30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Komunikace s ČTÚ  (Přečteno 3460 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Komunikace s ČTÚ
« kdy: 25 Dubna 2018, 18:47:52 »

Obrátil jsem se na ČTÚ s dotazem, jestli 1) společnost TM neporušuje zákon , pokud vyžaduje,aby kurýr  provedl scan OP
do soukromého/firemního telefonu a 2)  proč mi TM nechce umožnit uzavřít smlouvu na dálku  dle § 63 zákona odst 9 o elektronických komunikacích.
Dotaz jsem podal 3.2.2018 a teprve dnes mi přišla odpověď ( více než po 2 měsících)

Odpověď ČTU:

k dotazu č. 1 sdělujeme, že tato problematika nespadá do gesce Úřadu. Je ale obecně známo, že kopírování nebo skenování OP je možné pouze se souhlasem osoby, která OP vlastní. V případě skenování OP kurýrem k tomu dochází dle sdělení společnosti TM přes tzv. košilku, aby nebyly naskenovány nepotřebné a zvlášť chráněné údaje. V případě, že s tímto postupem nesouhlasíte, můžete se obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.

K dotazu č. 2 sdělujeme, že umožňovat uzavření smlouvy prostřednictvím komunikace na dálku, pokud o to žadatel požádá, a za jakých podmínek, je plně v kompetenci poskytovatele služby. Povinnost zákonem o elektronických komunikacích stanovena není


Může mi někdo,prosím, vysvětlit co jsou na OP nepotřebné a zvlášť chráněné údaje, které se zablokují nějakou košilkou??
Navíc nic takového neprobíhalo - chtěl to normálně vyfotit .. Což jsem mu neumožnil a tím mi smlouvu nepředal..
Stát frontu někde na pobočce se mi nechce, tak jsem chtěl využít v 21 století komunikaci na dálku s ověřeným kvalifikovaným podpisem. Což TM odmítl s tím, že právní oddělení k tomu nedalo souhlas. K čemu je tedy zákon o elektronických komunikacích,
když vlastně nelze použít...

« Poslední změna: 25 Dubna 2018, 18:54:57 od sennheiser »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2018, 19:04:01 »

Může mi někdo,prosím, vysvětlit co jsou na OP nepotřebné a zvlášť chráněné údaje, které se zablokují nějakou košilkou??

Vše kromě jména, data narození a trvalé adresy
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2018, 19:20:00 »

Košilka bude pravděpodobně nějaká šablona, která umožní částečné zakrytí OP.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2018, 19:41:34 »

Obrátil jsem se na ČTÚ s dotazem, jestli 1) společnost TM neporušuje zákon , pokud vyžaduje,aby kurýr  provedl scan OP
do soukromého/firemního telefonu a 2)  proč mi TM nechce umožnit uzavřít smlouvu na dálku  dle § 63 zákona odst 9 o elektronických komunikacích.
Dotaz jsem podal 3.2.2018 a teprve dnes mi přišla odpověď ( více než po 2 měsících)

Je to proste, neuzavirejte s TM smlouvu a najdete si slusneho operatora napr. : odorik.cz apod. ten OP nevyzaduje.
« Poslední změna: 25 Dubna 2018, 19:49:31 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2018, 20:05:20 »

to vvvvvvv:  jen vytahl telefon a chtěl přímo fotit - žádnou šablonu nepřikládal..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2018, 20:23:43 »

Tak to je špatně, na pobočkách a obchodní zástupci mají krytky do kterých se vkládá OP a zakryje se všechno kromě jména, data narození a adresy (rodný číslo si teď nevzpomenu), případně se OP fotí do tabletu kde je už při focení přednastaveno zobrazení této krytky

najdete si slusneho operatora napr. : odorik.cz

To vážně někdo využívá?  :o
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2018, 20:25:11 »

jenomže to byl kurýr a pravděpodobně  externí
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2018, 22:11:40 »

najdete si slusneho operatora napr. : odorik.cz

To vážně někdo využívá?  :o
To je nekdo Vazne tak hloupy, ze jeste ztraci cas/penize s TM/D2/VOD?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2018, 22:33:08 »

Najděte mi lepší nabídku a já jí hned beru. Neomezený volání a sms (provolám 40-50 hodin měsíčně), 15GB dat (využiju cca 10GB), infolinka nonstop zdarma, internetová samoobsluha, 150 poboček v ČR u O2 za 479kč vč. DPH.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2018, 22:52:55 »

Ve svem okoli nemam cloveka, ktery by tolik skutecne potreboval volat.
Infolinku nonstop(k cemu? ja zadne problemy nekolik let nemam, a to tam mam cca 20 uctu),
samoobsluhu mam,
pobocku nepotrebuji, protoze nemam zadne problemy, ktere bych tam resil a nevyresil po emailu nebo v samoobsluze.

Ten tarif co popisujete mam jinak k dispozici za 200-300,- , ale je neverejny a nechci ho z vyse uvedenych duvodu.

Pak je nejlepsi, kdyz zustanete, tam kde jste, ale vy vlastne prechazite k TM...

« Poslední změna: 25 Dubna 2018, 22:55:31 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #10 kdy: 25 Dubna 2018, 23:02:52 »

Pobočku jsem naposled využil před půl rokem když jsem ztratil telefon, do půl hodiny jsem měl novou aktivní simku. Například.

O ten Váš tarif bych měl zájem, můžete napsat do SZ, rád se odměním.

K TM nepřecházím, to si mě asi pletete s autorem.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #11 kdy: 25 Dubna 2018, 23:24:28 »

Telefony neztracim a nemam jen jeden, nahradni neaktivovana simka to jisti.
Ma pobocku ani jit nemusim pokud nechci stejne cislo a nejsem tak zavisly na telefonu, abych pocital minuty, jak dlouho aktivace trvala, mozna to bylo do druheho dne, opravdu nevim.

Tarif neni verejny = nemohu Vam ho sehnat.

Za omyl se omlouvam.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Komunikace s ČTÚ
« Odpověď #12 kdy: 26 Dubna 2018, 18:27:45 »

Neveřejný tarify, hm, Plus4U?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky