nebyl zahájen SprDel tak to jde.

Dá se to použít když je starý SprDel ve fázi odpustku a dál se nic neděje a už byl a nebo brzy bude rok od přestupku..
udáte nějakého řidiče.. proti němu už nelze vést řízení protože je promlčeno.. a SprDel nelze zahájit protože mají řidiče.

Podobná taktika jde použít na nový sprdelní přestupek.. když nebylo zahájeno řízení s provozovatelem a promlčení je blízko tak provozovatel udá nějakého řidiče.. udaný řidič bude zdržovat do výročí přestupku a pak řekne že neřídil..
..řízení o přestupku bude zastaveno a sprdelní přestupek je promlčený.

Ale jde to použít jen když není ještě zahájené sprdelní řízení.

Ale když je starý SprDel zahájený víc než rok po přestupku tak můžete argumentovat že je promlčeno podle nového zákona.. ale budete pak muset počkat který výklad vyhraje u soudů.
IP zaznamenána