30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Turbo - provozovatel komunikuje  (Přečteno 6772 krát)

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Turbo - provozovatel komunikuje
« Odpověď #15 kdy: 11 Května 2018, 10:54:51 »

Co bude asi kapanek problem je cela ta situce se seznamenim se s obsahem spisu a dokazovani mimo ustni jednani. Co jsem pochopil, tak vam zaslali vyzvu kseznameni se se spisem a o provadeni dukazu coz je vase pravo, ale neni povine pro SO toto udelat pouze v pritomnosti obvineneho. Tim ze jste se v uvedenem case dostavil a sveho prava byt pri dokazovani jste nevyuzil jim vsak nahralo trochu do karet. Je trochu posetile brat to tak ze v terminu pro dokazovani + par minut bude jiz ve spise protokol o dokazovani, nicmene asi chapu jak jste toho chtel vyuzit, ale spis jste to mel udelat tak, ze prijdete az treba den po tomto ukonu a pak v pripade ze by nebyl ptotokol, by se toho uz mozna dalo využít.

Pokud nepridali zadne dalsi podklady pro rozhodnuti po tom co jste se seznamil, tak nic nebrani tomu provest fokazovani. Protokol o dokazovani jiz neni podkladem a vy jste se bohuzel dokazovani neucastnil i pres pouceni, ktere by ve vyzve melo byt. Pokud nebylo, tak timto operovat muzete, pokud bylo, tak tahate za kratsi konec.

Ale moje logika stoji spis na tom, ze mi dali termin k seznameni se s podklady, toho jsem vyuzil... a az pote provedli dukazy (Ctenim a whatnot) a do spisu o tom zalozili protokol. A tedy spis byl pomerne podstatne upraven / doplnen pote, co jsem se s nim, byl seznamit.
To je dle meho prece nepripustne, ne?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Turbo - provozovatel komunikuje
« Odpověď #16 kdy: 11 Května 2018, 11:29:34 »

Souhlasím s vámi. Pokud si úřad optimalizuje úkony tak, že spojí oznámení o dokazování mimo ÚJ s výzvou podle § 36, a účastník práva podle § 36 využije, tak by si měl SO pohlídat, aby už spis do vydání rozhodnutí nijak nedoplňoval, alespoň tedy ne o věci, o které se následně v rozhodnutí opírá. Není povinností účastníka si toto hlídat či si cokoliv domýšlet, zejména dostavil-li se v určeném čase. Ukáže-li se později doplnění nezbytné, je nutné zároveň poslat novou výzvu.

Problém vidím jinde, postupně se začíná prosazovat názor, že formální procesní provedení důkazů listinami založenými ve spisu není ve správním řízení nutné, že z nich může SO při rozhodnutí vycházet bez dalšího (samozřejmě za předpokladu, že měl účastník možnost se s nimi seznámit a vyjádřit se k nim). Chce-li ale SO postupovat podle tohoto názoru, neměl by lavírovat, tj. např. oznamovat dokazování podle § 51, sepisovat z toho nějaký protokol atp. Sekundárně je pak problém v tom, že i když je doplnění protokolu po seznámení se s podklady jednoznačně vadou v řízení, nemusí být automaticky posouzena jako vada, která měla vliv na správnost či zákonnost rozhodnutí - § 89(2) SprŘ.

Bez ohledu na teoretické názory, vy to samozřejmě v odvolání musíte rozmáznout jako zásadní vadu. Judikatury na podporu striktního dodržení principu zakotveného v § 36, tedy že nelze bez vědomí účastníka použít nic, co se do spisu dostalo po využití daného práva, je hafo, určitě je k dohledání zde na fóru, případně v databázi na www.nssoud.cz. Kdyby v tom protokolu bylo něco konkrétního, tj. nešlo jen o formální rekapitulaci listin a konstatování, že byly přečteny, ale bylo tam třeba i uvedeno, jak je SO hodnotil, co z nich zjistil atp., bude vaše argumentace o hodně silnější, protože to je jasně nová věc, na kterou jste nemohl reagovat (je rozdíl mezi např. pouhou fotkou založenou do spisu a konstatováním OÚO, co má z té fotky za prokázané).
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Turbo - provozovatel komunikuje
« Odpověď #17 kdy: 11 Května 2018, 11:46:39 »

Dekuju. Ano tak jsem to myslel.
Pokud by urad zastaval nazor, ze neni treba dukazy formalne provadet, proc tedy primo v rozhodnuti zminuje, ze tak ucinil, a proc o tom prip. zalozil protokol do spisu...

Pujdu tedy pred podanim odovlani v mezicase zkontrolovat spis, co do nej bylo pripadne vlozeno.
Neco zkusim septas a hodim to sem, treba bude mit nekdo cas se na to mrknout a trochu mi to okomentovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Turbo - provozovatel komunikuje
« Odpověď #18 kdy: 11 Května 2018, 13:19:20 »

Mam docela dilema, zda podat jen blanketni odvolani, nebo hned plne... s tim jak ta krava ignoruje jakekoliv moje zadosti, pochybuju, ze mi posle zadost o doplneni..... a o JmK si taky iluze moc nedelam...

Když výzva k doplnění odvolání nepřijde tak můžete doplnění poslat i sám bez výzvy..

IP zaznamenána