30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno  (Přečteno 20188 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #30 kdy: 18 Července 2018, 14:23:00 »

Jednoduchá matematika..

..před SprDelem musí SO aspoň 60 dní hledat řidiče a tak SprDel nejde zahájit dřív než 61. den po přestupku.. když provozovatel využije lhůtu na doručení tak 71. den..
..do společného řízení jdou všechny přestupky před zahájením řízení..
..a tak jeden SO může s jedním provozovatelem stihnout nejvíc 5 SprDelů za rok.. Když provozovatel použije aspoň jednoduchou zdržovací taktiku.. třebas bude udávat řidiče kteří na dopisy od úřadu nebudou reagovat.. tak 3-4.
..ve společném řízení je za parkování nejvyšší pokuta 3750.. horní hranice je 2500 a ve společném řízení se může o polovinu zvýšit..
..a už snadno spočítáte kolik nejvíc může jeden SO dát na pokutách jednomu provozovateli za rok za SprDely.

..fun fact..
když pyrát vyrobí aspoň okolo 250 přestupků za rok a použije taktiku udávat řidiče kteří nebudou reagovat tak úřad jen dopisy budou stát víc než vybere na pokutách  :)
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #31 kdy: 18 Července 2018, 15:05:51 »

tak teď babo raď - za parking bych dal 12*cca1200 tedy 14400 přibližně, za sprdely 3750*5 tedy 18750 v případě všech LOST.. to se snad vyplatí to parkování platit, protože se to dá hrát snad jedině na helmuty a to by u mě musel bydlet celý zájezd :) ale další proměnné jsou že úřady už si začínají s helmuthem vytírat řiť, a taky jak aktivní budou městské části při výběru..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #32 kdy: 18 Července 2018, 16:47:28 »

Ale 5 SprDelů je teorie.. počítá že MP to na SO předá hned v den spáchání přestupku a SO nejpozději 35. den pošle odpustek a hned 61. den pošle příkaz.

mělo by to výhodu že by "v ceně" byly i všechny levné přestupky  :)

nevýhoda je přestupková historie provozovatele.. spáchání desítek přestupků se dá vytáhnout třebas u soudu a podobně.. a když by se do společného řízení dostal i nějaký dražší přestupek tak to zvýší částku pokuty.. v krajním případě i na 10000.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #33 kdy: 18 Července 2018, 16:56:25 »

Pozor na pražskou roztříštěnost. Parkování někde vymáhají MČ a ostatní MHMP, takže se parkování s ostatním "svézt" nemusí.

edit: reagoval jsem na "stastlivec" a omlouvám se za příspěvek mimo hlavní vlákno
« Poslední změna: 18 Července 2018, 16:57:59 od asmodeus »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #34 kdy: 18 Července 2018, 17:04:16 »

tak teď babo raď - za parking bych dal 12*cca1200 tedy 14400 přibližně
Pokud se nemylim, tak platite za moznost zaparkovat, nikoliv jistotu ci vyhrazene misto... mist je omezene mnozstvi a je to jen zpoplatneni stavajiciho stavu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #35 kdy: 18 Července 2018, 17:12:25 »

Pozor na pražskou roztříštěnost.

Já jsem uvažoval Brno.. v Praze se dá spoléhat že MHMP zajímá jen jestli zaplatíte odpustek.. když nezaplatíte tak to dál neřeší.. jak se k tomu postaví ÚMČ teprve zjistíme a asi to bude v různých MČ různé.

a v Praze nemáte "v ceně" ty další přestupky, ale ani se tam nemůže připlést nic drahého.. protože ÚMČ budou řešit jen parkování a MHMP ostatní přestupky.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #36 kdy: 18 Července 2018, 22:01:25 »

myslel jsem platbu za parkovani ve smyslu platby za realne proparkovany cas, nikoli rezidentni parkovani, takze tam se plati uz za zaparkovane auto.. jak jsem psal, jedna se o misto se sazbou 10Kc\hod a max 60Kc za den.. jezdim do prace brzy rano, takze mista jsou.. od zavedeni zon na P4 je uplne volno

Citace
Pokud se nemylim, tak platite za moznost zaparkovat, nikoliv jistotu ci vyhrazene misto... mist je omezene mnozstvi a je to jen zpoplatneni stavajiciho stavu.

edit by enzym: opraven tag citace

« Poslední změna: 19 Července 2018, 00:07:38 od enzym »
IP zaznamenána

thesaro

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #37 kdy: 26 Července 2018, 12:27:46 »

Nevím co se děje, ale městapu se tohle místečko asi hodně vyplácí. Za poslední týden tam byly jejich pozdravy za stěrači snad už dvakrát. Asi nemají dostatek kšeftů kolem prázdných VŠ kolejí, když prudí zrovna tady, tj. na místě, kde to parkování naprosto ničemu a nikomu nevadí. By mě zajímalo, jak by bylo klasifikováno parkování zde: https://en.mapy.cz/s/2T14D   Je to takový malý plácek tak pro 2 auta, který občas použijou pikolíci měnící obsah přilehlého billboardu, jinak to nikam nevede.
IP zaznamenána

thesaro

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #38 kdy: 28 Ledna 2019, 13:11:39 »

Zdravim panove, uz se nekomu ozvali z brnenskeho magistratu? Je tomu uz 8 mesicu a krome nedorucene/ignorovane vyzvy od mestskych opic ticho po pesine. A ja se tak tesil  :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #39 kdy: 28 Ledna 2019, 15:23:45 »

Z mých zkusennosti Brno buď úplně ignoruje a nebo jde přes mrtvoly.  Nicméně ze 3 případů řeší 1.
IP zaznamenána

novyBrnak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #40 kdy: 13 Října 2019, 11:03:12 »

Update parkování na ul. Uhelná

Zdravím. Údajný přestupek za parkování, díky kterému tohle vlákno vzniklo se mnou magistrát neprojednával.

Od té doby jsem na stejném místě občas opět parkoval. Dostal jsem 2x blokovou pokutu v jednom měsíci a po 4 měsících od té doby přišla 2x výzva z magistrátu města Brna na uhrazení určené částky 2x 500Kč do 15 dní.

1. Sdělujeme provozovateli vozidla, že dne X v X hod. v Brně na pozemní komunikace Uhelná, Brno vozidlem RZ: X došlo ke spáchání jednání mající znaky přestupky dle par. 125c odstavce 1 písmena k) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů, spočívajícího v porušení povinnosti stanovené v ustanovení dle par. 27 odstavce 1 písmena r) zákona č. 361/2000Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů, tím, že: neoprávněně zastavil a stál na silniční vegetaci.

Rád bych se zkušených zeptal, zda byste se bránili v tomto případě a jak moc je veliká úspěšnost obrany. Popřípadě bych váš požádal o cenné rady, jak bych měl postupovat. Připomínám, že vozidlo stálo na místě mimo vozovku, v místě, kde vegetace ani tráva neroste. Podložím je štěrk, kamení a místy dokonce asfalt. Předem děkuji za cenné připomínky a rady. Případ bych rád řešil neveřejně do vyřešení.

Stál jsem stejně, jako auta zde v odkazu:
https://www.google.com/maps/@49.1870206,16.6092986,3a,75y,81.51h,86.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1sC5VmBH33tVrnRI_EG73A_w!2e0!7i13312!8i6656


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #41 kdy: 13 Října 2019, 17:48:21 »

novyBrnak> Po blokové pokutě přišla výzva? To se jednalo o jiné přestupky nebo jako blokovou pokutu nesprávně označujete ten papírek co nechávají poloopicisté za stěračem?

Kdy cca mělo k údajným přestupkům dojít? Kdy byly ony výzvy k uhrazení určené částky doručeny?
IP zaznamenána

Hreny

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #42 kdy: 18 Října 2019, 12:48:03 »

Tak tohle mně taky celkem zajímá, může si SO "předělat" přestupek na jiný pokuď ten, na který byl vypsaný bloček a výzva od MP není SPRDELovatelná? Konkrétně zábor veřejného prostranství na silniční komunikaci?
IP zaznamenána

novyBrnak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #43 kdy: 19 Října 2019, 11:47:21 »

Byl jsem mimo ČR. Omlouvám se tak za odmlku a hned odpovím:

Číkus >

Po blokové pokutě přišla výzva? To se jednalo o jiné přestupky nebo jako blokovou pokutu nesprávně označujete ten papírek co nechávají poloopicisté za stěračem?
novyBrnak> Za blokovou pokutu, asi mylně, označuji ten papírek, co nechávají MP za stěračem.

Kdy cca mělo k údajným přestupkům dojít? Kdy byly ony výzvy k uhrazení určené částky doručeny?
novyBrnak> K oběma přestupkům došlo v první a druhé polovině července 2019. Výzvy k uhrazení částky z magistrátu došly 9.10. a další asi o týden později.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na hlíně mimo vozovku, Brno
« Odpověď #44 kdy: 19 Října 2019, 11:56:12 »

Určitě není vázán právní kvalifikací policií nebo městskou policií.
Mohl by toto potvrdit někdo kvalifikovanější? Přijde mi to totiž jako hovadina.... MP oznámí na SO "porušení zákazu vjezdu" a SO si to "na základě vycucání z prstu" přetočí na zákaz stání, zábor a kdovíco dalšího..?
IP zaznamenána