30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Údajné vyhrožování  (Přečteno 803 krát)

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 142
  • Zobrazit profil
Re:Údajné vyhrožování
« Odpověď #15 kdy: 15 Květen 2018, 12:15:35 »

OK, tedy komise. Předseda by sice měl být právník, ale v souvislosti s tím, že jde o kolektivní orgán, jakou jednání mívají atmosféru (obvykle projednává drobné krádeže, rušení nočního klidu atp.), tak se tam často dějí divné věci. Pro začátek bych si ověřil, kdo v té komisi má zasedat, zda vůbec byl řádně jmenován a především jestli na tom jednání bude komise ve správném složení a ne někdo navíc (na to se totiž často kašle, protože obviněného nenapadne si to kontrolovat, takže tam třeba sedí jen předseda a jako stafáž si vytáhne kohokoliv z úřadu).

Jinak samozřemě platí PřesZ a SprŘ, stejně jako v řízení vedeném úřadem ORP. Úředníci ORP, kde dopravní přestupky představují značnou část agendy, jsou už ale od zlotřilých pyrátů, kteří zkoušejí „trik s advokátem“ či čtou toto fórum, značně vycvičení, takže třeba mají jakž takž v pořádku spis, umí počítat lhůty, sem tam doručí i FO do DS, tuší, jak je to s pořizováním záznamu atd. Přestupkové komise jsou v tomto směru netknuté.
IP zaznamenána

JezeV

 • Příspěvků: 51
  • Zobrazit profil
Re:Údajné vyhrožování
« Odpověď #16 kdy: 16 Květen 2018, 14:15:53 »

Optě zdravím, tak tu máme pokračování. Dnes ve 12 hodin se konalo ústní jednání. Kamaráda sem vybavil nahrávacím zařízení a instrukcemi. Při příchadu na kamaráda čekali tři úřednice, které mi příjde moc rozumu a znalostí nepobrali. Žádné podání vystvětlení dodatečně písemně v dané lhůtě se nekoná, správní řád a jeho paragrafy se používají pouze u soudu, nikoliv u takovétoho řízení a spis ještě není hotový, takže nic nedostal. Nutno podotknout, že kamarád byl na úřadě poprvý a nemá moc zkušeností, takže na něj úřednice tlačili a zatajovali různá práva atp. Dodatečně jsem tedy kamarádovi napsal souvislou větu o tom, aby se na úřad dostavil znova s tím, že žádá kompletní kopii spisového materiálu k danému případu a s nahrávacím mobilem v ruce. Úřednice ihned, že není problém a předala kamarádovi 4 cance papíru. První "úřední záznam o podání vysvětlení" člověka, kterému bylo údajně vyhrožováno - na papíře je jeho celé jméno, adresa, telefon, zaměstnání, číslo občanky atd - žádná anonymizace, nic. Na druhém papíruje podání vysvětlení mého kamaráda, který o ničem neví, není si ničeho vědom, ale daného člověka zná. Další papír je úřední záznam, ze kterého vyplívá, že hlídka PČR byla zavolána na místo pobytu stěžovatele, stěžovatel byl v pořádku a jediné co řekl, že mu bylo skrz hovor vyhrožováno újmou na zdraví od mého kamaráda, že mu do telefonu řekl "že si ho najde, zmlátí ho". Žádný další důkaz, nahrávky hovoru, sms, nic takového. Další papír je oznámení o přestupku. Mimo to se na papíře taktéž nachází to, že stěžovatel má zákaz řízení a tak se nemohl dostavit na OOP PČR, ale PČR musela pro podání vysvětlení k němu. Tedy jediný důkaz (z toho údajně kompletního spisu, který kamarád obdržel) je to, že stěžovateli někdo volal a údajně mu v hovoru vyhrožoval. Žádné IMEI telefonu, nic takového dalšího. Zajímavé také je, že v úředním záznamu od PČR stěžovatel píše, že mu vyhrožoval kvůli expřítelkyni zmlácením a v podání vysvětlení na úřadu zase že to bylo kvůli penězům a vyhrožoval mu smrtí, o přítelkyni ani zmínka, a už je to smrt, nikoliv zmlácení. Docela zmatek má stěžovatel v tom, co se vlastně reálně stalo, to si může vymyslet přece co chce, když to nemá ničím podložené.
« Poslední změna: 16 Květen 2018, 14:36:46 od JezeV »
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 142
  • Zobrazit profil
Re:Údajné vyhrožování
« Odpověď #17 kdy: 16 Květen 2018, 15:02:16 »

Ano, chování komise odpovídá obecné zkušenost popsané výše. I když toto asi bude nějaké nové dno - různých variací sdělení, že spis bude až někdy (v domluveném termínu, po jednání, po uzavření případu ...), už jsem slyšel nepočítaně, ale že správní řád se používá jen u soudu, to trumfne snad jen mé někdejší setkání s úředníkem, který si spletl Slavnosti sněženek se školením, a po mém několikátém upozornění, že porušuje zákon, mi odseknul, že oni to dělají „po lidsku, ne po právu!“

Osobní údaje oznamovatele/poškozeného ve spisu (obecně jakékoliv údaje) být mohou a v režimu nahlížení do spisu jsou dostupné (správní řád ani PřesZ nezná nic podobného např. institutu utajeného svědka). S ochranou osobních údajů (GDPR) to není a priori v rozporu (zákonným důvodem zpracování je výkon veřejné moci) - kdo se ale touto cestou údaje dozví, nemůže s nimi nakládat libovolně (např. je zveřejnit).

Z toho ÚJ je nějaký výstup?
IP zaznamenána

JezeV

 • Příspěvků: 51
  • Zobrazit profil
Re:Údajné vyhrožování
« Odpověď #18 kdy: 16 Květen 2018, 15:12:07 »

Z dnešního jednání je záznam protokolu o ústním jednání s kamarádem, kdy bohužel pod tíhou nátlaku úřednic místo mlčení a odmítnutí vypovídat odpověděl na otázky

1) Znáte pana XYZ? ANO
2) Vyhrožoval jste někdy XYZ že mu ublížíte? NE
3) Hlásil jste na PČR, že někdo mohl manipulovat s vaším telefonem/nabourat se do něj? NE
4) Kontaktoval jste X.Y.2018 pana XYZ v podvečerních hodinách nějakým způsobem? NE

To je vše a tím celé ústní jednání skončilo, protokol nemá ani podpis mého kamaráda, ani dole vypsáno, kdo všechno byl v komisi, zajímavé.

edit: Teď mě napadá, že nepodepsaný protokol je jen ten, co dostal kamarád domů, druhý bude asi podepsaný, ještě se ho zeptám.
« Poslední změna: 16 Květen 2018, 16:09:48 od JezeV »
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 479
  • Zobrazit profil
Re:Údajné vyhrožování
« Odpověď #19 kdy: 16 Květen 2018, 17:03:04 »

... kdy bohužel pod tíhou nátlaku úřednic místo mlčení a odmítnutí vypovídat odpověděl na otázky...
Tohle nikdy nepochopím. Rozumím tomu, že v nějaké nenadálé situaci, na níž není ten dotyčný předem připraven se může někdo domnívat, že mluvením s orgánem si nějak polepší. Nebo si prostě neuvědomí že má mlčet.
Ale pokud někdo jde na UJ náležitě poučen, vybaven odposlechem a přesto omertu poruší !!!??? ......to fakt nechápu.

Nicméně pokud je z nahrávky jasně patrné že vyslýchaný kamarád dal najevo, že se nechce k věci momentálně vyjadřovat a úřednice na něho nějak vysloveně lživě (třeba uváděním neexistujících paragafů podle kterých je povinen a pod) tlačila zvážil bych možnost podat stížhnost na podjatost komise.
IP zaznamenána

vvvvvv

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 870
  • Zobrazit profil
Re:Údajné vyhrožování
« Odpověď #20 kdy: 16 Květen 2018, 20:19:01 »

IP zaznamenána