30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 106 - Výzva k udělení souhlasu ke zpřístupnění osobních údajů  (Přečteno 4175 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Někdo (nikoliv účastník) si 106kou požádal o zaslání dokumentu ze spisu, který je proti mě veden správním orgánem. Čekal bych, že v takovém případě úřad dokument anonymizuje a pošle ho žadateli (byť i třeba za poplatek – to teď prosím pomiňme).

Nicméně úřad mi poslal pamflet „Výzva k udělení souhlasu ke zpřístupnění osobních údajů“, ve kterém mě vyzývá, abych k tomu udělil souhlas.

Chtěl bych se v tom porýpat a sdělit úřadu, ať mě s tím neobtěžuje a postupuje podle … (nemůžu najít nic, podle čeho je přad povinen provést anonymizaci a žádosti vyhovět). Změnila se nějak legislativa v téhle věci, nebo tam byl vždycky prostor, ve kterém si každý orgán může dělat co se mu hodí?

Související nalezené zdroje:

Bonusem je, že mi poslali osobní údaje žadatele – zjevně bez jeho souhlasu :-D
« Poslední změna: 04 Května 2018, 12:44:42 od jakubb »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:106 - Výzva k udělení souhlasu ke zpřístupnění osobních údajů
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2018, 12:51:53 »

Myslím, že vhodnou odpovědí bude odkaz na § 12 InfZ, viz článek Michala Bláhy:
Citace
Způsob anonymizace stanoví zákon: anonymizaci některých pasáží smlouvy provede povinný subjekt tak, že poskytne požadované informace včetně doprovodných informací po začernění předmětných pasáží smlouvy (§ 12 InfZ).
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:106 - Výzva k udělení souhlasu ke zpřístupnění osobních údajů
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2018, 13:02:01 »

Můžete také do své odpovědi zařadit FunFactor ve stylu:
Odpověď viz jakubb s doplněním, že v tomto konkrétním případě povolujete neanonimizovat 3. písmeno svého jména a 2. písmeno příjmení :)

Také je řada úřadů, která spisy nezasílá. Může někdo Vám blízký požádat o zaslání spisu podle 106 (třeba za 2 měsíce), a pokud mu nebude vyhověno, tak úřad škádlit, podle kterého zákona někomu vyhoví a jinému ne. A nebo Vám dorazí další žádost o povolení k "neanonimizaci" :)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:106 - Výzva k udělení souhlasu ke zpřístupnění osobních údajů
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2018, 13:09:25 »

Asi bude stačit stručná odpověď:
„Pro vyhovění žadateli v režimu zákona 106/1999 nepotřebujete můj souhlas a můžete postupovat podle § 12 téhož zákona.“
IP zaznamenána